SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na mase

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1233

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 218
Witam mam 16 lat i ważę około 60kg.
Do dyspozycji mam hantle i drążek i chciałbym przybrać na masie mięśniowej i ogólnie zwiekszyć siłę . Do dyspozycji mam hantle 2x 10kg i wielką kantówkę w garażu na której mogę się podciągać . Proszę o ocenienie tego planu. Dietę sobie jutro ułożę . Na brzuch pewnie a6w będę robił albo jakiś inny plan
Proszę o ocenienie tego planu:
Poniedziałek : tricepsy i plecy
Plecy :
1. Podciąganie na drążku w uchwycie neutralnym : 4 serie X max powtorzeń
2. Podciąganie sztangielki w opadzie(wiosłowanie): 5 serii X 12-15 powtórzeń
3. Podciąganie (wiosłowanie) w leżeniu na ławeczce poziomej: 4 serie X 12 powtórzeń
Triceps:
1. Wyciskanie francuskie hantelki w leżeniu na ławce płaskiej: 4 serie X 10-12powtórzeń (z tego co widziałem da się to zrobić na podłodze bez ławki)
2. Prostowanie ramienia z hantelką w tył w opadzie tułowia: 4serie X 12powtórzeń
3. Wyciskanie „francuskie”sztangi w siadzie: 4serie X 12powtórzeń

Środa: - Bicepsy i klatka
Klatka:
Tu mam problem, podam parę ćwiczeń, proszę mi tylko napisać, jak najlepiej je wykonywać bez ławki w domu (nie wiem na lozku, jakoś na krzesłach, na podłodze po prostu)
1. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej: 4 serie x 12 powtórzeń
2. Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 4 serie x 12 powtórzeń
3. Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej: 4 serie x 12 powtórzeń
Biceps:
1. Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie-w podporze o kolano : 4serie X 12powtórzeń
2. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt „młotkowy”) : 4serie X 12powtórzeń
3. Uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławce skośnej(z supinacją nadgarstka) : 4serie X 12powtórzeń

Piątek : nogi i barki
Nogi
1. Przysiady z hantlami w rękach : 4serie X 12powtórzeń
2. Wykroki z hantlami w rękach 3serie X 12powtórzeń
3. Martwy ciąg na prostych nogach z hantlami w rękach : 3 serie X 12powtórzeń
4. Wspięcia na palce z hantelką w ręce: 3serie X 15powtórzeń
Barki:
Wznosy barków ”szrugsy” : 4serie X 15powtórzeń
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12038 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
widziales filmik do treningu domatora?
to co rozpisales nie takie zle.
ale brakuje urozmaicenia troche

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 108 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 131
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 218
Trening domatora niby ok ale mam hantle to zawsze to trochę inaczej może wyglądać . Wiem że hantle to niewiele ale zawsze coś .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 218
Zmieniłem trochę ten plan i na plecach w 3 ćwiczeniu wezmę na drążku podciąganie z szeroko rozstawionymi rękoma . Na klate zamienie 3 ćwiczenie na pompki 3x 20-25 i ostatnai seria max( co tydzien moze 2 bede zwiekszał ilość) a 2 ćwiczenie zastąpie wymachem hantelkami w bok. Na biceps zamienie któreś ćwiczenie na drążek . Barki już wiem jak robić a nogi to wgl nie wiem czy będę robił ;) .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12038 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
rozpisz jeszcze raz caly, a dokonam poprawek juz na dopiecie go

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 218
Poniedziałek : tricepsy i plecy
Plecy :
1. Podciąganie na drążku w uchwycie neutralnym : 4 serie X max powtorzeń
2. Podciąganie sztangielki w opadzie(wiosłowanie): 5 serii X 12-15 powtórzeń
3. Podciąganie na drążku z rękoma szeroko 3x5 (chociaż wątpie że dam radę 5 bo to trudne ćwiczenie) 1x max
Triceps:
1. Wyciskanie francuskie hantelki w leżeniu na ławce płaskiej: 4 serie X 10-12powtórzeń (z tego co widziałem da się to zrobić na podłodze bez ławki)
2. Prostowanie ramienia z hantelką w tył w opadzie tułowia: 4serie X 12powtórzeń
3. Wyciskanie „francuskie”sztangi w siadzie: 4serie X 12powtórzeń

