SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na rzeźbę- do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez apokalipsa z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 487
Witam, od 2 lat ćwiczę na masę i zamierzam zacząć trening na rzeźbę. Podam przygotowany przeze mnie plan, proszę o korekty.

Poniedziałek: biceps, triceps
Na wstępie pytania czy powinieniem zmniejszać ciężar i jakie powinny być przerwy.
-Uginanie hantla na modlitewniku(4 serie, 12powt-w każdym ćwiczeniu tak robie więc tylko raz napisze)
-uginanie hantla na kolanku
-uginanie hantli w stylu młotkowym
tric:
-PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA
-.WYCISKANIE W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM:
wtorek:przerwa
środa:klatka

klatke robie 2 razy w tygodniu raz robiąc ten trening:
[url]


czwartek: plecy, barki
plecy:
-martwy ciąg
-wiosłowanie ze sztangą
-wiosłowanie z hantlem
barki:
-wyciskanie sztangielek
-unoszenie sztangielek bokiem w góre
-Unoszenie ramion w przód z hantlami
piątek: ten sam trening co w poniedziałek
sobota: klatka
-wyciskanie na ławce płaskiej
-wyciskanie hantli na ławce górnej/dolnej(2 tygodnie na dolnej, 2 na górnej)
-rozpiętki

Zamierzam też biegać 3 razy w tygodniu i tu pojawia się pytanie czy robić to w dni wolne od treningu czy przed/ po treningu

proszę o porady.




Zmieniony przez - nando-lfc w dniu 2010-11-02 21:41:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Nogi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 487
Nóg nie robię, bo myślałem, że podczas biegania się zrobią, w takim razie wcisnę je z klatką.
Dodatkowo robie 8min abs 3 razy w tygodniu(zacząłem 2 etap)
Jeszcze takie pytanko czy powinienem oprócz diety jakieś suplementy brać? Chcę zamówić to: http://allegro.pl/activlab-hot-1000g-13-3-litra-padles-powstan-i1297473525.html żeby popijać sobie podczas treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
1. Ankieta działu.
2.Nie masz pojęcia jak zabrać się za redukcję.
3. Dlatego poczytaj:
https://www.sfd.pl/[ART]_RZEŹBA-t569190.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 487
czyli, że mam robić trening na siłe? Jeżeli dobrze rozumiem trening na siłe polega na ćwiczeniu z dużymi ciężarami i długimi przerwami, czy to prawda? Proszę o korekty w moim planie bo widocznie ja o treningu na rzeźbe zupełnie inne rzeczy słyszałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Na "rzeźbę" to jest odpowiednia dieta i systemy energetyczne w postaci aerobów i/lub interwałów.

Trening siłowy ma stymulować układ endokrynny i chronić mięśnie przed rozpadem, a nawet pobudzać je do wzrostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 50
określ cel tego treningu na rzeźbę dokładniej..
czy chcesz spalic nadmiar tłuszczu, czy tez chcesz poprawić definicje mięśni..
przy tym pierwszym czasem wystarczy zmienic diete i zwiekszyc areoby by osiagnac efekt..
natomiast przy tym drugim zmiania wszystkiego.. i nie z dnia na dzień tylko nalezy stopniowo się do tego przygotowac (szczegulnie jesli chodzi o trening)..
dieta- typowo na rzeźbę i należy unikać węglowodanów przetworzonych, takich jak chleb biały, płatki kukurydziane, słodycze, napoje słodzone... należy ograniczyć spożywanie węglowodanów (45%) i tłuszczów (10%) a zwiększyć spożywanie białek (45%).
Znacznie wzrasta zakres treningu aerobowego (powinien być wykonywany 4-5 razy w tyg, po 30-60 minut)
Obciążenia stosujemy na poziomie 50-70% maksymalnego jednego powtórzenia. Liczba powtórzeń wynosi od 12 do 20 (niektórzy wykonują sporo ponad 20 powtórzeń). Wykonujemy 3-4 serie poszczególnych ćwiczeń. Na jedną grupę mięśniowa możemy wykonywać nawet cztery ćwiczenia. Przerwy między seriami są skrócone do 30-40 sekund.
wysoka intensywnośc treningu, dokładne wykonywanie powtórzeń..
Uzyskanie dobrej definicji mięśni wymaga sporo pracy i samozaparcia.. życze powodzenia

pf1978

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
dieta- typowo na rzeźbę i należy unikać węglowodanów przetworzonych, takich jak chleb biały, płatki kukurydziane, słodycze, napoje słodzone... należy ograniczyć spożywanie węglowodanów (45%) i tłuszczów (10%) a zwiększyć spożywanie białek (45%).
Znacznie wzrasta zakres treningu aerobowego (powinien być wykonywany 4-5 razy w tyg, po 30-60 minut)
Obciążenia stosujemy na poziomie 50-70% maksymalnego jednego powtórzenia. Liczba powtórzeń wynosi od 12 do 20



Ale bzdury
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 487
Zrobiłem dietę, proszę o ocene:

I posiłek:
300ml mleka 0,5% z 100g otrębów
II posiłek:
chleb(nie wiem jaki) z indykiem
banan
III posiłek:
chleb z tuńczykiem
IV posiłek:
ryż biały 100g
indyk lub ryba 200g
V posiłek:
omlet z 3 jajek
banan

Chciałbym kupić jeszcze jakieś białko lub aminokwasy ale nie wiem co będzie bardziej odpowiednie.
Proszę o porady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 487
Przepraszam, że post pod postem, ale bardzo mi zależy na ocenie planu i diety. Mile widziane wskazowki osob doswiadczonych, ponieważ slyszalem już wiele odmiennych opinii.

Edit: prosze o niewypisywanie postow typu `źle` bez uzasadnienia.

Zmieniony przez - nando-lfc w dniu 2010-11-09 19:52:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

porady do planu

Następny temat

<<<$$$ PLAN NA MASĘ DO OCENY $$$>>>

WHEY premium