SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening mięsni naramiennych

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1305

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 168 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5125
Witam. Mam taki plan na barki:

wyciskanie sztangielek 4x 15/12/10/8
podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4x 15/12/10/8
wymachy sztangielkami w przód 3x 10/10/10

I doszedłem do wniosku, że coś z tym treningiem jest nie tak. Od czasu kiedy zacząłem chodzić na siłownie wszystko powoli jakoś idzie do przodu a barki nie, nie odczuwam przyrostu siły ani masy. Prosze o porady co zmienić żeby trening byl odpowiedni. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 14 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35589
Zwykle nie udzielam odpowiedzi bez ankiety, ale w zasadzie tutaj nie jest potrzebna.

Pierwsze ćwiczenie - ok.
Natomiast drugie - nie dość że mało efektywne to jeszcze zabójcze dla stawów barkowych i nadgarstków. Zamień na unoszenie hantli w staniu (jest w atlasie jeśli nie wiesz jak to wygląda).
Drugie ćwiczenie zamień na unoszenie hantli ale w opadzie tułowia.

Obydwa unoszenia możesz zastosować w większej ilości powtórzeń, skróć przerwy między seriami w tych ćwiczeniach (barki muszą dostać nieco inny bodziec bo są przyzwyczajone do wysiłku w życiu codziennym).

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 168 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5125
Tylko będzie problem.. bo na siłce najmniejsze hantelki to 2x 6 kg a ja w opadzie zrobie może z 5 powtórzeń takim obciązeniem :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny.

Następny temat

co teraz?

Shaker