SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Trening na masę ile serii i powtórzeń. Pomocy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 745

Formularz - Proszę o pomoc

18

Waga

63 kg

Wzrost

173 cm

Staż treningowy

3 miesiące

Obwód pasa

72 cm

Obwód klatki piersiowej

85 cm

Obwód uda

47 cm

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Raz w tygodniu piłka nożna .

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Nie

Stan zdrowia

Zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej

Często

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Nie

Wrażliwość na stymulanty

Nie

Możliwosci finansowe

Za 3 miesiące 500-1000 zł

Cel/problem/opis

Masa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 25
Witam jeżeli chodzi o siłownie to jestem amatorem.Prosił bym was o pomoc.
Ułożyłem plan i chciał bym się dowiedzieć czy będzie dobry na masę i po ile serii i powtórzeń powinienem robić.
Dzień I Poniedziałek
I Klatka
-Wyciskanie na ławce płaskiej
-Wyciskanie na ławce skośnej
-Rozpiętki
II Barki
- Wyciskanie sztangi sprzed głowy
- Unoszenie sztangielek bokiem
-Wyciskanie sztangi zza głowy
Dzień II Środa
I Bicepsy
-Uginanie przedramion ze sztangą podchwytem
-Uginanie przedramion w oparciu o kolano
-Uginanie przedramion na modlitewniku
II Nogi
-Przysiady ze sztangą
-Wspięcia na palcach ze sztangielkami
Dzień III Piątek
I Plecy
-Wiosłowanie sztangą
-Wiosłowanie sztangielką
-Pompki w podporze tyłem

Dodam że na siłownie chodzę 3 miesiące , mam 18 lat , 175 cm wzrostu , ważę 63 kg. Czytałem dużo o treningu na masę i sam już nie wiem jak postąpić ponieważ jedni piszą żeby robić mało serii dużym ciężarem inni żeby stopniowo zwiększać ciężar z każdą serią itp.
Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 89 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 538
Na duże partie(klata/plecy/nogi/bary) rób po 12-16 serii a na mniejsze (bic/tric) po 8-12. Jeśli chodzi o zakres powtórzeń to według mnie 6-8 na masie będzie dobrze. Rób progresje ciężaru tak żebyś przy ostatnim powtórzeniu potrzebował pomocy partnera treningowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 351 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3222
16 serii? Chyba Ci się pomyliło z powtórzeniami...

'Ile potu na treningu poświęcisz, tyle stali pójdzie do Twoich mięśni' Zrobić coś z niczego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 89 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 538
Na masie 16 powtórzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 351 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3222
Powtórzeń 16 nie, chodziło mi o to, że tak dużo ich podałeś, a też na pewno nie 16 serii

Zmieniony przez - Jaasiu96 w dniu 2014-05-09 17:02:25

'Ile potu na treningu poświęcisz, tyle stali pójdzie do Twoich mięśni' Zrobić coś z niczego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No według mnie na duże partie mięśni między 12 a 16 serii jest idealnie, zależy od intensywności treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jak już to 4 serie po 8 - 12 powtórzeń bo po tylu seriach ile Ty podałeś można się przetrenować i złapać kontuzję.

Zmieniony przez - Jaasiu96 w dniu 2014-05-09 17:05:08

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ale czekaj, Tobie chodzi o serie w jednym ćwiczeniu, czy ogólnie o ilość serii tygodniowo na daną partię mięśni?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mozecie rzucic okiem na dietke redukcyjną ?

Następny temat

Ćwiczenia tylko w weekendy