SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na rzeźbę do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4198

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Witam,
Jestem tutaj nowy i chciałem zapytać się Was o mój obecny trening, czy jest dobry, gdyż dietę już jakąś tam mam. Wygląda on następująco:

PONIEDZIAŁEK

Klatka, biceps:

- wyciskanie na ławce poziomej 4s 15-10 powtórzeń
- wyciskanie na ławce skośnej 4s 15-10 powtórzeń
- rozpiętki na ławce poziomej 3s 15-10 powtórzeń
- uginanie ramion ze sztangą 3s 15-10 powtórzeń
- uginanie ramienia w podporze o kolano 2s 15-12 powtórzeń
- uginanie ramion na modlitewniku, chwyt młotkowy 2s 15-12 powtórzeń

WTOREK

Nogi, przedramiona:

- wspięcia na palcach stóp stojąc 3s 20 powtórzeń
- hack przysiad ze sztangą 2s 15-12 powtórzeń
- uginanie nóg w leżeniu 3s 15 powtórzeń
- prostowanie nóg w siadzie 3s 15 powtórzeń
- uginanie nadgarstków podchwytem w superserii z uginaniem nadgarstków nachwytem 3s 15 powtórzeń
- zwijanie linki z ciężarkiem 3s

ŚRODA

- wolne

CZWARTEK

Barki, triceps:

- wyciskanie sztangielek 4s 15-10 powtórzeń
- podciąganie sztangi do brody 4s 15-10 powtórzeń
- unoszenie sztangielek bokiem w górę 3s 15-10 powtórzeń
- prostowanie tricepsów sztangielką w opadzie tułowia 2s 15-12 powtórzeń
- wyciskanie francuskie sztangą leżąc 3s 15-10 powtórzeń
- wyciskanie sztangi w leżeniu wąskim uchwytem 2s 15-12 powtórzeń

PIĄTEK

Plecy:

- podciąganie końca sztangi w opadzie lub wiosłowanie w leżeniu na ławeczce 3s 15-10 powtórzeń
- przenoszenie hantli leżąc 3s 15-10 powtórzeń
- martwy ciąg 3s 15-10 powtórzeń
- szrugsy 2s 20-10 powtórzeń

Dziś również zacząłem A6W, gdyż do ABS II, nie mam przyrządów. A6W można robić 5 razy w tygodniu, czy za dużo? Ćwiczę w domu na regulowanej ławeczce od Marbo, z modlitewnikiem i prasą do nóg. Mam z 40 kg obciążenia, gryf prosty, dwa gryfy krótkie, ekspander i ściskacze Może dużo na tym nie uda mi się osiągnąć, ale to zawsze coś. Wcześniej ćwiczyłem całe wakacje, później starałem się ćwiczyć przez cały rok, ale wałkowałem dietę i nie miałem dobrego planu treningowego, no ale udało mi się zrzucić 15 kg.

Obecnie:
Wzrost: 188 cm
Waga: 100 kg
Wiek: 17

Dieta, tak jak już mówiłem jest dobra. Wychodzi mi tak z 2,2 g białka/kg masy ciała, 1,8 g węgli i z 0,7 g tłuszczu pochodzącego głównie z oliwy, makreli. A i mam niedoczynność tarczycy. Ostatnio mi się unormowało i po ostatniej wizycie u lekarza i zrobionych wynikach, wyszło ok, żadnych przeciwwskazań co do treningu nie mam, no ale trudniej zrzucić wagę, ale mi się to nawet udało, postarałem się i coś wyszło, pewnie byłoby z dietą i treningiem lepiej, ale teraz zamierzam tak zrobić. Mam zamiar zrzucić jeszcze z 5 kg i zacząć masować. Wtedy może pomyślałbym o jakiś suplach, np. kreta i białko. Teraz myślałem nad BCAA 8-1-1 od UNS, bo będę robił A6W i redukował, to może się przydać, co nie? Czy lepiej ułożyć FBW? Proszę Was o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Jak dobrze pamiętam, to w ścianie, w której mógłbym zamontować drążek idą kable, więc ryzyko jego zamontowania jest wysokie, ale podoba mi się drążek do ściany, bo do sufitu nie może być, bo jest pokryty boazerią, co również może się zerwać. A jak już bym się upewnił i zdecydował, to który byście zaproponowali? Ja bym wybrał ten najtańszy MH-D004, chyba się nada, co nie? Głównie bym się podciągał i robił dzięki niemu ćwiczenia na brzuch. No i jest najmniejszy, co też jest ważne, ale te rączki ma skierowane do dołu, a nie proste, które są lepsze? A i na tym MH-D003 mógłbym chyba robić pompki na poręczach na wysokości, ale pewnie waliłbym głową w sufit. To który byłby najlepszy z tych trzech pierwszych, montowanych do ściany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html wypełnij,a a6w sobie odpuść najgorszy plan na brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17

