SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening domowy + dieta?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 844

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

17

Waga

65

Wzrost

169,5

Cel treningowy

osiągnięcie dobrej sylwetki

Staż treningowy na siłowni

kilka miesięcy

Uprawiane inne sporty

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Za bardzo nie wiedziałem, w którym dziale napisać. Nie wypełniam wszystkich punktów w tej ankiecie od "profesjonalnej pomocy", bo z nimi związane są moje pytania. Zacznijmy od początku. Od kilku miesięcy chodze na siłownię, trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek. Trenuje tam górne partie ciała, biceps, triceps itp. Problem zaczyna się w tym, że nie trenuję za bardzo brzucha i nóg. Dlatego chciałbym, w domowych warunkach potrenować i te części ciała. Niestety nie mam żadnego sprzętu profesjonalnego prócz rowerka stacjonarnego i orbiterka. Chciałbym poświęcić trochę czasu we wtorki i czwartki na trenowanie właśnie nóg i brzucha. Stąd moje pytanie jest takie, jakie polecacie ćwiczenia i w jakim wymiarze czasu trenować?
Kolejny, dręczącym mnie problemem jest dieta. Przyznam szczerze, że nie odżywiam się zbyt zdrowo, a powiem nawet, że praktycznie w ogóle. Nie mam problemów z otyłością. Głównym problemem w mojej diecie jest to, jak to często bywa, że mama każe mi jeść obiady, a na moje życzenie gotować nie będzie. Ponadto, jadłem dużo słodyczy, fasfoodów, owoce i warzywa ograniczałem do minimum, bo nie przepadam za nimi. Jadłem jasny chleb i piłem dużo napoi słodzących, nienawidzę wody mineralnej. Teraz wziąłem się za siebie, nie jem słodyczy, napoje gazowane i słodzące ograniczam do minimum (ciężko mi jest zejść tylko z pepsi, od której jestem uzależniony, ale przynajmniej staram się pić teraz light. wiem różnica mała, ale od czegoś trzeba zacząć). Jem żytni chleb oraz staram się jeść wszelakie owoce i warzywa, co idzie mi z trudem, ale jednak się przełamuje. Do tego planuję wprowadzić sobie sałatki. Czy coś dodać do tego, czy taka dieta, zważając na konieczność jedzenia tych obiadów ma w ogóle sens?
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1957
Co do treningu to wszystko już zostało opisane. Matczyne obiadki sobie jedz, ułóż dobrą dietke, tylko poproś mamuśkę żeby były to w miare wartościowe obiadki i będzie git. Powodzonka!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
A co z tymi ćwiczeniami? Polecasz jakieś na nogi + brzuch w domowych warunkach? Oczywiście oprócz brzuszków, bo to standard. I czy używać orbiterka/rowerka? Myślałem nad A6W, ale słyszałem, że źle zrobiona wpływa bardzo negatywnie na ciało...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1957
Tutaj Mawashi wszystko ładnie opisal: https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_sredniozaawansowanych-t407011.html tyle, że zacznij od wersji dla początkujących. Zawsze możesz też np. zrobić Lafaya w domu, wszystko ładnie i sensownie ułożone. Na rowerku pojeździj jak masz zamiar robić redukcje, ale i tak lepiej sprawdza się bieganie. A6W odradzane jest tutaj chyba przez każdego na forum. Zastosuj się do tych planów, ułóż dietke i na początek więcej nie trzeba ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94
Dzięki, to zastosuję sobie w czwartek kilka z tych ćwiczeń. A jakieś rady na to jak układać dietę? Bo się w tym nie orientuję. :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1957
3 tematy w których znajdziesz odpowiedź na każde pytanie: https://www.sfd.pl/temat174611/
https://www.sfd.pl/temat191365/
https://www.sfd.pl/temat127853/ musisz tylko zdecydować, masa czy redukcja :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana treningu

Następny temat

Stephen Amell Workout Routine

WHEY premium