SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na atlasie - plan tygodniowy (załączam liste ćwiczeń)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20295

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 810
Mam 17 lat, waga 80kg i mam 183cm wzrostu. Nie ćwiczę regularnie, ogólnie jestem silny (chodzi mi po prostu o to, że nie mam problemu np. na zaliczeniu z WF'u podnieść całkiem spokojnie maxa - 65kg, bo więcej nie ma). Mam w pokoju atlas i potrzebuję jakiegoś planu na niego. Ma on niestety maksymalne obciążenie 50kg, a nie wiem czy można dokupić obciążenia, czy nie wytrzyma on/linki? Załączyłam wszystkie ćwiczenia jakie były umieszczone w instrukcji i proszę o ułożenie z tego czegoś sensownego. Można oczywiście dołożyć brzuszki/pompki/przysiady/podciągnięcia na drążku itp., ale wolałbym jeżeli można nic nie dokupywać. Chcę być silniejszy i poprawić sylwetkę, nic konkretnego zdaję się na was.

Chciałbym, aby było to podane numerami ćwiczeń.
Możliwe ćwiczenia:

Waga: 80

Wzrost: 183

Cel treningowy: Siła i masa.

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): atlas

Dieta: Brak konkretnej, jednak również brak fast foodów itp. Raczej zdrowe odżywianie.

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak

Zmieniony przez - Myslivius w dniu 2010-11-11 21:58:57

Zmieniony przez - Myslivius w dniu 2010-11-11 21:59:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Odświeżam, bo już wyleciało dawno na 2 stronę i nikt nie odpisał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1526
Wpisz sobie lepiej w google "atlas ćwiczeń".

Jak juz masz ten atlas to dowiedz się w jakimś sklepie ze sprzętem jakie linki dokupić żeby wytrzymały większy ciężar i czy wogóle konstrukcja atlasu wytrzyma większy ciężar. Wtedy możesz dokupić więcej cięzarków. Myśle że z 50 kg. mógłbyś przerobić na 80kg

- WIĘCEJ NIE Z UWAGI NA KONSTRUKCJE ATLASU, SPAWY MOGĄ NIE WYTRZYMAĆ ALBO METAL SIĘ ZACZNIE WYGINAĆ -

Pakujac 50 kg. nic nie osiągniesz, no, chyba że żeźbę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Po pierwsze, rzeźba piesze się przez "rz", może ktoś inny odpowie, bo osoba pisząca w ten sposób traci trochę na wiarygodności?
Nawet jeżeli dokupię ciężar, to wciąż potrzebuje planu na tydzień co dokładnie trenować.
Mógłby mi ktoś pomóc coś z tego ułożyć i dołożyć pompki/podciąganie itp. Nie wiem, czy powinienem zacząć od treningu na masę, może jakiś bardziej ogólny najpierw? Może lepiej sprzedać atlas i kupić hantle, ławeczkę i sztangę? Naprawdę jestem zielony i chciałbym prostą odpowiedź po przeczytaniu której odchodzę od kompa i od razu ćwiczę.

Zmieniony przez - Myslivius w dniu 2010-11-13 19:25:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1526
Spyl atlas, kup ławeczkę ze stojakami na sztangę i z przyrządem do trenowania nóg ( prostowanie nóg siedząc i uginanie nóg leżąc ), kup sztangę i kilka różnych talerzy do niej, krótką sztangę i hantle , oczywiście różne obciążenia tych hantli i sztang.

Mając tylko to , przetrenujesz się na wskroś. Lepiej trenować wolnymi ciężarami. Chyba że zależy ci na całkowitym bezpieczeństwie i jeśli nie masz poprawnej techniki to lepiej zostań przy atlasie.

Najpierw polecam FBW 2 - 3 x w tygodniu. Tylko pamiętaj o porządnej rozgrzewce.

Tyle na razie od niewiarygodnego Rufiego ;)

P.S. poczytaj tematy chłopaków o ich treningu systemem FBW, będziesz wiedział jak trenować. Ja trenuje po 5 serii, choć nie wiem czy to nie za dużo ale za to po treningu wyglądam imponująco ;)

Zalecane jest max 3 serie.

