SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening fbw na redukcje co poprawić?

temat działu:

Plany treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 105
Dzień dobry
Od listopada wróciłem na siłownie (kiedyś trenowałem 2 lata ale to z 5lat wstecz) i tak sobie chudnę ze 106kg mam już 92kg. Postanowiłem ułożyć jakiś plan treningowy i tu prośba o pomoc chciałbym żeby ktoś bardziej doświadczony wypowiedział się co mógłbym w nim zmienic.

Podzieliłem trening na A oraz B

Trening A:
Przysiady ze sztangą 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 5kg
Wiosłowanie sztangą 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 5kg
Wyciskanie sztangi na ławce leżąc 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 5kg
Wyciskanie wojskowe 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 2,5kg
Uginanie ramion ze sztangą stojąc 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 2,5kg
Prostowanie ramion z linkami wyciągu górnego 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 2,5kg

Trening B:
Martwy ciąg 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 5kg
Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki siedząc 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 5kg
Wyciskanie sztangi leżąc ławka pod skosem 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 5kg
Wyciskanie hantelek nad głowę siedząc 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 2,5kg
Uginanie ramion z rotacją stojąc 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 2,5kg
Wyciskanie francuskie 15/12/10/8 w każdej serii dodaje po 2,5kg

Oczywiście przed treningiem rozgrzewka a po treningu 2x w tygodniu abs + cardio.
Co proponowalibyście tutaj dodać/poprawić? :)
Życzę udanego weekendu!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21503 Napisanych postów 30764 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870093
Ogólnie jeśli chodzi o ćwiczenia które sobie dobrałeś, to pod tym względem plan wygląda dobrze. Masz głównie podstawy, ćwiczenia wielostawowe, więc jak najbardziej o to chodzi. Zroznicowalbym za to trochę liczbę serii - w ćwiczeniach takich jak przysiad czy martwy ciąg dałbym nawet 5 serii, za to w ćwiczeniach na biceps I triceps spokojnie 3 serie wystarcza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 105
prz1993
Ogólnie jeśli chodzi o ćwiczenia które sobie dobrałeś, to pod tym względem plan wygląda dobrze. Masz głównie podstawy, ćwiczenia wielostawowe, więc jak najbardziej o to chodzi. Zroznicowalbym za to trochę liczbę serii - w ćwiczeniach takich jak przysiad czy martwy ciąg dałbym nawet 5 serii, za to w ćwiczeniach na biceps I triceps spokojnie 3 serie wystarcza.


Dziękuje za odpowiedź :D a proponowałbyś dodać serie np 6,4 powtórzenia do tego czy jakieś zdublować?
Zastanawia mnie jeszcze czy właśnie martwy ciąg mogę robić na zmiane z nogami czy np w planie a wioslowanie a w b martwy. Natomiast napewno bardziej odpowiada mi takie zestawienie jak napisałem ale zastanawiam sie czy ma to sens :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12026 Napisanych postów 160398 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234254
Ja bym nie robił zamiennie ćwiczeń na najszersze grzbietu. Natomiast tak jak rozpisałes zamiennie ciagi z przysiadami to spoko opcja.
Co do zakresu powtórzeń, jeżeli jesteś na redukcji to az tak nisko do 4 ruchów bym nie schodził. taki zakres 6-9 powtórzeń bedzie tutaj optymalny. Im nizej zejdziesz z zakresem tym uklad nerwowy mocniej dostanie po tylku i przy niskich kaloriach pozniej moze byc problem z regeneracja. Tak samo moze wzrostnac ryzyko kontuzji wtedy, gdy miesnie nie beda w pelni wypoczete przed kolejnym treningiem

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

domowe fbw

Następny temat

Plan trennigowy ocena

WHEY premium