SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening mięsni łydek bez odpowiedniego sprzętu.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6112

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 217
Witam forumowiczów.
Mam kilka pytań dotyczących ćwiczenia łydek.
Do tej pory moje ćwiczenia łydek to były wznosy łydek na np. schodzie bez obciążenia w jakiś tam ćwiczeniach na wyskok. od około 2 miesięcy chodzę na siłownię i chcę skupić się również na nogach. Uda ćwiczę dwa razy w tygodniu. Problem jest z łydkami dokładniej na siłowni nie ma za bardzo sprzętu do robienia łydek.

I teraz pytań kilka.
Czy ćwicząc łydki mogę stać pełną stopą na płaskiej powierzchni a nie tak jak np. na schodzie, ze stoję tylko palcami na schodzie i robie wznosy. Czy efekt będzie porównywalny do ruchu które wykonuję stojąc na schodzie, wiadomo podłoga ogranicza ruch.

Czy wznosy łydek siedząc można robić ze sztangą położoną na kolanach.

I czy te dwa ćwiczenia wystarczą czy jeszcze jakieś ćwiczenia na mięsnie łydek warto dodać.. ?
1. Sztanga na kark i stojąc wznosy 4x 20~ powtórzeń
2. Sztanga na kolana i wznosy siedząc 4x 20~ powtórzeń

I czy 3 razy w tygodniu robić łydki będzie w porządku czy dać im więcej odpocząć.?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 820 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11401
mogę polecić Ci taki traning na łydki:
robisz wspięcia bez zadnych obciążeń, stojąc palcami na podwyższeniu,
1 30p //
2 15p /
3 24p //
4 12p /
5 20p //
6 10p /
7 10p //
Gdzie // -obunóż, / - na jednej nodze
jeśli dasz rade to spróbuj,
dodam tylko, że kiedy zaczynałem miałem w łydce 36-37 cm, ćwiczyłem tym sposobem 3 miesiące, po czym moja łydka miała już 41cm.

"Hope deferred makes the heart sick
but a desire fulfilled is a tree of life"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z rozbudową klatki piersiowej

Następny temat

Plan do oceny i skorygowania

WHEY premium