SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dwumiesięczny: tabata i ćw siłowe

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 560

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!

Proszę o radę i wskazówki bardziej doświadczonych co do mojego treningu.
Zależy mi na redukcji tkanki tłuszczowej jak i poprawie sylwetki, wzmocnieniu mięśni i mam czas ok 2 miesięcy (aktywne wakacje gdzie wymagana jest bardzo dobra forma).
A trening to na przemian tabata i ćw siłowe (pon - tabata, wt - siłowe, niedz - dzień wolny) wraz z dieta oczywiście.
Zdecydowałam się na tabatę jako, ze ponoć daje lepsze efekty niż zwykłe ćw aerobowe, jednak jej nigdy nie robiłam i w związku z tym mam pytanie: czy lepiej skupić się na jednym typie ćw czy jeśli w tygodniu mam 3 to mogę co drugi dzień wykonywać inne? Myślałam o burpee, skakankce i biegu bokserskim.
Kolejną kwestią jest pora wykonywania tabaty, czy godz popołudniowe 15,16 byłyby ok? rano z racji pracy nie mogę.

Jakiś czas temu przez półtora miesiąca wykonywałam ćw siłowe i aerobowe (bieganie) regularnie, dietę również stosowałam i po tym okresie widziałam efekty, małe bo małe ale czułam się lepiej i wzmocniłam trochę mięśnie, niestety przestałam i muszę zacząć od nowa.

Dodatkowo mam pytanie jaki wpływ miałaby jazda na rowerze? wiem, że w dniu robienia tabaty raczej nie mogę się zdecydować na inny wysiłek fizyczny, po ćw siłowych tez to nie jest wskazane, a często jeżdzę na rowerze (dystanse 30-50 km, na maksa możliwości) i nie chciałabym z tego zrezygnować. Dodatkowo codziennie do pracy jeżdżę na rowerze, ale niewiele ok 9-10 km więc raczej to nie ma znaczenia.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jurajskiraj Pamiętnik Grubasa ;-)

Następny temat

do oceny

WHEY premium