SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę - początkujący

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 98
Witam!

Na początku mojej przygody chciałbym się z Wami przywitać i mam nadzieję, że mile mnie przywitacie na forum i spojrzycie z przymrużeniem oka na moje niefachowe podejście jako początkującego w temacie.

Od pewnego czasu przymierzam się do zabrania się za swoje ciało. Jestem dość szczupły i jak na swój wiek w porównaniu do kolegów prezentuje się słabiutko. Początkowo się tym nie przejmowałem, jednak ostatnio postanowiłem to zmienić. Oczywiście nie oczekuję że będę wyglądał jakoś nie wiadomo jak super. Głównie chodzi mi o to, żeby przybrać na masie i trochę sobie wyrzeźbić sylwetkę, żeby nie wyglądać jak szczypiorek tylko już tak w miarę pozytywnie i solidnie.

Czytałem na forum, że 70% to dieta. Czytałem ten dział, jednak nie za bardzo się orientuję o co tam chodzi i jak ułożyć sobie ten plan, tą dietę. Dlatego proszę tu o waszą pomoc.

Drugą kwestią są ćwiczenia. W swoim życiu raczej unikałem siłowni, miałem inne zainteresowania, jednak teraz coraz bardziej mnie to intryguje i ciekawi. Ostatnio nawet trochę próbowałem ćwiczyć w domu, brat kupił ławeczkę i od czasu do czasu sobie ćwiczę, głównie brzuszki. Wiem, że takie ćwiczenie raczej nic mi nie da dlatego może byście mi doradzić, jak ćwiczyć, ile ćwiczyć, jakie ćwiczenia?

Ostatnia kwestia to czy stosować jakieś odżywki. Kompletnie się na tym nie znam, słyszałem coś o kreatynie, czy serwatce, ale brałem się brać to sam, nie wiedziałem ile i jakie by to dawało efekty i czy w ogóle.

Mam nadzieję, że przynajmniej troszkę mi pomożecie.




Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 65

Wzrost: 176

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): siłownia w dużym mieście

Dieta: brak na razie

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 613
Wszystko jest na forum wystarczy odpowiednio poszukac. Tutaj ci dam maly temacik ktory powinines przeczytac https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html reszte sobie sam musisz znalesc :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 98
A jaki rodzaj ćwiczeń mi polecacie? Dietę już mniej więcej mam opracowaną, ale co, jak i ile mam ćwiczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1917
Ćwiczenia FBW- poszukaj i wybierz to co Ci pasi
Suple- w początkowej fazie nie ma sensu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masaaa

Następny temat

CODZIENNY TRENING

WHEY premium