SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening metodą 10x3

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3267

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 105
Hej,

Na początek ankieta:

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Delibes
PŁEĆ: M
WIEK: 26
WZROST: 170
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 3 lata

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 71
OBWÓD PRZEDRAMIENIA: 33
OBWÓD RAMIENIA: 38
OBWÓD ŁYDKI: 41
OBWÓD UDA: 58
OBWÓD BIODER: 88
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 76
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 100
OBWÓD BARKÓW:
OBWÓD NADGARSTKA:
OBWÓD KOSTKI U NOGI:

****POMIARY SIŁOWE****************************************

PRZYSIAD TYLNI: [cięzar X powtórzenia] – 115x5
MARTWY CIĄG: [cięzar X powtórzenia] – 170x1
WYCISK SZTANGI NA ŁAWCE POZIOMEJ: [cięzar X powtórzenia] – nie robię, WL skos+ 80x3
WIOSŁOWANIE SZTANGĄ : [cięzar X powtórzenia] – 95x10
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : [cięzar X powtórzenia] – 60x5

****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE MEZOCYKL [np. 2-3-4 cykle 4 tygodniowe] :

MASA JAKOŚCIOWA/
INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH : do 12 tyg

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] : góra/dół na podstawowych ćw

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE:
PRZEBYTE KONTUZJE:
ALERGIE:
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK
TYLKO ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA I SZTANGIELKI: TAK
TYLKO ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA/SZTANGIELKI I WYCIĄG: TAK

INNE DODATKI DO OPCJI KTÓRA WYBRAŁEŚ:

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII: 3600 LC
ILOSC BIALKA NA KGMC: 2,5-3
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC: 2,8
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC: 2,2

JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU: jw
PODAZ KALORII NA START:
ILOSC BIALKA NA KGMC NA START:
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC NA START:
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC NA START:

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY: nie
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY:
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE:



Ostatnio natrafiłem na arta Waterbury’ego na TN http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/the_science_of_10_x_3 i http://tnation.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/the_waterbury_method . Cała idea polega na tym, że robimy 10s po 3p. Faza koncentryczna ma być najszybsza i eksplozywna. Przerwy 60sek. Szukałem też ciekawej odmiany, więc zainspirowany metodą 10x3 naskrobałem coś takiego.

A - pon
fronty 10x3
żuraw 3x10 (albo jakaś rampa 6-10 albo 4x6)
WL skos+ 10x3
Brzuch

B - wt
Wiosło 10x3
Dips
Unosy hantli w opadzie
Uginanie podchw hantli skos

Śr – HIIT

C – czw
MC 10x3
P hack maszyna
Rozpiętki
Brzuch

D – pt
Wyc. Żołnierskie 10x3
Drążek nachw
WL wąsko
Supinacja hantle

Sob – HIIT

Nd – off


Planowałem robić podział góra/dół, ale z doświadczenia wiem, że trening góry wychodzi dość długi (jak dla mnie). Dlatego trochę karkołomnie dałem klatkę do nóg.

Zmieniony przez - Delibes w dniu 2014-08-30 08:35:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Delibes
Ja wręcz przeciwnie. Czwórki czuję b mocno i to one w głównej mierze ograniczają progres w MC. Inna sprawa, że ciągi robię z pozycji low-hip. Tak się nauczyłem i jakoś mi nie leżą ciągi z tyłkiem wyżej.


no musisz się jednak nauczyć ciągnąć bardziej grzbietem- możliwe, ze jednak nieodzowne będzie rdl...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Próbuj, ale od razu uprzedzam, że za dużo masy mięśniowej na tym programie nie zbudujesz.
To typowa siłówka.Waterbury nie zajmuje się kulturystyką.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak szczerze powiedziawszy- analizując dane jakie podałeś- to raczej proponowałbym Ci 10*10 bo na tym, na Twoim etapie, zaawansowaniu myślę, ze mógłbyś osiągnąć trochę masy, wytrzymałości a i jakości mięśnia też... no chyba, ze się boisz, ze będzie ciężko

a 10*6 a następnie 10*3 w przyszłości

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2014-08-30 19:52:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 105
Szczerze mówiąc, to myślałem też o tym GVT wg Wodyna http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=8840. Ale chyba zrobię tak:

tydz. 1 - 4 10x10,
tydz 5 - 8 8x8
tydz 9 - 12 6x6.