Środa: - Bicepsy i klatka
Klatka:
Tu mam problem, podam parę ćwiczeń, proszę mi tylko napisać, jak najlepiej je wykonywać bez ławki w domu (nie wiem na lozku, jakoś na krzesłach, na podłodze po prostu)
1. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej: 4 serie x 12 powtórzeń
2. Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 4 serie x 12 powtórzeń
3. Pompki klasyczne 3x 20-25(co tydzien moze 2 będę zwiekszaał ilosć) 1x max . Chociaż mogę też jakiś plecak wziąść i coś tam nawrzucać :D
Biceps:
1. Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie-w podporze o kolano : 4serie X 12powtórzeń
2. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt „młotkowy”) : 4serie X 12powtórzeń
3. Podciąganie na drążku zwykłe 3x 10-15(co jakiś czas będę zwiekszał intensywność ) 1x max
Piątek : nogi i barki
Nogi
1. Przysiady z hantlami w rękach : 4serie X 12powtórzeń
2. Wykroki z hantlami w rękach 3serie X 12powtórzeń
3. Martwy ciąg na prostych nogach z hantlami w rękach : 3 serie X 12powtórzeń
4. Wspięcia na palce z hantelką w ręce: 3serie X 15powtórzeń
Barki:
Wznosy barków ”szrugsy” : 4serie X 15powtórzeń
Na bary coś ogarnę sam a co do brzucha to będę ćwiczył go na samym końcu i mam na to ćwiczenia nie żadne a6w i ABS .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12038 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
Poniedziałek : tricepsy i plecy
Plecy :
1. Podciąganie na drążku w uchwycie neutralnym : 4 serie X max powtorzeń
2. Podciąganie sztangielki w opadzie(wiosłowanie): 5 serii X 12-15 powtórzeń
3. Podciąganie na drążku z rękoma szeroko 3x5 (chociaż wątpie że dam radę 5 bo to trudne ćwiczenie) 1x max to cwiczenie bym zamienil na jakies typowo na prostownik grzbietu, martwy ciag, wyprosty lub dzien dobry
oraz cos na czworoboczny by sie przydalo


Triceps:
1. Wyciskanie francuskie hantelki w leżeniu na ławce płaskiej: 4 serie X 10-12powtórzeń (z tego co widziałem da się to zrobić na podłodze bez ławki)
2. Prostowanie ramienia z hantelką w tył w opadzie tułowia: 4serie X 12powtórzeń
3. Wyciskanie „francuskie”sztangi w siadzie: 4serie X 12powtórzeń
moze byc, lub na 3 cwiczenie daj wyciskanie wasko

Środa: - Bicepsy i klatka
Klatka:
Tu mam problem, podam parę ćwiczeń, proszę mi tylko napisać, jak najlepiej je wykonywać bez ławki w domu (nie wiem na lozku, jakoś na krzesłach, na podłodze po prostu)
1. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej: 4 serie x 12 powtórzeń
2. Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 4 serie x 12 powtórzeń
3. Pompki klasyczne 3x 20-25(co tydzien moze 2 będę zwiekszaał ilosć) 1x max . Chociaż mogę też jakiś plecak wziąść i coś tam nawrzucać :D
moze byc, kombinuj z lawka

Biceps:
1. Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie-w podporze o kolano : 4serie X 12powtórzeń
2. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt „młotkowy”) : 4serie X 12powtórzeń
3. Podciąganie na drążku zwykłe 3x 10-15(co jakiś czas będę zwiekszał intensywność ) 1x max

Piątek : nogi i barki
Nogi
1. Przysiady z hantlami w rękach : 4serie X 12powtórzeń
2. Wykroki z hantlami w rękach 3serie X 12powtórzeń
3. Martwy ciąg na prostych nogach z hantlami w rękach : 3 serie X 12powtórzeń
dorzuc syzyfki jeszcze
4. Wspięcia na palce z hantelką w ręce: 3serie X 15powtórzeń
Barki:
Wznosy barków ”szrugsy” : 4serie X 15powtórzeń
Na bary coś ogarnę sam a co do brzucha to będę ćwiczył go na samym końcu i mam na to ćwiczenia nie żadne a6w i ABS .

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 218
Okej dzięki za podreperowanie mojego planu już dzisiaj skończyłem plecy i tric według starego planu ale teraz będę się kierował tym poprawionym , a co do brzucha to myślę że się sam wyrobi przy tych ćwiczeniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12038 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
powinien

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przestać wyglądać jak patyk

Następny temat

rozciaganie

WHEY premium