SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę - proszę o sprawdzenie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1363

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
Witam, chciałbym poznać wasze opinie oraz ewentualnie co polecacie dodać, co zmienić w takim moim planie treningowym. Trenuję od ponad roku i sądzę że trochę większa ilość ćwiczeń lepiej na mnie działa. Z góry dzięki

Poniedziałek
- Plecy
1) podciąganie z różnymi chwytami x 4
2) ściąganie linki wyciągu górnego do karku x 4 (10-12 powt)
3) wiosłowanie sztangą x 4 (8-12 powt)
4) wiosłowanie hantlem x3 (10-12 powt)
5) przyciąganie liny w uchwycie wąskim x3 i szerokim x3 (8-10 powt)

- Wtorek Klatka piersiowa
1) maszyna typu hummer ,wyciskanie siedząc x3 (10-12 powt)
2) wyciskanie hantli na ławce dodatniej x5 (10-12 powt)
3) wyciskanie hantli na ławce poziomej x4 (8-12 powt)
4) wyciskanie hantli wąskim chwytem x4 (10-12 powt)
5) rozpiętki x3 (10-12 powt)
6) butterfly lub pompki x2

Środa - Wolne

Czwartek
- biceps i triceps
1) uginanie ramion ze sztangą x4 (10-15 powt)
2) uginanie ramion hantlami młotkowe x3 (10-16 powt)
3) uginanie ramion z hantlami na modlitewniku x3 (10-15 powt)
4) wyciskanie francuskie hantlem x4 (10-12 powt)
5) prostowanie ramion na wyciągu stojąc x4 (10-15 powt)
6) prostowanie ramion w opadzie tułowia x3 (12-15 powt)
7) pompki szwedzkie x2

Piątek
Nogi
- wyprosty nóg na maszynie x4 (8-12 powt)
- przysiady ze sztangą x5 (8-12 powt)
- wykroki x3 (10-12 powt)
- wypychanie nóg na suwnicy ujemne x4 (10-12 powt)
- martwy ciąg na prostych nogach x4 (8-12 powt)
- wspięcia (na łydki) x3 (40-50 powt)

Sobota
Barki
- wyciskanie sztangi na maszynie smith do karku x4 (10-12 powt)
- wyciskanie sztangielek siedząc x3 (10-12 powt)
- podciąganie gryfu wzdłuż ciała x4 (10-15 powt)
- prostowanie rąk z hantlami na boki x4 (10-12 powt)
- szrugsy (nie wiem czy tak się to nazywa) x3 (10-15 powt)
- odwrotne rozpiętki x3 (10-12 powt)

Niedziela - wolne

Przepraszam jak jakieś ćwiczenie źle nazwałem, brzuch trenuję 3-4 razy w tygodniu zależnie od tego jak długo trwał trening danej partii. Staram się nie ćwiczyć dłużej niż 75-80 min.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Masz gotowe FBW, tylko brać i ćwiczyć, nie musisz nic układać. Ten plan jest bardzo słaby niestety. Jak na rok stażu to jest kiepsko. Nie patrz na innych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Wklej uzupełnioną ankietę działu bo nic o tobie nie wiadomo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
Przepraszam zapomniałem
Płeć :

Wiek : 20

Waga : 72

Wzrost : 177

Cel treningowy : zbudowanie jak najczystszej masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni : rok

Uprawiane inne sporty : czasem piłka nożna, rzadziej koszykówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : jest

Dieta : Wyokotłuszczowa, rotacja węglowodanami

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : kreatyna sfd, aakg olim, wpc 80 ostrovit

Ostatnio przerabiany plan: brak

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jakie ciężary w podstawowych ćwiczeniach? Akurat to ważne bo nie wiem czy trening 5x w tygodniu to dobre wyjście.

Brakuje mc, wprowadzasz jakieś wstępne zmęczenie w nogach, klacie, po co?

Unikaj Smitha, ta maszyna narzuca tor ruchu a ty robisz chyba najgorsze ćwiczenie na nie - wyciskanie zza karku, nie dość, że samo w sobie jest kontuzjogenne to jeszcze robisz je na maszynie, rozwalisz sobie barki. To samo z podciąganiem wzdłuż tułowia.

Plan ma dużo błędów [np. 4 ćwiczenia na czwórki w nogach w jedno na dwójki], istotne będą wyniki siłowe więc je napisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
przysiad- 55kg
martwy ciąg - 60kg
wyciskanie na ławce: 50kg
A wstępne zmęczenie stosuję, bo tak mi na siłowni powiedziano, bym to robił na początek
a smitha zastąpić mam normalnym np. wyciskaniem siedząc ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Z takimi wynikami siłowymi to ty się nie pchaj w wstępne zmęczenie, ba - nawet zastanowiłbym się czy w ogóle warto robić splita w twoim przypadku, a jeśli już to na pewno nie 5x w tygodniu i na pewno nie z partią tylko raz w tygodniu.

Proponuje zaglądnąć do postów podwieszonych, poszukać jakiegoś prostego planu push/pull lub góra/dół na 3dni treningowe i trenować w systemie:

push/off/pull/off/push/off/off
pull/off/push/off/pull/off/off
push/off/pull/off/push/off/off
pull/off/push/off/pull/off/off

itd.

Nie ma sensu bawić się w splity 5x w tygodniu z trenowaniem partii raz w tygodniu. Moim zdaniem nie sprawdzi się to kompletnie u ciebie na tym etapie na którym jesteś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
ale dlaczego się nie sprawdzi ? przecież pojedyncza partia ma wtedy tydzień na odpoczynek ?
Jakoś nie odpowiada mi ten system treningów, nie mogę zamiast tego np. robić zwyczajnego FBW ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
FBW też się sprawdzi. Ale właśnie o to chodzi żebyś pobudzał partię częściej niż tylko raz w tygodniu, twoje wyniki siłowe są słabe, musisz zbudować podstawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
ok, dzięki. Czyli w takim razie mam ćwiczyć każdą partię 2-3 razy w tygodniu ? Ile tak serii mam wykonywać na dużą i małą partię w ciągu jednej sesji ? Sog dla Ciebie za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Serie zależą od ćwiczenia i ich ilości. Ale jeśli FBW to znajdziesz przykładowe w temacie "Pierwszy rok treningów" i tam masz wszystko rozpisane ładnie, możesz nawet zacząć od etapu 3 i stopniowo przechodzić dalej do coraz bardziej rozbudowanych planów.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2015-03-07 14:03:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
ok. Zrobię tak jak mi napisałeś,,,,, ehh, jakoś nie lubię ćwiczyć tymi systemami FBW lub push/pull . Myślałem że jak na wagę 70 kg ,to nie mam aż takich złych tych wyników tym bardziej że chłopaki w moim wieku przychodzą na siłkę i biorą znacznie mniej ale też wszystko splitem robią. Ten split naprawdę jest taki zły na rozwój masy mięśniowej ?
No nic, to poczytam i wszystko ułoże sobie według FBW
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MIĘŚIEN ACHILLESA NACIAGANIE

Następny temat

Budowanie góry i redukcja

WHEY premium