SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na mase ,ile powtorzen?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27770

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 97 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 480
Witam ! Prosze pomoc mi w uzyskani informacji na temat ilosci powtorzen danego cwiczenia.Staz pol 11 miesiecy ,cel masa 100kg(aktualnie 93)biceps 38,5 cel (43)wiek 17 lat.
Poniedziałek:
klatka + triceps
wyciskanie sztangi płasko [4 serie]
wyciskanie sztangi na skosie głową w górę [4 serie]
wyciskanie sztangielek na skosie głową w dół [2 serie]
rozpiętki na płasko [4 serie]

wyciskanie francuskie [4 serie]
prostowanie ramion na ławce [4 serie]
prostowanie na wyciagu [4 serie]



Środa:
plecy + biceps
martwy ciąg [4 serie]
podciąganie na drążku [4 serie]
wiosłowanie [4 serie]

uginanie ze sztangą szeroko [4 serie]
uginanie na modlitewniku(wąsko) [2 serie]
Naprzemianstronne uginanie ramion na ławce skośnej [2 serie]



Piątek:
nogi + barki
przysiady z obciążeniem [4 serie]
wyprosty nóg na maszynie [4 serie]
uginanie podudzi leżąc [4 serie]


wyciskanie zza głowy [4 serie]wyciskanie sprzed głowy [3 serie]
podciąganie sztangi wzdłóż tułowia [4 serie]
unoszenie w przód [2 serie]
unoszenie bokiem [3 serie]

BOSS

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287
Dobrze dzięki za odpowiedzi - po sogu -
Ale jeszcze jedno czemu w Atlasie Ćwiczeń na SFD pisze od 2-3 min ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mozesz cwiczyc standardowo, powtorzenia w zakresie 12-8 lub 12-6, przy niektorych cwiczeniach mozesz cwiczyc stalym ciezarem i stala iloscia powtorzen. ja na przylad cwicze ramiona stala iloscia powtorzen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2557 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15991
Na duże partie rób 12-10-8-6 a na małe 10-8-6. To chyba tak standardowo każdy robi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 97 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 480
witam mam jeszcze jedno pytanko,czy mam no 4 serie 12-10-8 to co jedna serie zwiekszac ciezar?czy jak dzieki
2

BOSS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2557 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15991
Jeżeli chcesz, zależy od człowieka. Ja tam zwiększam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 97 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 480
ale 4 serie to nie jest duzo to znaczy 4x12.10.8 ?

BOSS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2557 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15991
Robisz 12, 10, 8, 6 = 36 powtórzeń. Rób minutowe przerwy albo 40sek między serią i masa idzie :)

Zmieniony przez - man1ek93 w dniu 2010-11-25 21:37:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Od czasu do czasu zrób serię z 15 powt. najlepiej przy pierwszej z serii żeby i "na masie" w miarę wyglądać, a później jak napisał maniek progresja ciężaru powodująca regresję powtórzeniową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 97 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 480
miedzy seriami 40 sekund tzn 12,10,8,6 i 40 sekund przerwy czy 12 przerwa itp?
1

BOSS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 269
Uważam, że przerwa pomiędzy seriami jest sprawą indywidualną. Sam musisz wyczuć czy taka długość Ci służy. Może wykonuj trening przez tydzień - dwa z taką właśnie przerwą, a kolejny tydzień - dwa z inną.
Co do mojej powyższej wypowiedzi - osobiście nie stosuję progresji w treningu na masę z serii na serię. Zaczytałem się w poście mańka i po prostu tak napisałem. Aczkolwiek tamta metoda na pewno nie jest złą metodą spróbuj i progresji i stałych ciężarów i wyczuj kiedy robisz lepszy trening... ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 97 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 480
dzisiaj zrobilem serie klatka i biceps alby sprobowac , ale wydaje mi sie ze to za duzo lub jestem zielony ale od tego jest forum.4 serie klatka to wychodzi 4x14,12,10,8 to wyjdzie ponadz sto powtorzen do dwustu dojedzie a to dopiero jedno cwiczenie a brakuje jeszcze 3 to wyjdzie z 500 powtorzen albo ja cos zle licze albo to jest nie mozliwe.Jak to ma byc?Dzieki i sorry

BOSS

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do konca kwietnia 120kg ,klatke :)

Następny temat

Plan na masę do oceny

WHEY premium