SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening góra dół do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 868

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 925
Siema, proszę o ocenę planu treningowego. Ćwiczyłem kiedyś na siłowni i FBW mi po prostu nie podchodzi, teraz zaczynam od początku i postanowiłem spróbować właśnie planem góra/dół. Moim celem jest zbudowanie masy mięśniowej i siły

Dół A
- Przysiady 5x5
- Martwy klasyczny 5x5
- Żurawie 4x10
- Wspiecia na palce 4x10
- Unoszenie nóg w zwisie na drążku 4x10

Góra A
- Płaska 5x5
- Wiosło sztangą 5x5
- OHP 5x5
- Podciąganie w chwycie neutralnym 4x10
- Wyciskanie hantli skos dodatni 4x10
- Wznosy boczne 4x10
- Uginanie przedramion ze sztangą 4x10

Dół B
- Fronty 4x10
- Martwy rwaniowy 4x10
- Uginanie nóg na maszynie leżąc 4x10
- Wspiecia na palce 4x10
- Allahy 4x10

Góra B
- Wyciskanie sztangi skos dodatni 4x10
- Wiosło hantlem 4x10
- Wyciskanie hantli siedząc 4x10
- Ściąganie drążka do klatki 4x10
- Dipsy 4x10
- Face pulls 4x10
- Uginanie ramion z hantlami z supinacją nadgarstka 4x10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Plan wyglada solidnie, ale zmienilbym dwie rzeczy.

Unoszenie nog w zwisie na jakies inne cwiczenia na brzuch np plank i spacer farmera.

Fronty przerzucil do dnia sily 5x5, a zwykle siady do hipertrofii 4x10. Martwy rwaniowy i fronty jednego dnia obciaza zbyt mocno odcinek piersiowy plecow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Fronty mogą w sumie zostać w dniu hipertrofii. Nie widzę przeciwwskazań.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 925
Spacer farmer angażuje tak mocno brzuch? Czyli fronty zostają?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za @ronie220 - fronty do hipertrofii (ja też tak obecnie mam) a tylne do siły. Zaniast farmera ja robię np skłony boczne stojąc z hantlem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Podstawowa funkcja miesni brzucha to stabilizacja, wiec kazde cwiczenie polegajace na chodzeniu z obciazeniem bedzie dobre. Mozesz tez ze sztanga lazic np w pozycji jak do front squatu.

Ja obstawiam przy swoim - front silowo, tylny przysiad hipertroficznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 925
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Sumienie karze mi pójść za głosem większości, więc fronty zostają w dniach hipertrofii, jak coś będzie się działo to zrobię tak jak pisałeś xtras2001.
Za jakiś czas jak siła i masa trochę wzrośnie, to może założę tu dziennik treningowy, więc tymczasem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlaczego fronty hipertroficznie a tylne przysiady siłowo? Choćby dlatego, to mój punkt widzenia, że przy frontach nie poszalejemy tak bardzo z ciężarem jak przy tylnych przysiadach. W przypadku tych drugich można znacznie więcej dołożyć na sztangę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pompki na hantlach - jakie ustawienie?

Następny temat

Ocena planu

WHEY premium