SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do wojska a FBW 5x5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3015

Formularz - Proszę o pomoc

18

Waga

93

Wzrost

185

Cel treningowy

rozwój masowy i przygotowanie do wojska

Staż treningowy na siłowni

1,5roku

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

właśnie... przy takiej aktywności na co w diecie zwrócić uwagę i jak zbilansować?

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

marne podciąganie: (bez żadnych ruchów ciała) 5.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 407
Witam.
Ostatnio radziłem się w kwestii treningu 5x5. Rozpisałem już sobie orientacyjną progresję ciężaru (gdyż wcześniej ćwiczyłem źle) i od jutra zaczynam.

A.
- Przysiad 5x5
- WL 5x5 (2 wstępne po 10 powtórzeń, 40% maksa)
- Wiosłowanie w opadzie 5x5
- Pompki na poręczach 3 serie , max reps. ( powtórzeń ) .
B.
- Przysiad 5x5
- Wyciskanie w staniu 5x5
- Martwy Ciąg klasyk 5x5
- Podciąganie podchwytem 3 serie , max reps.
- Szrugsy 3s. 15-20. (dodatek)

Mam jednak pewien problem. Jestem w klasie maturalnej i w niedalekiej przyszłości zamierzam ubiegać się o miejsce w WSO we Wrocławiu. Jak wiadomo, żeby się dostać należy przejść testy sprawnościowe.

– bieg na dystansie 1000 m;
– bieg 10x10 m;
– podciąganie (siłowe) na drąŜku wysokim (wykonywane siłą bez dodatkowych
ruchów ciała - nachwytem);
– pływanie 50 m stylem dowolnym

Tu moje pytanie. Czy da się to wszystko jakos pogodzić? Trening FBW i trening do wojska.

FBW rozbię w poniedziałek, środa i piątek. Pomyślałem, że trening biegowy robić we wtorki i czwartki, a pływanie w soboty. Może tak być?

Reasumując:
1. Czy trening FBW i do wojska można połączyć?
2. Co z podciąganiem (w FBW jest podchwytem, a do woja nachwytem)
3. Czy mój pomysł jest dobry? Tj. Pn, Śr, Pt - FBW; Wt, Czw - bieganie; Sb - pływanie.

/login es irrelevante/

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 23860 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 147326
narciso

Rece opadaja wes sie chlopie w garsc , napisalem ten ktory jest dla ciebie latwiejszy sprawdz i trenuj i nie rob juz sztucznego tłoku .

powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 23860 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 147326
narciso

Przeczytaj punkt 9 i 10 i zachecam do uzycia wyszukiwarki , było tego trochę na temat .

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

Staż treningowy na siłowni: 1,5roku

Czy w tym czasie wykonywałes takie ćwiczenia jak (przysiad, martwy, wyciskanie ) ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 407
Oczywiście, że wykonywałem.

/login es irrelevante/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
narciso

W takim razie podaj "obciazenie robocze dla ćwiczen (przysiad, martwy, wyciskanie)??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
5x5:
przysiad - 60kg
wl - 80
ws - 53
wioslo - 63
mc - od55 - do75
pompki na poręczach - max 10

Zmieniony przez - narciso w dniu 2012-01-01 13:12:38

/login es irrelevante/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
narciso

w wyciskaniu bierzesz wiecej nic w MC i Przysiadzie ??? tak to nie może być .

poczytaj i zapoznaj sie Testy są bardzo zbliżone , powinny byc także tam zamieszczone poradniki

http://www.sfd.pl/_Aktualne_Testy_do_Policji_część_II/strona_1_się_kłania,jeśli_nie,dostaniesz_bana_-t564669.html

co do planu możesz wykonywac ale z zmianami patrz tutaj

http://www.sfd.pl/Split_Masa_3x_w_tygodniu-t785989.html

Specjalnego treningu na podciaganie nie wykonuj za to zajmij sie treningami wydolnosciowymi masz w PUNKT 9 na samym poczatku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
już kompletnie się pogubiłem.

/login es irrelevante/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
to w koncu ktory trening mam wykonywać? z jakimi zmianami?

/login es irrelevante/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
narciso

No pomysl ten co podajesz z drobnymi korektami , podałem ci link o nazwie SPLIT MASA.... ITD gdzie jeden z uzytkowników podaje taki program jako propozycje z dokladnym opisem . uzytkownik traktor 71
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
przecież to jest ten trening.

/login es irrelevante/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
narciso

NO tak ale sa drobne różnice przeczytaj dokładnie a zoabczysz i przyjżyj sie planom , np jak wyglada tam MC - ?

pozdrawiam i życze powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc z planem FBW

Następny temat

Trening na masę do poprawy

nutloveb