Waga : 100 kg

Wzrost : 188 cm

Cel treningowy : rzeźba, lekka redukcja

Staż treningowy na siłowni : 12 miesięcy

Uprawiane inne sporty : piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : sztanga/sztangielki, regulowana ławeczka od Marbo, prasa do nóg, modlitewnik

Dieta : low carb

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : nie

Ostatnio przerabiany plan: brak

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): za mało dostępnego ciężaru w domu, aby to sprawdzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Zrób FBW będzie się dobrze sprawdzało przy redukcji

Ile posiadasz obc ?

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Chodziło ci o obciążenie? No to tak, jak już wcześniej pisałem, jest go z 40 kg, no i do tego waga gryfów, no tak na sztandze jakieś niecałe 50 kg jest, mogę z tego zrobić 2 hantle po 19 kg, lub jedną 22 kg, bo więcej mi się nie zmieści. Nie mam stojaków i muszę podrzucać sobie ciężar, np. jak wyciskam na barki, czy robię klatkę, no ale nie jest tak źle, ale jakbym dokupił jeszcze z 40 kg obciążenia to już wtedy bym musiał je zakupić. Robić FBW? A tamten split, który ułożyłem jest dobry, moglibyście go sprawdzić? Na masę co lepsze FBW, czy split? Jeszcze ze 2 tygodnie pobędę na low carb, waga spada, myślę że te 4 kg uda mi się jeszcze zredukować i będę robił masę, to co wtedy lepsze? Opłaca mi się układać FBW na te kilkanaście dni? A i co lepsze od A6W w domowych warunkach, bo ABS II nie uda mi się zrobić. Po A6W ładnie czuć brzuch po treningu kilka minut i dziś rano jak wstałem, to jeszcze go czuję jak boli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Jeśli zależy Ci na redukcji z lekkim zarysem mięśni to musisz dokupić obc, lub zrobić FBW na zakresie 12-15, jednak ciężko będzie utrzymać mięśnie przy takim zakresie i mały obc.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Nie mam teraz funduszy na obciążenie no i wtedy bym musiał zakupić też stojaki do ławki. Muszę zacząć zbierać. Dobrze, że i tak mam trochę tego sprzętu, by móc w ogóle ćwiczyć, no ale mało obciążenia robi swoje, choć na biceps mi go wystarcza, no ale klatka, barki, plecy, nogi zdecydowanie za mało. FBW chciałbym zacząć po wakacjach, 3x w tygodniu by mi odpowiadało, bo będzie wtedy nauka. I jak robić A6W? Ładnie po nim czuć mięśnie brzucha, bo do tej pory katowałem go robiąc pod skosem, czy na prostej i nie było go prawie wcale czuć. A dobry ten mój trening 4x w tygodniu, który napisałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
A6W to syf, krótko mówiąc

Parę poprawek trzeba było by wprowadzić, ale z takim obc proponuje FBW na zakresie 12-15pow, łatwiej będzie utrzymać masę mięśniową

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
To co lepiej wybrać, zamiast A6W? Parę poprawek, to jak na pierwszy plan treningowy nie jest aż tak źle? Jestem początkujący, wcześniej wałkowałem i trening i dietę, dużo przez ten rok nie zrobiłem, choć spoko fatu zrzuciłem. Teraz chciałbym jeszcze trochę zredukować, potem przymasować i rzeźbić, tylko będę musiał dokupić obciążenia i stojaki. Pomógłbyś mi napisać jakiś dobry FBW, wykonywany w domu, przy pomocy tego sprzętu, który posiadam?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
1 zestaw FBW składający sie z 4-5ćw podstawowych

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Później coś ułożę i mi sprawdzisz, ok? A i 3x w tygodniu najlepiej, choć więcej nie znaczy lepiej, ale lubię ćwiczyć, ciągnie mnie do tego, nie wyobrażam sobie dnia bez ćwiczeń, 3x to dla mnie za mało, ale tak chyba musi być. A co proponujesz na ten brzuch?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla 18latka

Następny temat

ACT dla początkującego

WHEY premium