SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę do sprawdzenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 507

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 558
Witam!
Chciałbym przedstawić wam mój plan treningowy którego celem jest masa.

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 16

Waga : 63kg

Wzrost : 173cm

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na słowni : pół roku

Uprawiane inne sporty : koszykówka

Dostęp do sprzętu : siłownia (wolne ciężary, wyciąg), w domu hantel

Dieta : Zacząłem prowadzić dietę na ryżu kurczaku itp, w szczególności białko

Przeciwwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak

Plan:

Poniedziałek (Klata, Biceps Triceps)

Klata:
-wyciskanie sztangi leżąc (4 serie) 10 powtórzeń
-wyciskanie sztangi leżąc, ławka skośna w górę (4 serie) 10 powtórzeń
-wyciskanie sztangielek złączonych młotkowo (4 serie) 10 powtórzeń

Biceps:
-uginanie ramion ze sztangą podchwytem (3 serie) 10 powtórzeń
-uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc (4 serie) 10 powtórzeń
-uginanie przedramion ze sztangielką w oparciu o kolano (3 serie) 10 powtórzeń

Triceps:
-wyciskanie sztangi w leżeniu wąskim uchwytem (3 serie) 10 powtórzeń
-wyciskanie francuskie jednorącz siedząc (4 serie) 10 powtórzeń
-prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia (3 serie) 10 powtórzeń

Środa (przedramiona)
-uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie (4 serie) 10 powtórzeń
-uginanie nadgarstków nachwytem w siadzie (4 serie) 10 powtórzeń

Sobota (plecy, barki)

Plecy:
-podciąganie na drążku szerokim nachwytem (4 serie) 10 powtórzeń
-przyciąganie linki na drążku wyciągu dolnego w siadzie płaskim (4 serie) 10 powtórzeń
-podciąganie hantla w opadzie (wiosłowanie) (4 serie) 10 powtórzeń

Barki:
-wyciskanie sztangi zza głowy (4 serie) 10 powtórzeń
-wyciskanie sztangi sprzed głowy (4 serie) 10 powtórzeń
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia (3 serie) 10 powtórzeń

Treningi tak rozległe, ponieważ tylko takie są wolne terminy. Przedramiona robię w domu i triceps, oraz biceps czasami również
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Pierś z kurczaka i ryż nie zapewni Ci masy, musisz mieć odpowiednią dietę ( z dodatnim bilansem kalorycznym ) około 200-300 kcal na +

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
Podaj obciążenie z jakim trenujesz + ostatni przerabiany plan.

Gdzie jest trening nóg? Takie są wolne terminy, rozwiń myśl, ile masz dni do dyspozycji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 88
Do dobrgo treningu potrzeba czasu, diety i wiedzy. W tym wieku 63 kg to faktycznie mało (ja mam praktycznie 15 lat i 70kg) Dieta jaką masz jest dobra. Najlepsza dieta na masę to dieta proteinowa (białkowa, bo to białko przyczynia się do budowy mięsni). Ilość powtórzeń jest dobra, choć ja stosuję po 8, tylko należy robić w ten sposób, że każda seria jest cięższa np: biceps (np: unoszenie hantli na zmianę) - 4 serie po 8-10 powtórzeń - 1-sza seria 8-10 powt. 6kg jeden hantel, druga seria 8-10 powt. 6,5kg, 3-cia seria 8-10 powt. 7kg, 4-ta seria 8-10 powt. 7,5kg. Mógłbyś już zacząć stosować białko, lub kreatynę - jakiś monohydrat na początek, oczywiście dobrej firmy (oczywiście z rozsądkiem). Na forum jest masa tematów z białkiem i kreatyną.

...bo należę do ELITARNEJ grupy osób, która woli rano wstać z zakwasami i ponaciąganymi ścięgnami niż z kacem i bólem głowy. - Ja:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 558
Ostatnio przerabiałem plecy barki i przedramię. Ryż i pierś jem na obiad, do tego jakieś szparagi, kalafior. Wieczorem wcinam jajka, a rano chleb z twarogiem, sałatą. Odżywek na razie nie będę brał, nie posiadam funduszy. Nogi robię sobie w domu, ale niedawno miałem kontuzję kostki, więc na razie odpuszczam. Ciężary mam takie, żeby zrobić wszystko, na ostatniej serii już czuję że trzeba się wysilić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jejek196
Ostatnio przerabiałem plecy barki i przedramię. Odżywek na razie nie będę brał, nie posiadam funduszy. Nogi robię sobie w domu, ale niedawno miałem kontuzję kostki, więc na razie odpuszczam.


To co przerabiałeś nie można nazwać planem. Ta kontuzja kostki jest na tyle poważna, że nie możesz trenować nóg? Rozmawiałeś o tym z lekarzem? Odpuszczać można kiedy naprawdę trzeba.

Podaj obciążenie w danych ćwiczeniach, które Ci podałem, bo chyba się nie rozumiemy. Inwestuj w odżywianie, nie w odżywki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 558
dudee
Jejek196
Ostatnio przerabiałem plecy barki i przedramię. Odżywek na razie nie będę brał, nie posiadam funduszy. Nogi robię sobie w domu, ale niedawno miałem kontuzję kostki, więc na razie odpuszczam.


To co przerabiałeś nie można nazwać planem. Ta kontuzja kostki jest na tyle poważna, że nie możesz trenować nóg? Rozmawiałeś o tym z lekarzem? Odpuszczać można kiedy naprawdę trzeba.

Podaj obciążenie w danych ćwiczeniach, które Ci podałem, bo chyba się nie rozumiemy. Inwestuj w odżywianie, nie w odżywki.


Obciążenia nie znam, ciężary nie są opisane. Martwego ciągu nie robię, zależy mi aby urosnąć jeszcze, przysiady robiłem bez obciążenia, oszczędzam kolan, gram w kosza. Miałem pękniętą torebkę stawową, i do końca maja mam mieć przerwę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłka

Następny temat

Trening na masę do sprawdzenia 16 lat

WHEY premium