SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na mięśnie brzucha

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 889
Hej.
Wiele się naczytałem o treningu brzucha, jak wzmacniać, jak redukować itd. Z racji, że kiedyś skończyłem A6W, coś to dało, jednak trochę się zapuściłem... postanowiłem coś ze sobą zrobić.

Jestem na diecie białkowej (tak, to ta na którą wszyscy narzekają, jednak 10kg wody i tłuszczu, 4cm w pasie, 3cm w udzie) w 4 tygodnie to fajny wyczyn (basen raz w tygodniu, biegam 6km raz w tygodniu).

Zwracając uwagę, ze na brzuchu mam "oponke" to kładę nacisk na ukształtowanie tego rejonu.

Chciałbym, abyście ocenili ten trening, który jest tylko dodatkiem do diety i ma na celu wzmocnić, nadać kształtu. Mogą go wykonywać zarówno mężczyźni, jak i kobiety.
Trening składa się z 9 ćwiczeń: dolne, skośne i górne partie x 3. Wydaje mi się, że na początek wystarczy 6 ćwiczeń, potem już można robić pełny zestaw. Trening przeprowadzać 2-3 razy w tygodniu.

1) Nożyce poziome - 20szt
Wymac***emy obiema nogami równocześnie, w prawo i w lewo, tak, żeby nogi krzyżowały się w kostkach. Raz jedna noga przy mijaniu się na być na górze, raz na dole.
2) Unoszenie nóg - 12szt
Kładziemy się na ławce / łóżku. Opuszczamy delikatnie nogi w dół (jakieś 30 stopni w kierunku podłogi), następnie podnosimy do góry (30 stopni w kierunku sufitu). Potem złączone nogi kierujemy w lewo / prawo uaktywniając mięśnie skośne.
3) Brzuszki - 20szt
Kładziemy się na podłodze, nogi zarzucamy na łóżko (90 stopni uda - tułów) i ćwiczymy mięśnie górne.

4) Unoszenie nóg - 14szt
Pozycja wyjściowa z 2. Unosimy rozszerzone nogi, dzięki czemu ćwiczymy mięśnie dolne i rozciągamy cały zakres mięśni brzucha.
5) Scyzoryki - 10szt na każdą nogę
Tak jak w A6W. Wolne, pełne i dokładne spinania.
6) Brzuszki proste - 14-20szt / Brzuszki odwrócone - 14-20szt
Jakakolwiek odmiana tego typu ćwiczenia.

7) Podnoszenie zgiętych nóg na drążku - 12szt / Podnoszenie prostych nóg na drążku - 8szt
Wzięte z ABS 2/
8) Skrętoskłony - 10szt na każdą nogę / Skłony boczne z małym obciążeniem - 8szt na każdą stronę
9) Ćwiczenia w podporze tyłem
Wyrzucamy wyprostowane nogi w przód, jednak tak by nie dotkneły ziemi, następnie rozciągamy je na boki maksymalnie jak się da i przyciągamy do siebie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1859 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 31643
Przede wszystkim - za dużo, wystarczą Ci 3-4 ćwiczenia

1.Wystrzegaj się ćwiczeń angażujących mięśnie lędźwiowe i wymagających ułożenia ciała pozwalalającego na wygięcie grzbietu. Z zasady tej wynika odrzucenie wielu standardowych ćwiczeń tradycyjnie używanych dla wzmocnienia mięśni brzucha.

2.Pracuj nad dolnymi mięśniami brzucha przed górnymi.

3.Pracuj nad mięśniami skośnymi przed górnymi. Tak więc, wszelkie ćwiczenia mięśni brzucha należy zgrupować w następującej kolejności: na początku ćwiczenia głównie oddziaływujące na dolne mięśnie brzucha, następnie ćwiczenia oddziaływujące na mięśnie skośne brzucha i na koniec, ćwiczenia oddziaływujące na górne mięśnie brzucha.


https://www.sfd.pl/Legendarny_ABS_II-t180570.html 

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN DO OCENY!!!

Następny temat

Plan diety do oceny i pomoc w ułożeniu treningu.

WHEY premium