Zmieniony przez - Rufi190 w dniu 2010-11-14 10:38:51
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dobra przemyślałem to sobie i atlas sprzedam, a zamiast niego kupie sobie
1)http://www.marbo-sport.pl/marbo-semi-pro-lawka-wielofunkcyjna-wzmacniana-l002.html
2)http://www.marbo-sport.pl/marbo-semi-pro-promocyjna-doplata-do-modlitewnika-ms-a001.html

Do tego tata zrobi mi stojak na sztangę, a znajomy tokarz gryf i ciężarki

A jak nie stracę zapału, to do dokupienia mam (może na święta to w ogóle nie zapłacę ):
3)http://www.marbo-sport.pl/marbo-semi-pro-przyrzad-do-cwiczenia-nog-a002.html
4)http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-stojaki-wielopoziomowe-s004.html

Co wy na to?
Zastanawiałem się też nad Spartanem II od Keltona, ale tam i tak jeżeli bym dokupił to do nóg to będzie 300+155=455 łącznie i nie będę mógł robić przysiadów ze sztangą, bo nie będzie osobnych stojaków, a także nie będę miał się później na czym podciągać jak sprzedam atlas, a do tego ławki nie mogę opuścić poniżej poziomu, co uniemożliwi brzuszki na pochyłej.
A tu mam 310 za ławkę z modlitewnikiem i do tego tymczasowo robione stojaki, a później 280+110 za stojak i nogi, a łącznie będzie 700, ale będzie na czym się podciągać i jak robić przysiady ze sztangą i do tego ławka jest pochyła w dół do brzuszków.

A mógłby ktoś podać jakiś zestaw który zacznę od jutra (na atlasie lub bez) by przez tydzień/2 przygotować się zanim sprzęt kupię?

Zmieniony przez - Myslivius w dniu 2010-11-14 22:56:33

EDIT:
Ułożyłem sobie taki tymczasowy ACT zanim kupie sprzęt, proszę o ocenę.
1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch) – na dywanie ;p
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud) – 6 na atlasie
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud) 13 na atlasie
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka) 1 na atlasie
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne) 2 wody 5l i nimi ??
6.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne) 4 na atlasie
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu) 5 na atlasie
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu) podciąganie na drążku nachwytem
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy) 8 na atlasie
10.Pompki na poręczach-(tricepsy) na krzesłach ;p
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona) podciąganie na drążku podchwytem
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki) do plecaka coś wrzucę, ile kilo ?
I to mógłbym robić po 30 sek na stację może być? Jakie przerwy między kolejnymi okrąi

Zmieniony przez - Myslivius w dniu 2010-11-15 13:50:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Mógłby ktoś skomentować jeżeli nie sprzęt, to przynajmniej ten plan, bo od jutra chciałem zacząć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch) – na dywanie ;p
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud) – 6 na atlasie
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu) 5 na atlasie
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu) podciąganie na drążku nachwytem
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy) 8 na atlasie
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona) podciąganie na drążku podchwytem
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki) do plecaka coś wrzucę, ile kilo ?
I to mógłbym robić po 30 sek na stację może być? Jakie przerwy między kolejnymi okrążeniami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
[quote]Dobra przemyślałem to sobie i atlas sprzedam, a zamiast niego kupie sobie
1)[http://www.marbo-sport.pl/marbo-semi-pro-lawka-wielofunkcyjna-wzmacniana-l002.html]
2)[http://www.marbo-sport.pl/marbo-semi-pro-promocyjna-doplata-do-modlitewnika-ms-a001.html]

Do tego tata zrobi mi stojak na sztangę, a znajomy tokarz gryf i ciężarki

A jak nie stracę zapału, to do dokupienia mam (może na święta to w ogóle nie zapłacę ):
3)[http://www.marbo-sport.pl/marbo-semi-pro-przyrzad-do-cwiczenia-nog-a002.html]
4)[http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-stojaki-wielopoziomowe-s004.html]

Co wy na to?
Zastanawiałem się też nad Spartanem II od Keltona, ale tam i tak jeżeli bym dokupił to do nóg to będzie 300+155=455 łącznie i nie będę mógł robić przysiadów ze sztangą, bo nie będzie osobnych stojaków, a także nie będę miał się później na czym podciągać jak sprzedam atlas, a do tego ławki nie mogę opuścić poniżej poziomu, co uniemożliwi brzuszki na pochyłej.
A tu mam 310 za ławkę z modlitewnikiem i do tego tymczasowo robione stojaki, a później 280+110 za stojak i nogi, a łącznie będzie 700, ale będzie na czym się podciągać i jak robić przysiady ze sztangą i do tego ławka jest pochyła w dół do brzuszków.

A mógłby ktoś podać jakiś zestaw który zacznę od jutra (na atlasie lub bez) by przez tydzień/2 przygotować się zanim sprzęt kupię?

Zmieniony przez - Myslivius w dniu 2010-11-14 22:56:33

EDIT:
1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch) - na dywanie ;p
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud) - 6 na atlasie
I to mógłbym robić po 30 sek na stację może być? Jakie przerwy między kolejnymi okrążeniami?

Naprawdę nikt nie pomoże?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Odezwie się ktoś? (Jeżeli wejdzie tu jakiś moderator, to proszę o usunięcie postów do tego z 14 listopada
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening siła, rzeźba i masa

Następny temat

pomoc koszykówka

Dzem