SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na plecy i nogi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1109
Cześć, zarejestrowałem się tutaj bo mam problem z odpowiednimi ćwiczeniami na plecy i nogi. Mam boczne skrzywienie kręgosłupa i nie chcę, a raczej nie mogę wykonywać takich ćw jak np. przysiady ze sztangą. Moglibyście przedstawić mi trening na te partie mięśniowe nie obciążając zbytnio kręgosłupa ? Z góry dzięki :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
A z czego wynika ta skolioza i skąd wiesz, że nie możesz wykonywać np. przysiadów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1109
Od ortopedy. Skolioza pojawiła się wcześnie, ale nie wyleczyłem do końca, a teraz już mało co można zrobić w wieku 17 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Nie sugeruj się tym, ale ja też miałem skoliozę, a na siłownię pierwszy raz poszedłem w wieku 19 lat. Teraz nie ma po niej ani śladu, a MC i przysiady robiłem praktycznie od początku. Potrzebujesz jednak porady od kogoś innego, a nie ode mnie, bo się na tym nie znam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 98 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2354
Stary ludzie pozbywają się tego nawet w wieku 20+. Na plery drążek, wiosło z czasem to wyleczysz ćwicząc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Z tego co wiem, to jak zniesiesz z kręgosłupa nieprawidłowe obciążenia wynikające z dysproporcji mięśni i rozciągniesz je odpowiednio, to kręgosłup sam się wyrówna. Jednak powtarzam, nie sugeruj się moimi podpowiedziami zbytnio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1109
Czyli tylko podciąganie i wiosłowanie ? Robię jeszcze ściąganie drążka do klatki. Mam niestety jeszcze lordozę - plecy wklęsłe. Na siłowni mogę wykonywać jakieś ćwiczenia na tę wadę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Idź do dobrego fizjoterapeuty. Kręgosłup jest jeszcze do uratowania.

Masz link: https://www.sfd.pl/Prostujemy_swoje_plecy-t150514.html


Zmieniony przez - Tygrys_85 w dniu 2015-12-11 23:41:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
W rzeczywistości ponad połowa populacji posiada większą lub mniejszą skoliozę.To nie jest wyrok.
Niech obada Cię dobry fizjoterapeuta i z pewnością będziesz mógł wykonywać wszystkie ćwiczenia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1109
Dzięki za rady. Ale czemu mam się udać do fizjoterapeuty, jeśli ortopeda stwierdził, że nie mogę wykonywać ćwiczeń obciążających kręgosłup? Fizjoterapeuta jest lepszy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Często tak. Ortopeda powie tobie zawsze co jest mu wygodne, bo nie ma pojęcia o treningu siłowym. Kiedyś skręciłem kolano na nartach. Przez pół roku nie prostowałem ani nie zginałem nogi. Jeden ortopeda powiedział: "nie ćwicz, nie wolno", drugi: "tylko małymi ciężarami", a trzeci: "można usunąć ośrodki bólu w kolanie i można zacząć ćwiczyć XD". Wiesz co zrobiłem? Waliłem te opinie. Poszedłem napierdzielać ciężkie przysiady. Szybko noga wróciła do sprawności. Nie mam teraz żadnych problemów.


Zmieniony przez - Tygrys_85 w dniu 2015-12-12 20:27:53
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny.

Następny temat

HST do oceny

WHEY premium