SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę, rzeźbę, split, fbw.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1970

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
Witam.
Ćwiczę już około 6 miesięcy [bez planu].
Teraz miałem przerwę 5 tyg, bo fatalnie upadłem na bark, i nie dałem rady używać tego stawu.
Jeśli byście mogli podać mi podstawy treningów, czyli np. na masie ile razy partia w tygodniu, ile serii, ile powróżeń itd. Bardo mile widziane linki.
Z góry dzięki i liczę na pomoc.
Szukałem sam, ale widziałem różne zdania, jedni robią 12-10-8, a inni mówią że to już przeżytek[można skuteczniej]. Proszę o wyrozumiałość.


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 14

Waga: 80

Wzrost: 175

Cel treningowy: Planuje redukcje do 70kg- redukcyjne fbw

Staż treningowy na słowni: 6 miesięcy, ostatnio kontuzja

Uprawiane inne sporty: -

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławka regulowana, modlitewnik,prasa, sztanga, sztangielki, 45kg obciążenia [kupuje jeszcze 60kg niedłgo]

Dieta: brak, ale planuje

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zapoznaj się z tym tematem
https://www.sfd.pl/FBW_do_oceny_:_-t742268.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
Thug95

wszystko jest w linkach(postach).

oto sugerowany przewaznie uklad cwiczen:

3 x tyg. (co najmniej 1 dz przerwy pomiedzy sesjami),czyli np.tradycyjnie: poniedzialek/sroda/piatek .

1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (nachwyt)

TO JEST TWOJA BAZA ,czyli najwazniejsze cwiczenia,dzieki ktorym staniesz sie silniejszy i wiekszy.

kazde z cwiczen wykonujesz wg schematu:

rozgrzewka:
1 seria z bardzo malym obciazeniem(gryf;ciezar ciala) x 15p
1 seria na 50% CD (ciezaru docelowego/roboczego,czyli takiego,na ktorym wykonasz ostatnia serie) x 15p
1 seria na 75% CD x 15p

serie docelowe(zasadnicze;robocze);
1 seria na 100% CD x 12-15p
ciezar musisz tak dobrac,aby zmiescic sie w zalozonym przedziale powtorzen. jesli wykonasz mniej,.niz 12p poprawnych technicznie,bez pomocy partnera,bez ruchow oszukanych,tzn.,ze zalozyles za duzy ciezar.
jesli wykonasz 15p,to znak,ze na nastepnej sesji mozesz zwiekszyc ciezar.
o ile?
wszystko zalezy od konkretnego cwiczenia oraz Twoich wlasnych mozliwosci.
logicznie-w przypadku bojow,gdzie pracuje wiecej muskulatury(np.przysiad) bedziesz mogl dolozyc wiecej,niz np.w slabym wyciskaniu w staniu (barki).

troche inaczej bedzie sprawa wygladala przy drazku.
tutaj zaloz sobie jakas docelowa serie podciagniec TOTAL i wykonaj tyle serii,az ten total osiagniesz.
zacznij od TOTAL=15p (chyba,ze juz jestes niezly,bo np.masz niezly poziom sily wzglednej,to 30,a pozniej nawet 50)
jesli jestes w stanie wykonac wiecej,niz 15p - dowieszaj dodatkowy ciezar.

trzymaj tempo treningu.
nie rozpraszaj sie!
max przerwa pomiedzy seriami - 90s (przed docelowymi;w ciezkich cwiczeniach,itd.)
pomiedzy cwiczeniami - tyle,aby przygotowac nastepne stanowisko.

do sugerowanego ukladu cwiczen mozesz(lecz wcale nie musisz-przynajmniej na poczatku) dolozyc cos na brzuch/lydki i wykonywac 1 cw pod koniec kazdej sesji. 2-3s x 15-20p (brzuch), lydki wg ukladu przedstawionego wyzej.

czyli:

pon - wykonasz cos na brzuch
sro - cos na lydki
pia - znowu cos na brzuch

kolejny tydzien,

pon - cos na lydki
....
itd.

trzymaj sie wybranych cwiczen-nie zmieniaj co trening.


to wszystko,to tylko szczegoly,ktore choc bardzo istotne,to maja sie nijak do bardziej waznych.

PRAWIDLOWA TECHNIKA CWICZEN
ODPOWIEDNIE ODZYWIANIE
REGENERACJA (SEN)

pozdrawiam.

To wypowiedzi traktora, ale to chyba dobry plan fbw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
Tak, możesz brać ten plan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
Jeszcze jest 1 sprawa, mam siłownie w POKOJU i żeby się podciągać [z krzesełkiem oczywiście] musiałbym iść do garażu i jest taka sprawa- mam w środku treningu zapier... się podciągać czy mogę po treningu?
tzn jako ostatnie ćwiczenie?
A jeśli bym chciał zredukować tłuszczyk 10 kg to na ile plan robić ? 10tygodni? tzn 10tyg redukcyjnego FBW?
będę chodził do szkoły od września no i myślałem o diecie [pseudo diecie] tzn np na śniadanie zjem to co ma być, ale np. na obiad mam to co mam i nie mam możliwości zjeść czegoś innego/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
Powiedzmy 7.00, 11.30 , 13.10 no i obiad 15 , kolacja o 18.
To są moje posiłki - czy moglibyście dać mi wskazówki np. co jeść na śniadanie, co pakować do kromek do szkoły? i co jeść o 18- ostatni posiłek, najlepiej sycący żebym nie podjadał.
A czy umie ktoś ze zdjęcia stwierdzić czy jestem mezomorfikiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
Przecież w tym planie traktora masz podciąganie na koncu...

tłuszcz redukuje się dietą i interwałami

https://www.sfd.pl/[ART]_CO_JEŚĆ_GDY_JESTEŚMY_W_SZKOLE/PRACY__strona_1_i_20-t525889.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
adamo19666

drazek jest twoim ostatnim cwiczeniem w planie.
nie widze problemu,abys nie mogl tego robic w innym pomieszczeniu.

wskazowki,co jesc?
prosze bardzo:

https://www.sfd.pl/Odżywianie-f10.html

mezomorfik.
nie zawracaj sobie dupy takimi rzeczami.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
No i cd tego planu to w dni nietreningowe brzuch i aeroby.[no i może przedramiona- przydały by się]
Bez łydek.
Jeśli byłbym mezo, to np zaczynam teraz ćwiczyć brzuch to za ile mogę spodziewać się 6 paku, jeśli pozbędę się fatu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
Wy oby dwaj mezo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
adamo19666

NIE KOMBINUJ!

pon - wykonasz cos na brzuch
sro - cos na lydki
pia - znowu cos na brzuch

kolejny tydzien,

pon - cos na lydki
....
itd.

I TEGO SIE TRZYMAJ!

zacznij cwiczyc,zacznij zwracac wieksza uwage na to:co,kiedy i jakiej jakosci jesz.
dopiero potem wprowadz powoli aeroby.
bo za chwile bedziesz jak wior i nici beda z twojego treningu,postepow,itd.

6paku mozesz nie dorobic sie NIGDY.

systematycznie trenuj,dobrze sie odzywiaj,spij duzo,a wtedy zobaczysz,czym matka-natura cie obdarzyla.

mlodziutki jestes.
ja na twoim miejscu o jakims sporcie bym pomyslal.

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie..

Następny temat

trening na sześciopak

WHEY premium