SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny - radek

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4174

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1491 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29541
Witam,

bez względu na wyniki naboru, miałem w planach obecnie ćwiczyć FBW 5x5 (którym wcześniej już ćwiczyłem, a który został skorygowany dzięki pomocy głównie adzika123, obecna wersja różniła by się nieznacznie od poprzedniej:
A)
Wycisk pozioma 5x5
Przysiad przedni 5x5
Wiosło podchwytem 5x5
Dipsy 3x8
MDS: 3x12
-uginanie nachwytem
-uginanie podchwytem
+brzuch/łydy

B)
MC 5x5
PushPress 5x5
Drążek podchwyt 5x5
Wycisk wąsko 3x8
+brzuch/łydy

Bądź modyfikacją na 15-10-5
-w 15: 3 serie: 60%, 80% 100%
-w 10: 4 serie: 60%, 80%, 90%, 100%
-w 5: 5serii: 60%, 70%, 80%, 90%, 100%
Tam gdzie są 3 serie to 60%, 80% 100%.

Chociaż, po bardzo miłej rozmowie z Panią Dorotą, zacząłem się zastanawiać nad wkomponowaniem w plan priorytetu na klatkę.
Ja to bym widział tak:
Dzień 1:
-siady przednie 5x5
-wiosło podchwyt 5x5
-MDS: 3x15
*unoszenie hantli bokiem w opadzie
*unoszenie hantli bokiem
-łydki 2xmax


Dzień 3:
Tu klatka osobno (jak w splicie) np:
-WL skos/WL
-dips/ Wycisk wąsko
-MDS:
*wyciskanie hantli neutralnie skos
*wyciskanie hantli neutralnie poziom
*przenoszenie hantla
-brzuch

Dzień 5:
-MC 5x5
-push press 5x5
-podciąganie podchwytem 5x5
-MDS: 3x12
*uginanie nachwytem
*uginanie podchwytem
-prostowanie na wyciągu 3x12

Dodam, że wypisany plan na klatę jest autorstwa Wodyna, pełna rozpiska poniżej.

Jestem otwarty na propozycje, więc jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia, uwagi to proszę pisać.

Tu trening jakim ćwiczyłem przez ostatnie 6 tygodni:http://img574.imageshack.us/f/planj.jpg/

Z góry dziękuję.

Zmieniony przez - radoslaw88 w dniu 2010-12-04 14:15:25

TEST-RYWALIZACJA NA SUPLACH IRON HORSE GOLDEN LION
http://www.sfd.pl/-t675369-s45.html#post2
ODWIEDŹ DZIENNIK - ZAPRASZAM
http://www.sfd.pl/-t537506-s43.html#post5 - podsumowanie, nowe foty.
Nowe podsumowanie s. 63!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 206 Napisanych postów 3300 Wiek 57 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28036
za mała ilość powt. w seriach. Na etapie jakim jesteś większa ilość powt pozwala skupić sie na ruchu skoncentrować na tym co robisz, rozwinac ukl nerwowy (połączenia te wyrabiają sie na skutek stałego powt. ruchu - czynności). Cięzar ma byc pomocny w uzyskaniu celu a nie celem samym w sobie. Mase robi sie nie malą ilością powt a dobrą dietą i skupieniem na wykonywanej czynności. Wiem co mówię stosując dawniej np 220kg po 6 - 8 powt. w seriach na przysiąd miałem o wiele słabsze czucie mięśni nóg niz teraz kiedy wykonuje 100kg po 20 - 30 powt w seriach. Zdecydowanie jestem by minimalna ilośc powt na mniejsze grupy wynosila od 12 powt a na wieksze nie mniej niz 10powt.
Zreszta dla mnie ten plan jest bardzo skomplikowany
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1442 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8283
Powiem tak,
Ilu trenerow tyle teorii.
Przeanalizuj tylko pare szczegolow:
- Jak na Boga mozesz cokolwiek laczyc z nogami? Skoro jest to najwieksza partia, po zrobieniu ktorej az chce sie wymiotowac z wycienczenia!
Chyba ze dzielisz dwuglowy i 4glowy, jednakowoz w dzien czworki nie da sie robic nic wiecej. A ty masz barki :)
- W FBW metodami Weidera dzielimy nastepujaco:
albo cialo na miesnie przyczepione z przodu ciala i z tylu ciala.
lub tez na gorne i dolne partie.
Nie wiem na jak zaawansowanym poziomie jestes, jaki jest twoj cel ect.
Jednakowoz warto zauwazyc iz z FBW nie ma co przesadzac. Dlugo rozmawialem z D. Karpińskim na ten temat i wnioski sa takie iz nie ma co za duzo dorzucac serii i partii na jednym treningu.
Jest to metoda na przystosowanie osoby na do treningu silowego na samym poczatku. Chociaz znam ludzi ktorzy cwicza cale zycie FBW i maja bardzo fitnessowe sylwetki. Jednakze zbyt dlugie "katowanie" miesnia na treningu spowoduje zbyt duze zniszczenie struktury miesniowej co za tym idzie nie zregenerujesz sie.

Nie wiem jaki jest Twoj staz treningowy.
Ale kieruj sie w swojej karierze sportowej tymi zasadami:

Zasady dla początkujących (6-9 miesięcy treningu)

Joe Weider
1) Zasada stopniowego zwiększania obciążeń treningowych - Aby podnieść poziom jakiegokolwiek parametru związanego ze sprawnością fizyczną (masy mięśniowej, siły wytrzymałości, itp.), trzeba zmusić mięśnie do cięższej pracy niż ta, do której są przyzwyczajone. Należy je stopniowo przeciążać. Aby zwiększyć siłę, trzeba stale podnosić coraz większe ciężary. Aby zwiększyć wielkość mięśni, należy nie tylko podnosić duże ciężary, ale także zwiększać liczbę serii i częstotliwość treningów. To stanowi podstawę stopniowego przeciążania.
2) Zasada wykonywania ćwiczeń w seriach - Łączy się ona z wykonywaniem wielu serii na daną grupę mięśniową, aby całkowicie wyczerpać mięśnie i wywołać maksymalną hipertrofię mięśniową (przerost włókien).
3) Zasada izolacji grup mięśniowych - Mięśnie mogą pracować wspólnie lub też oddzielnie od siebie. Każdy z nich wnosi jakiś wkład w wykonywanie ruchu, pracując jako stabilizator, agonista, antagonista lub synergista. Jeśli chce się ukształtować mięsień lub zwiększyć jego masę, trzeba najdalej jak tylko można odizolować go od innych mięśni.


4) