SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do wojska a FBW 5x5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3589

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Waga

93

Wzrost

185

Cel treningowy

rozwój masowy i przygotowanie do wojska

Staż treningowy na siłowni

1,5roku

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

właśnie... przy takiej aktywności na co w diecie zwrócić uwagę i jak zbilansować?

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

marne podciąganie: (bez żadnych ruchów ciała) 5.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407
Witam.
Ostatnio radziłem się w kwestii treningu 5x5. Rozpisałem już sobie orientacyjną progresję ciężaru (gdyż wcześniej ćwiczyłem źle) i od jutra zaczynam.

A.
- Przysiad 5x5
- WL 5x5 (2 wstępne po 10 powtórzeń, 40% maksa)
- Wiosłowanie w opadzie 5x5
- Pompki na poręczach 3 serie , max reps. ( powtórzeń ) .
B.
- Przysiad 5x5
- Wyciskanie w staniu 5x5
- Martwy Ciąg klasyk 5x5
- Podciąganie podchwytem 3 serie , max reps.
- Szrugsy 3s. 15-20. (dodatek)

Mam jednak pewien problem. Jestem w klasie maturalnej i w niedalekiej przyszłości zamierzam ubiegać się o miejsce w WSO we Wrocławiu. Jak wiadomo, żeby się dostać należy przejść testy sprawnościowe.


– bieg na dystansie 1000 m;
– bieg 10x10 m;
– podciąganie (siłowe) na drąŜku wysokim (wykonywane siłą bez dodatkowych
ruchów ciała - nachwytem);
– pływanie 50 m stylem dowolnym

Tu moje pytanie. Czy da się to wszystko jakos pogodzić? Trening FBW i trening do wojska.

FBW rozbię w poniedziałek, środa i piątek. Pomyślałem, że trening biegowy robić we wtorki i czwartki, a pływanie w soboty. Może tak być?

Reasumując:
1. Czy trening FBW i do wojska można połączyć?
2. Co z podciąganiem (w FBW jest podchwytem, a do woja nachwytem)
3. Czy mój pomysł jest dobry? Tj. Pn, Śr, Pt - FBW; Wt, Czw - bieganie; Sb - pływanie.

/login es irrelevante/

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
narciso

Rece opadaja wes sie chlopie w garsc , napisalem ten ktory jest dla ciebie latwiejszy sprawdz i trenuj i nie rob juz sztucznego tłoku .


powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
narciso

Przeczytaj punkt 9 i 10 i zachecam do uzycia wyszukiwarki , było tego trochę na temat .

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

Staż treningowy na siłowni: 1,5roku

Czy w tym czasie wykonywałes takie ćwiczenia jak (przysiad, martwy, wyciskanie ) ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407
Oczywiście, że wykonywałem.

/login es irrelevante/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
narciso

W takim razie podaj "obciazenie robocze dla ćwiczen (przysiad, martwy, wyciskanie)??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407
5x5:
przysiad - 60kg
wl - 80
ws - 53
wioslo - 63
mc - od55 - do75
pompki na poręczach - max 10

Zmieniony przez - narciso w dniu 2012-01-01 13:12:38

/login es irrelevante/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
narciso

w wyciskaniu bierzesz wiecej nic w MC i Przysiadzie ??? tak to nie może być .

poczytaj i zapoznaj sie Testy są bardzo zbliżone , powinny byc także tam zamieszczone poradniki

https://www.sfd.pl/_Aktualne_Testy_do_Policji_część_II/strona_1_się_kłania,jeśli_nie,dostaniesz_bana_-t564669.html

co do planu możesz wykonywac ale z zmianami patrz tutaj

https://www.sfd.pl/Split_Masa_3x_w_tygodniu-t785989.html

Specjalnego treningu na podciaganie nie wykonuj za to zajmij sie treningami wydolnosciowymi masz w PUNKT 9 na samym poczatku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407
już kompletnie się pogubiłem.

/login es irrelevante/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407
to w koncu ktory trening mam wykonywać? z jakimi zmianami?

/login es irrelevante/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
narciso

No pomysl ten co podajesz z drobnymi korektami , podałem ci link o nazwie SPLIT MASA.... ITD gdzie jeden z uzytkowników podaje taki program jako propozycje z dokladnym opisem . uzytkownik traktor 71
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407
przecież to jest ten trening.

/login es irrelevante/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
narciso

NO tak ale sa drobne różnice przeczytaj dokładnie a zoabczysz i przyjżyj sie planom , np jak wyglada tam MC - ?

pozdrawiam i życze powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc z planem FBW

Następny temat

Trening na masę do poprawy

WHEY premium