SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening i dieta dla ektomorfika

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1153

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28
Witam wszystkich.
Mam 18 lat i jestem ektomorfikiem.
Mam 182cm i ważę 57.4kg
Jest to strasznie mało jak na takie wymiary. W bicepsie przy napięciu mam 30cm. Chciałbym zacząć ćwiczyć i przytyć parę kg, tylko sam nie wiem jak, dlatego zwracam się do was. Prosiłbym was o jakieś rady. Tryb życia raczej spokojny w domu. Do szkoły od 8-15 wiec z podzielenie posiłków może być problem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jako takich linków do gotowych diet nie ma, każdy ma inne preferencje, najważniejsze by każdy posiłek był dobrze zbilansowany https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 5 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 5 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
siejekboy
Witam wszystkich.
Mam 18 lat i jestem ektomorfikiem.
Mam 182cm i ważę 57.4kg
Jest to strasznie mało jak na takie wymiary. W bicepsie przy napięciu mam 30cm. Chciałbym zacząć ćwiczyć i przytyć parę kg, tylko sam nie wiem jak, dlatego zwracam się do was. Prosiłbym was o jakieś rady. Tryb życia raczej spokojny w domu. Do szkoły od 8-15 wiec z podzielenie posiłków może być problem.


Warto by było dać jakieś informacje o sobie więcej. Czy masz dostęp do sprzętu lub siłowni. Jakie masz możliwości trzymania diety i czy są jakieś przeciwwskazania do treningu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3739
Dieta i trening, nie odkrywczego. Pociesze cie ze sam kiedys wazylem rowne 60 kg przy wzroscie 190cm i udalo sie w ciagu 2 lat przytyc 35 kg. 30 cm w bicku mialem juz po 2 czy 3 mscach treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Chcesz trenowaćale w jaki sposób, chcesz udać się na siłownie czy w domu, jakimś sprzętem treningowym dysponujesz.

jak wygląda Twój dzien odżywiania np co zjadłeś w piątek przez cały dzien

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28
Przepraszam już wszystko mówię. W domu jedyne co to ćwiczenia bez przyrzadów, jestemw stanie iść na siłownie, przez cały dzień mało zjadam i w sumie nie wiem dlaczego, ale ja nigdy nie czuję głodu. Zjem np. pare kawałków chleba na śniadanie i mogę tak od 8 do 12 albo i dalej bo nie odczówam głodu. Przeciwskazań do treningu raczej nie mam, a co do diety to jestem trochę grymaśny co do niektórych potraw, ale myślę że jakąś sensowną diete udałoby się ułożyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Jeśli w grę wchodzi siłownia to śmiało możesz wybrać trening dla siebie z artu pierwszy rok treningów.
Co do odżywiania po prostu źle się odżywiasz, jesz mało i organizm się przyzwyczaił do tego. Jak zaczniesz jeść regularne posiłki i trenował ciężko to organizm sam się będzie domagał.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28
Moge prosić o link do takowych ćwiczeń? I co z dietą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html co do diety liczysz zapotrzebowaie kaloryczne i układasz dietę przyjmując 2 g białka na kg masy ciała, minimum 1 g tłuszczy na kg masy ciała i resztę ww. Jak policzyć zapotrzebowanie - instrukcje znajdziesz w dziale odżywianie. Jesli do tej pory jadłeś mało, możesz stopniowo dodawac kalorii, bo może się okazac, że nie dasz rady zjeśc tyle, ile wynosi zapotrzebowanie Spróbuj w dziennik żywieniowy wrzucić to co zjadłeś np dziś i bedziesz miał pogląd ile Ci brakuje.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenie do upadku mięśniowego

Następny temat

Jakie partię ciała ze sobą łączyć?

WHEY premium