SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do trójboju siłowego + dieta

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4970

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 170
Witam. Mam na imię Dawid, skończyłem 18 lat i od roku ćwiczę na siłowni. Moje ćwiczenia polegały na tym, że robiłem trening na siłe. Przez zimę nabrałem troche masy i co najgorsze już nie mam gdzie chodzić na siłownie (kolega musiał sprzedać wszystkie sprzęty, potrzeba gotówki ;/) Od miesiąca kompletuje własną siłkę. Mam sztange, ławeczkę, wyciąg, sztange do martwego ciągu, hantle, drążek do podciągania i nie wiem czy to istotne ale worek bokserski też (wszystko własnoręcznie robione). Po roku ćwiczeń na siłę zainteresowałem się trójbojem siłowym. Obecnie mój dzień wygląda następująco: rano wstaje robie 30 pompek i brzuszki, po południu 30 min biegania ( w tym czasie przerzucam oponę, od ciągnika) ok godz 18 trenuje na siłce. Prosze o pomoc w ułożeniu planu do treningu trójboju siłowego (musze też dobrać cwiczenia do posiadanego sprzetu) Jaką powinienem stosować dięte do tych treningów? I co powinienem jeść po każdym treningu? Chodzi mi o ćwiczenia takie żebym mógł przygotować sie do zawodów w tej dyscyplinie i chciałbym też mieć dobre wyniki w martwym ciągu, wyciskaniu i przysiadzie. bardzo prosze o plan i dietę. Z góry jestem wdzięczny za każdą podpowiedź. Przepraszam, że taki długi post ale chciałem wszystko dokładnie opisać.
PS: nie piszcie że są takie tematy bo umiem czytać, chcę dobrać ćwiczenia pod swoje sprzęty.
PS2: czy przerzucanie takiej ciężkiej opony jest dobre do trójboju?
Pozdrawiam!

Codziennie pokonuję siebie. I to mi wystarcza.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Jeśli czytałeś to wiesz, że przykładowe treningi, rozpisane w podwieszonych, bazują na wolnych ciężarach, które posiadasz w domu. Problemem jest, ile masz obciążenia, bo jak mniej niż 100 kg, może na długo nie wystarczyć;)

Ale poważnie, myślę że skoro nie trenowałeś dotychczas trójbojowo, nie zaczynaj od planów typowo na siłę w konkretnym boju, ale weź ogarnij cykl treningowy dla początkującego.

https://www.sfd.pl/Długofalowy_schemat_TS_dla_każdego-t422032.html 

https://www.sfd.pl/10_tygodniowy_PLAN_WYCISKANIA_LEŻĄC-t373501.html 

https://www.sfd.pl/Sprawdzilem_Metode_Niemieckich_Ciezarowcow-t570547.html 

Jak widzisz, treningi z podwieszonych w tym dziale, nie mam specjalek na nogi czy mc, ale warto chyba zainteresować się metodą GVT, ponoć poprawia wyniki w bojach. Przetaczanie opony jest ćwiczeniem też na siłę dynamiczną, lubisz takie rzeczy, poświęć np 1 dzień w tyg na ćwiczenia z dwuboju siłowego: rwanie i podrzut, dobre uzupełnienie dla siły statycznej

Dieta zbilansowana, musisz wyliczyć zapotrzebowanie i jeść wedle niego, zdrowe, nie przetworzone produkty. Dział odżywanie. Po trenie źródło węglowodanów, białka, tłuszczy, warzywa


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-04-28 01:31:05

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-04-28 01:34:16

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 170
A jeszcze jedno pytanie: czy jak będę trenował ten 10 tygodniowy plan (bd ćwiczył nim poniedziałek, środa, piątek) to moge w pozostałe dni stosować treningi na rzeźbę? Bo chciałbym mieć siłe i dobre wyniki w trójboju i przy okazji dobrze wyglądać. Widziałem wielu trójboistów (czy nawet strongmanów) i nie którzy wyglądali jakby wgl na siłce nie byli tylko ta siła sama z siebie jest ;D A ja chciałbym mieć ładnie wyrobiony brzuch ;D A i czy to bieganie jest dobre do treningu 10 tyg? Bieganiem chce zejść do wagi 75 kg i poprawić kondycję. Pzdr

Codziennie pokonuję siebie. I to mi wystarcza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 573 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28296
wogole jakie masz wyniki ze bierzesz sie za 10 tyg plan? A po drugie to jak masz zamiar trenowac sile i rzezbe razem?Piszesz ze pozostale dni rzezba? A kiedy czas na odpoczynek po treningu silowym? Zdecyduj sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 672 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6700
Jak chcesz rzeźby, to z dietą się pobaw. Na treningu i tak spalisz sporo kalorii. Co do robienia siły i rzeźby - da się, ale to będzie mniej efektywne niż jakbyś robił siła+masa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Whitecar, zastanów się, czy zależy Ci naprawdę na sile, czy chcesz mieć po prostu jakąś krzepę i fitnessowy wygląd. Jeśli wolisz definicję mięśni, pozostań przy kulturystyce, stosując rozmaite warianty treningów siłowych, np Billa Starra. Po co chcesz się odchudzać, w sportach siłowych większa waga to większa siła;) Jak chcesz rzeźby to poczytaj o diecie carb cykling (rotacja węglowodanami w dt i dnt). Ja Ci proponuję jednak bieganie w dnt plus tabata albo hiity, da Ci sprawność i wytrzymałość. No i trening siłowy sam w sobie jest bardzo ciężki, naprawdę, trudno trenować coś poza nim. Skup się albo na trójboju, albo na fitnessie, nie da się robić i tego, i tego

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 170
Dzięki za wszystkie podpowiedzi, zdecydowałem sie jednak na treningi do trójboju siłowego ;) Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Codziennie pokonuję siebie. I to mi wystarcza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 672 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6700
Dobry wybór! Poza tym możliwe jest, że taki wysiłek tak Ci zmieni gospodarkę hormonalną, że tłuszcz Ci będzie bez diety leciał (powołam się na Wodyna, żeby znów bana nie dostać https://www.sfd.pl/METODA_15_10_5_:_ALTERNATYWNE_PROGRESJE-t297420.html). Moja rada: skup się na treningu i zdrowo się odżywiaj, zmiany w sylwetce przyjdą same.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 170
A co z dietą? jaka powinna być? Może podajcie przykładowe posiłki odpowiednie do takich ciezkich treningów. Pzdr

Codziennie pokonuję siebie. I to mi wystarcza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 672 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6700
W dziale Odżywianie powinno być dużo informacji
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie co do MC

Następny temat

Trening do trójboju siłowego + dieta pomocy!

WHEY premium