SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening klatka+biceps

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28745

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56
Witam was serdecznie :)

Pierw o mnie:

Wiek: 16/17
wzrost: 169
waga: 71
Staż: 6 miesiecy


Mam takie o to pytanko.

Chodzi mi tylko o trening klatki + biceps, poniewaz reszte partii wiem jak trenowac.


Trening tych partii wygląda tak:
Klatka:
Wyciskanie sztangi leżąc: 5 serii 10-12 powtórzeń 60kg
Wyciskanie sztangi na ławeczce skośnej: 4 serie 10-12 powtórzeń 50kg

Biceps:
Podnoszenie sztangi stojąc: 7 serii 10-15 powtórzeń 30kg
Hantelka oparta o wewnetrzną strone ud, 5x 15 powtórzeń 10kg.


Cwicze tak 5 razy w tygodniu...i tu pytanie, czy to nie za duzo? myslalem czy nie zmienic tego na poniedzialek, sroda, piatek.

Cel: do marca chcę nabrać tylko i wyłącznie suchej masy mieśniowej, nastepnie redukcja do polowy czerwca.

Odzywki na dzien dzisiejszy:

Hmb mega caps olimp 150
Bcaa mega caps olimp 150
Kreatynka mono olimpu 150
Carbo vitalab


Więc, prosze o informacje, czy lepiej cwiczyc jak cwicze, czy tez 3 razy w tygodniu dane partie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Trening siłowy jest podstawą kształtowania sylwetki. Dlatego też zdecydowanie warto skupić się na nim w sytuacji, gdy chcemy osiągnąć sukces. Pierwszym krokiem w ułożeniu treningu będzie wybór między ogólnorozwojowym - full body workout, a rozdzielnym - split. Z reguły ten pierwszy stosuje się u osób początkujących lub wracając po przerwie. Split z kolei, gdy chcemy skupić się na priorytecie w postaci danej partii mięśniowej. Ciężko bowiem ustanowić priorytet np. na nogi, czy plecy w treningu ogólnorozwojowym, gdzie wykonujemy niewielką ilość serii.

1. Trening ogólnorozwojowy: http://potreningu.pl/articles/209/trening-na-dobry-poczatek--act-i-fbw
2. Trening rozdzielny: https://www.sfd.pl/[art]_Split_czyli_zabawa_na_calego_dla_bardziej_zaawansowanych_by_georgu-t350792.html

W Twoim przypadku, jako osoby bardzo młodej i początkującej warto przemyśleć ułożenie treningu full body workout. Skupić należy się na całości treningu, a nie tylko na dwóch partiach mięśniowych. Sugerujesz, że masz dobrze ułożony trening a patrząc na to, co piszesz wynika zupełnie co innego. Trenowanie 12 serii bicepsa 5 razy w tygodniu, to lekko mówiąc głupota. Biceps to jedna z najmniejszych partii mięśniowych naszego ciała. Zakładając, że wybrałeś trening split, biceps trenować należy raz w tygodniu 8-9 serii. W zupełności wystarczy taka ilość. Podobnie wygląda sytuacja z klatką piersiową. Jest to większa partia mięśniowa niż biceps, ale też nie należy ona do dużych, jak nogi, czy plecy. Na klatkę piersiową ustanowić można 12-14 serii i wykonywać również raz w tygodniu.



1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
ah
Cwicz raz w tyg i mocno
klata
Wyciskanie sztangi leżąc: 12/10/8/6
Wyciskanie sztangi na ławeczce skośnej: 12/10/8/6
Rozpietki na plaskiej 3 x 12
Wyciskanie sztangielek na plaskiej 12/10/8

Biceps to juz w ogole tragedia

Urosles cokolwiek ?
Dziwne ze Ci miesnie wydalały..

Biceps
UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM 12/10/8
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI W SIADZIE NA ŁAWCE SKOŚNEJ 3 x 10
Młotki 3x 10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Chodzi mi tylko o trening klatki + biceps, poniewaz reszte partii wiem jak trenowac.

peepeek zwróć uwagę jaki postęp Teraz już nie proszą o ułożenie planu tylko na klate i bica "bo reszta nie potrzebna" albo "bo reszta jest już wystarczająco duża". Teraz "resztę wiedzą jak ćwiczyć" . Autorze: wiesz jak ćwiczyć resztę, a klatkę i bica ćwiczysz 5x tygodniowo? Więc kiedy masz w planie tą "resztę"?

Cwicze tak 5 razy w tygodniu...i tu pytanie, czy to nie za duzo?
Zdecydowanie za dużo.

myslalem czy nie zmienic tego na poniedzialek, sroda, piatek.
A co powiesz na poniedziałek, poniedziałek i poniedziałek? W pozostałe dni będziesz ćwiczyć "resztę" . Taki wariant pasuje?

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 179 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4666
zestaw dyskotekowy xD klata i baniaki... ja *******e
1

cały czas do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56
nogi cwicze 2 razy w tygodniu, triceps i barki po razie, plecy cwicze coddziennie podciagajac sie :)

Chodzi poprostu o to, ze jako iz moj wiek jest taki a nie inny, to jest przerost ambicji nad zdrowy rozum, i rozumuje ze im wiecej skatuje ten biceps i klatke tym lepiej :D

Ale wiecie co najdziwniejsze? Przez ostatnie 2 miesiace wyniki jak i wymiary poszly w tych dwóch partiach do gory :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny

Następny temat

Szukam rady

WHEY premium