SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening i dieta na przytycie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1360

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 350
Witam :)
Jako laik mam parę pytań do trenujących - tak wiem, tego wszystkiego w internecie jest bardzo dużo, lecz ile osób tyle opinii. Najbardziej zależy mi na przytyciu, jednak nie interesuje mnie dieta fast foodowa po której jedynie brzuch się powiększa...
Przechodząc do meritum - zawsze byłem chudy (wygląd w zasadzie anorektyczny) i mam z tym problemy po dzień dzisiejszy. Na początek myślałem o treningu w domu (jedyne co mam to hantle i takie linki do rozciągania) + dieta. Czy to będzie dobry pomysł?
Wyczytałem, że najważniejsza jest dieta, więc generalnie czego jeść najwięcej a czego unikać? Apetyt mam spory, potrafię dużo zjeść, do tej pory często "zapychałem się" np. chipsami.
Czy warto jest skorzystać z usług np. Karmowskiego czy innych ogłoszeń np z olx?
Jak wygląda sprawa z odżywkami - brać od razu czy sama dieta wystarczy i dopiero po kilku miesiącach sobie "pomagać"?
Czy trening po 3 dni w tygodniu przez 1,5h będzie wystarczający?
Generalnie jakiegoś imprezowego trybu życia nie prowadzę, ale czy jest szansa na 2-3 piwka w weekend czy to raczej odpada jeśli chcę "coś" osiągnąć?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630
Najważniejsze to przyjąć jakąś drogę działania i jej się trzymać, zacznij od ogarnięcia diety i zobacz ile faktycznie dziennie jesz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Jedzenie duzo to pojecie wzgledne. Jesli nie wyliczysz kcal ile jesz to sie nie dowiesz . wylicz swoje zapotrzebowanie i doloz 200 kcal. Najlepiej pojsc na siłownię anizeli w domu chyba ze masz sztanga hantle lawke stojaki i min 60kg obciazenia. 3x w tyg silownia wystarczy na poczatej a odżywki nie potrzebne
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 350
Hantle mam, sztange mógłbym zorganizować, ławke mam, lecz odpada bo nie mam na nią miejsca.. Mógłbym np. przez pierwszy miesiąc wprowadzić "ogólnorozwojówkę" czyli pompki, brzuszki itd. czyli wszystko co mogę zrobić samemu? I potem na dobre ruszyć z karnetem na siłce?

Co do kcal to nie powiem, bo jem dość sporo, a i tak jestem często głodny (staram się jeść częściej, ale mniejsze porcje lecz nie zawsze jest to możliwe).


Zmieniony przez - Asterix94 w dniu 2018-02-02 20:16:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Sporo i tak jestes głodny. Na masie nie raz trzeba na sile ladowac zeby sie makro zgadzalo. Wstaw diete w dzienniku potreningu i zobaczymy ile i co jesz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Pompki, brzuszki, to żaden trening. Stracisz miesiąc i pewnie zapał, bo efektów nie będzie. Jak zamierzasz ćwiczyć siłowo, to nie ma co tego odkładać na przyszłość. Jeśłi jesz "dużo" i nie przybierasz na wadze, to może trzeba sprawdzić stan zdrowia? Ale szybciej będzie policzyć, ile jesz i czy to rzeczywiście "dużo"
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Idź na siłownię, to jedyna droga do zdobycia sportowej sylwetki.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 350
Co do jedzenia to jest różnie, bardziej wskazywałbym na szybką przemianę materii - np. po zjedzeniu dość obfitego obiadu po 2 godzinach odczuwam głód. Raczej nie mam problemów ze zdrowiem, czuję się dobrze i nic mi nie dolega. Co do jedzenia "na siłę" to jestem na to gotowy, byle tylko osiągnąć swój cel... Generalnie to na pewno jem więcej niż przeciętny obywatel - to po prostu widać na codzień, w pracy czy gdziekolwiek, ale co do kcal to tego nie zliczam bo nigdy mnie to nie interesowało. Z rana i na kolację to głównie kanapki, które (tak mi się wydaje) jem tylko po to by się zapchać.

Aktualnie mam ok. 72,73kg przy 190 cm wzrostu, jeśli udałoby mi się dobić do 85kg to byłoby fajnie. Co do tych pompek itp to możecie mieć rację, bowiem już nie raz próbowałem (fakt, że bez żadnej diety). A też w domu nie ma tej motywacji co na siłowni.


Zmieniony przez - Asterix94 w dniu 2018-02-02 22:29:13
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To w koncu policz ile jesz. Policz swoje zapotrzebowanie. Porownaj te wartości. Popatrz na makroskladniki. Skoro jestes wyzszy niz przeciętny obywatel, to oczywiste ze jeszvwięcej od kogos, kto ma 170 cm. Głod moze byc sygnałem niezbilansowanej diety. Ewentualnie trzeba sprawdzic tarczycę i gospodarkę cukrowo-insulinowa.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 350
Nigdy nie zwracałem na to uwagi - jadłem po prostu by nie być głodnym i to, co mi smakowało. Nie znam się na tych wszystkich wartościach, ale postaram się policzyć. Na pewno 3 posiłki w ciągu dnia to dla mnie za mało, bo np jem obiad i się zapycham, ale zjem wszystko, a po 2 godzinach jestem już głodny. Wtedy często sięgam po śmieciowe żarcie, słodycze lub browary (którymi w moim przypadku "zapijam" głód). To nie jest styl życia, który mnie satysfakcjonuje. Jestem laikiem więc generalnie mógłbym poprosić kogoś o odpłatne ułożenie diety tylko czy ona przyniesie pozytywny rezultat, chociażby 2-3kg w miesiącu?

Co do zdrowia - poczytałem trochę o nadczynności tarczycy i będę musiał przebadać się w tym kierunku. Tylko, że na wizytę w mojej przychodni do lekarza chorób wewnętrznych (to do niego podlega chyba, bo endokrynologa nie ma) mam czekać prawie 2 miesiące, więc to będzie już kwiecień. :(



Zmieniony przez - Asterix94 w dniu 2018-02-03 17:15:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Idz najpierw do rodzinnego. Ewentualnie odpłatnie zrobisz badania. Masz dziennik żywieniowy w profilu - wklepuj, to co zjadłeś przez kilka dni i wrzuć tu - skorygujemy.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
2-3kg miesięcznie możesz nabierać ale oczywiście nie będzie to sucha masa mięsniowa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenia

Następny temat

brzuch + trening

WHEY premium