SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na poprawę mieśni do podciągania

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Witam serdecznie.Opiszę troszkę swoją historię.Cwiczenie na siłowni zacząłem w I liceum-w szkole.Było to po prostu cwiczenia dla podtrzymania kondycji.Do dziś dnia cwicze od ponad 4 lat codziennie pompki-4 do 5 seri po 20 powtorzen.Niestety ostatnio sie troszke zaniedbałem i kondycja troszkę spadła.Glownie jest to spowodowane brakiem czasu na cwiczenia.Z checia chodziłbym na silownie ale nie wyrobie czasowo,wiec jak narazie w tym miesiacu taki trening odpada.
Przez ostatni miesiac mam do dyspozycji laweczke skosna na ktorej cwicze w miare regularnie brzuszki.

Na czym mi zalezy:

Chodzi mi o poprawe miesni,dzieki ktorym bede sie mogl podciagac.Zawsze chcilem i niejednokrotnie probowalem ale bezskutecznie.

Moje dane:

Wiek:22-rocznikowo
Waga:ponad 100 kg[az wstyd sie przyznac]
Wzrost:190 cm

Mam nadzieje,ze naprowadzicie mnie moi kochani forumowicze.Bede dozgodnie wdzieczny za rady jak poprawic swoja sprawnosc.


Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Obawiam się, że jednak musisz zrzucić trochę misia, będzie Ci łatwiej. Wzmocnij brzuch (wznosy kolan do klatki piersiowej na drążku) i podciąganie nawet jeśli robisz tylko 1 powtórzenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
wyjscia nie ma,chcesz się podciągnąć na drążku,to ćwicz podciąganie. To najlepszy i najskuteczniejszy sposób na nauczenie się podciągania.Na końcu wypowiedzi jest link który moze Ci pomóc,zanim jednak go zobaczysz...sporo ważysz,nie sądze byś samymi pompkami wyrobił taką masę mięśniową,wiec zakładam że to sporo tłuszczyku?(racja?) przy nauczeniu podciąganie się na pewno pomoże mniejsza masa,wiec moze wypadało by zacząć się redukować?(oczywiscie z głową)
no i oczywiscie patrz na to co jesz,żeby cały wysiłek nie szedł na marne...

https://www.sfd.pl/Co_zrobić_żeby_się_wiecej_podciągać_na_drążku_-t524243.html 

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
Poszukaj też treningu Armstronga, ludzie chwalili, więc może i Tobie pomoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczenia na wyciagu górnym :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
Wyciąg górny daje niestety bardzo marne efekty przy podciąganiu, już zdecydowanie lepiej robić wymuszone ruchy i skupiać się na fazie negatywnej ruchu. Podobnie jest z wiosłowaniem sztangą. Niestety tak jak QUEBLO napisał, żeby się lepiej podciągać, trzeba się podciągać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a szczerze powiem ci że po 2 tygodniowym okresie chodzenia na siłke i ciaglej pracy na wyciagch dolnich i gornych poprawilem sie o 4 podciagniecia nachwytem
poważnie... warto próbować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
No to w takim razie szkoda, że na mnie tak wyciąg nie działa :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szeroki nachwyt ...i górny wyciąg i dużo obciążenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
Przy górnym wyciągu ciężar dobieram głównie, aby była dobra technika, więc raczej nie poszaleję :)
Podchwytu nawet nie stosuję ani w podciąganiu, ani w ściąganiu wyciągu. Moim zdaniem mimo wszystko podciąganie jest najlepszym treningiem na podciąganie, ale na każdego może zadziałać coś innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 296 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2591
jasne, chcesz byc dobry w podciaganiu to sie podciagaj, nie oszuka sie organizmu maszynami ;) , ktore sa dla mieczakow ;)
@djinsekt
zalezy ile razy sie podciagniesz w tej chwili, jezeli jest to 5 powtorzen tylko to codziennie, 6 razy w tygodniu wykonujesz "serie" dwoch powtorzen co godzine, na poczatku tych serii powinienes dac nie wiecej niz piec, potem mozesz zwiekszac ilosc serii...
Ja tym sposobem ladnie poprawilem ilosc powtorzen, zawsze granica bylo 13 powtorzen, probowalem wszystkiego podczas "normalnych" treningow do zmeczenia-i dodawalem obciazenia nawet i nie mogle, czasami wrecz bylem tak przemeczony, ze nie moglem zrobic w pierwszej serii wiecej niz 10 powtorzen!
Wkurzylem sie i zaczalem cwiczyc ta metoda-5 podcianiec piec-osiem razy dziennie i po 3 tygodniach test na maksimimu powtorzen-16!!! a nigdy nie potrafilem wiecej niz 13, nawet, gdy wazylem 20 kilo mniej niz teraz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Wszystko fajnie,tylko że ja teraz się ani razu nie podciągnę. :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening HST do oceny.

Następny temat

Odżywki ?

WHEY premium