Zastanawiam się tylko jaki wybrać schemat. Góra/dół (partia 2x w tyg) mi bardzo odpowiada, ale do tego typu objętościówki chyba bardziej pasuje partia 1x. Poza tym upper/lower ciągnę już dość długo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 105
Dzięki za rady. Polecę 10x10, a potem pomyślę nad 8x8 i 6x6 Girondy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 105
Mam jeszcze pytanko. Będę musiał trenować w systemie DT DT DNT DT DT DNT DNT. Czy taka modyfikacja GVT wg Was przejdzie?

1. Dwójki i dół pleców/barki lekko.

MC 10x10
żuraw 4x8-12
wyc. hantli pionowo rampa8
brzuch


2. Ramiona/klatka i plecy lekko.

dips 10x10
podchwyt hantle skos 10x10
podciąganie nachwyt+pullover r8+12-15
rozpiętki+wyc. ściskający 4x12+8


3. DNT/HIIT


4. Przód uda/barki lekko

Fronty 10x10
wykroki krótkie chodzone 4x8-12
unosy bokiem + trap3 3x10-15
brzuch


5. Plecy, klatka/ramiona lekko

wiosło 10x10
WL+ 10x10
ściąganie liny brama 4x8
supinacja hantle 3x12


6. DNT/HIIT

7. DNT



Wątpliwości:

Barków nie chciałem traktować 10x10 bo i tak dostają swoje przy dipsach i WL+. Stąd 2x lekko i kosmetycznie.

Zamiast MC, który dość mocno angażuje czwórki, rozważam RMC lub rack pull (świetnie czuję przy tym ćw dwójki i pośladki). Ewentualnie dać przysiad tylny 10x10 a w lekko wykroki i wypychanie

W partiach trenowanych lekko będą zabawy tempem, zakresem ruchu itp.

W ogóle taki układ typu 10x10/lekko przy tego typu treningu można uznać za odpowiedni? Zawsze dobrze takim podziałem mi się ćwiczyło, więc chciałbym go zachować w tym planie.

Z góry dzięki za wszelkie uwagi ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no właśnie barki[warto by je nawet podzielić na dwie części, w pierwszej wykonywać wyciskanie sztangą, a w drugiej proponowałbym połączyć dwa podstawowe, uzupełniające się unoszenia i wykonywać np. 5 serii bokiem stojąc a następnie 5s w opadzie] świetnie reagują na taki trening- w oryginale jest, zdaje się nawet większa częstotliwość więc nie powinieneś się obawiać[b. ważne jest właściwe dobranie obciążeń na start, powiedziałbym, ze jest to sprawa dość podstawowa dla właściwego wykonania tego programu].

natomiast jeśli barki dostają nieźle przy ćwiczeniach innych grup to jest to sygnał, ze coś nie do końca dobrze je wykonujesz

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2014-09-05 20:12:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 105
No właśnie w oryginale są tylko 2ćw po 3s stricte na barki: unosy w opadzie i na boki. To wszystko.

Wodyn nawet wyjaśniał: co do cwiczen "nad głową" w planach Poliquina. On wychodzi z założenia że przednie barki o wiele lepiej stymulujesz wyciskaniem na ławie czy pompkami na poręczach i nie ma sensu ich przetrenowywać jesli celem jest kulturystyka..

I właśnie o to mi chodziło - barki siłą rzeczy synergistycznie pracują przy takich ćw jak dipsy i WL (razem 20s po 10p) i dorzucenie im jeszcze do pieca może ograniczać progres i ich regenerację. Mowa oczywiście o aktonie bocznym i przednim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no... możesz tak zrobić- jak pisze w art.- jednakże ja stosowałem ten plan, a raczej model i barki wykonywałem jw. wspomniałem i wchodziły świetnie[ew. kiedyś w przyszłości zastosuj w ramach eksperymentu]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 105
W sumie, raz się żyje Dam wyc. żołnierskie 10x10 a jako uzupełnienie unosy bok i coś na tył 3-4s.

A co z tym MC? Nie lepiej go zastąpić RMC lub rack pullem ze względu na czwórki?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z klatą

Następny temat

wybór metody treingowej

WHEY premium