SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny i poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1051

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

15

Waga

68

Wzrost

173cm

Cel treningowy

masa, siła

Staż treningowy na siłowni

2,5 miesiąca ćwiczeń w domu

Uprawiane inne sporty

bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztangielki, drążek do podciagania

Dieta

nie mam dokładnie ustalonej diety(wiązę się to z tym, że nie mam jak sobie samemu robić obiadów), ale na kolacje i sniadanie zawsze zjadam podobne makro, staram się trzymać 120g białka na dzień, a kalorie ponad 2500

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

lekka wada kręgosłupa

Zażywane suplementy

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1431
Witam. Od około 2,5 miesiąca ćwiczę w domu, efekty widać, bicek znacznie wzrósł(z 26cm do 30,5cm), tak samo nogi i mięśnie pleców, jednakże tricek i klatka wydają się być minimalnie ruszone. W brzuchu czuje mięśnie, ale ich nie widać(dużo tłuszczu odkłada mi się na brzuch i nogach, bardzo mało przy klatce i na rękach), lecz myślę, że po redukcji coś się zmieni.

Narazie ćwiczę na masę, staram się jeść wyłącznie zdrowe rzeczy
śniadanie- owsianka(około 70g płatków przed ugotowaniem) z łyżeczką miodu,
obiad- tutaj niestety nie mam wyboru, gdyż muszę jeść, to, co ugotują rodzice, ale staram się jeść sporo ryżu i ziemniaków oraz warzyw i gotowanego(czasem niestety smażonego) mięsa.
kolacja- 2-3 jajka(około 150g), i jogurt zrobiony z twarogu(120g), otrębów pszennych(15g), połowy banana, 50ml mleka, serka twarogowego(czasami jogurt naturalny), garści migdałów i wiórków kokosowych i łyzeczki miodu, a do tego 2 kromki chleba pełnoziarnistego z jakąś szyneczką.


Niedawno do mojego planu treningowego wprowadziłem 8minutowy abs na brzuch, zamiast wykonywać ćwiczenia na brzuch w każdej serii(chcę rozbudować mocno brzuch) oraz zwiększyłem liczbę ćwiczeń na tricepsy i klatkę. Czy myślicie, że taki plan pozwoli mi zwiększyć klatkę i rozbudować tricepsy, jak i bicepsy, nogi i brzuch?

Rozgrzewka, około 5 minut

8minutowy abs ( o ten

)
3 serie ćwiczeń, w każdym po:

1. UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO, 10 razy na każdą ręke, sztangielki po 7,5kg
2. stawanie na palcach jednej nogi, 20 powtórzeń
3. pompki z wąskim ustawieniem rąk, 15 powtórzeń
4. podciąganie się podchwytem, 12 powtórzeń(cały czas staram się robić więcej, jeszcze 3 tyg temu było to 6 powtórzeń), w drugiej serii zazwyczaj 12 już nie daję rady, wychodzi mi po 8-9, tak samo w 3
5. Wyciskanie sztangielek- 10 powtórzeń, każda po 7,5kg
6. pompki z nogami na podeście i szerokim rozstawieniem rąk, 15 powtórzeń
7.szpagat damski 20s i męski 10s
8. wykroki ze sztangielkami w dłoniach, po 20 powtórzeń na każdą nogę
9. pompki w podporze tyłem, 15 powtórzeń
10. 2-3 minutowa przerwa

Każda seria zajmuje mi 11-12 minut, po całym cyklu robię 5minutowy stretching.

Trening ten wykonuję 3 razy w tygodniu.

Dodam jeszcze, że 3 razy w tygodniu biegam, około 30-40 min(6-8km)

Jak myślicie, co zmienić w tym planie? Jakie ćwiczenia dodać, a jakie usunąć?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1431
ok, dzięki wielkie, jakoś to sobie opracuję tak, żeby nie było męczące i żeby duże mięśnie były na początku ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1431
up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1431
upp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1382 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 84553
Z tym kręgoslupem to do lekarza na konsultacje
odnośnie treningu to odwiedż ten dzial https://www.sfd.pl/Trening_w_domowych_warunkach-f308.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1431
u lekarza byłem, powiedział że przy niskich ciężarach nie ma przeciwskazań, a dział juz odwiedzałem wielokrotnie, nawet zmodyfikowałem tamtejszy trening pod własne potrzeby, teraz tylko potrzebuję kogoś, kto się na tym zna, o ocenę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 289 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3517
Na pewno masz złą kolejność, przerwy 2-3 minutowe między seriami czy między ćwiczeniami ? 11 minut chyba jedno ćwiczenie nie seria ?

Zmieniony przez - chudy_Bycz w dniu 2014-04-25 19:59:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1431
między seriami przerwy, seria trwa 10-11min, a nie ćwiczenie. Co do kolejności- czy rozwoj miesni zalezy od poprawnej kolejnosci, czy to tylko kwestia zmeczenia miesni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1431
hm?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 289 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3517
Najlepiej jest ćwiczyć na początku największe partie, między seriami max 2 min ( wg mnie to i tak za dużo ), ja ugięcie przedramion ze sztangielką 10 razy może trwać 10 min ???????????????????????????????????????????????????????

Zmieniony przez - chudy_Bycz w dniu 2014-04-28 20:10:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1431
nie no, seria trwa 10minut, a nie ćwiczenie, przecież tak napisałem w komentarzu wyżej. ćwiczenie to około 1 minuta. to lepiej zacząć od np. podciągnięć i nóg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 289 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3517
tak łapy i łydki na końcuu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningu FBW - do oceny - staż 9 miesięcy

Następny temat

Początki... A6W, POMPKI?

WHEY premium