SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening góra dół pod masę do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

70

Wzrost

168

Cel treningowy

Masa mięśniowa i siła

Staż treningowy na siłowni

12 miesięcy

Uprawiane inne sporty

Nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Drążek, poręcze, sztangielki, sztanga, ławeczka z regulacją dodatnią

Dieta

2,5g/kg białka - 1g/kg tłuszczy - 5g/kg węglowodanów

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Od dwóch tygodni ból podczas rotacji nadgarstka dlatego unikam ćwiczeń z supinacją

Zażywane suplementy

Nie jedynie porządna kawa przed każdym treningiem

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Szczerze to nie robiłem maksów, na normalnym treningu FBW robiłem w serii 10 powtórzeń - wyciskanie leżąc na 61kg, martwy ciąg na 81kg i przysiad na 71kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 17 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 488
Cześć, chciałem prosić o ocenę tego planu, ćwiczę już ponad rok na FBW i dobrze mi się na nim pracowało, ale od pewnego czasu zauważyłem, że dopadła mnie straszna rutyna, a treningi nie są już tak efektywne, jak były na początku, poza tym chcę ćwiczyć więcej niż to trzy razy w tygodniu i zaznajomić się z większą ilością ćwiczeń więc postanowiłem zamienić FBW na górę/dół w systemie czterodniowym góra/dół/wolne/góra/dół/wolne.

Lower A x10
Przysiady tylnie 4
Wykroki ze sztangą 3
Martwe ciągi sumo 4
Wspięcia na palce ze sztangą 3
Plank 3

Lower B x10
Przysiady przednie 4
Przysiady bułgarskie ze sztangą 3
Martwe ciągi klasyczne 4
Żuraw 3
Plank 3

Upper A x10
25P
Wyciskanie sztangi leżąc szeroko 4
Podciąganie nachwytem 4
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 3
Wiosłowanie sztangielką w podporze 3
Wyciskanie żołnierskie 3
Pompki na poręczach 3
Uginanie ramion w oparciu o kolano 3

Upper B x10
25P
Wyciskanie sztangielek leżąc 4
Wiosłowanie sztangą 4
Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim 3
Podciąganie nachwytem 3
Wznosy bokiem-/-przodem 3
Pompki na poręczach 3
Uginanie ramion młotkowo 3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Co oznacza w dniach góry 25P?

Generalnie plan masz bardzo fajnie skomponowany, ćwiczenia dobrze dobrane i poukładane.
Jak znasz dobrze technikę podstawowych ćwiczeń to można śmiało lecieć tym planem treningowym.
Słuszne przejście z trzech dni treningowych na 4 dni bo częstotliwość trenowanych partii nieco spadnie z fbw ale objętość treningowa wzrośnie.
Jak dla mnie czytając Twoją ankietę musisz popracować nad siłą w podstawowych ćwiczeniach bo jak na rok stażu to martwy ciąg i przysiady dość słabo się prezentują.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 17 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 488
25p znaczy 25 pompek, zapomniałem usunąć ;p. Robię je przed treningiem z rozgrzewką. Tak wiem, że wyniki słabe po części usprawiedliwię to tym, że ławeczkę, stojaki i sztangę mam do dyspozycji dopiero od dwóch miesięcy a sama nauka akceptowalnej techniki zajęła mi gdzieś dwa tygodnie, bo na początku miałem problemy ze stabilizacją.


Nie wiem jeszcze co z tym nadgarstkiem, chyba pójdę do lekarza, jeśli nie przejdzie w ciągu tygodnia, zastanawia mnie tylko czy na kolejnym treningu lepiej usztywnić, czy zostawić i trenować normalnie?

A i jeszcze takie pytanie, jeśli będę chciał ćwiczyć np. góra/dół/góra/dół/wolne/góra/dół, czyli 6 razy w tygodniu to mogą wystąpić jakieś problemy z regeneracją?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Masz problem yz nadgarstioem to tym bardziej trening 6 x tydzien nie dla Ciebie, ze zdrowym też nie. Danie usztywniacza nie spowoduje że się wyleczy/ zregeenruje.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 17 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 488
Ok, czyli nie opłaca się dawać żadnego usztywniacza i zostać przy czterech treningach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Wiesz w ramach rozgrzewki możesz zostawić tam jedną czy dwie serie tych pompek bo tragedii nie będzie, ale nie przesadzaj z tym żeby z tego się nie zrobiło jakieś wstępne zmęczenie choć nie powinno.
Jak teraz pojawiły się nowe możliwości ze sprzętem to śmiało trzeba spróbować powalczyć o ciężar w podstawowych bojach bo będziesz miał teraz takie możliwości i warto z tym powalczyć.
Co do nadgarstka to musisz zwrócić przede wszystkim uwagę jak ustawiasz nadgarstek podczas ćwiczeń podstawowych czy nie wyginasz go bo to może być przyczyna bólu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 17 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 488
Tak właśnie je zostawię, bo dobrze się na nich klatka pompuje podczas rozgrzewki, a nie męczy zbytnio.

Dzisiaj mam górę i spróbuję 71kg wl na serię i zobaczymy, jak pójdzie, z martwym ciągiem jest tak, że gdzieś rok temu wziąłem 110kg, ale technicznie wydaje mi się, że było słabo, też zwiększę do 91kg i się zobaczy, no a z przysiadem nawet z tym 71kg jest większy problem, bo gdy dochodzę do 7-8 powtórzenia czuje, że przy następnym nie wstanę i wtedy chwilę czekam z ciężarem z 10 sekund i walę następne, nie wiem, czy to psychicznie mam taką blokadę, czy faktycznie nie wstanę.. Jak myślisz, chcę zaprogresować z ciężarem — zmniejszyć liczbę powtórzeń do 8 czy zostawić tak jak jest tzn. 10?

Z nadgarstkiem to jest tak, że dwa tygodnie temu po serii z uginaniem sztangi zaczęły się problemy, czytałem, że kilka osób też skarżyło się na taką samo dolegliwość pewnie jakieś naderwanie ścięgna, bo boli nawet przy zwykłym skręceniu bez ciężaru.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hipertrofia

Wiecej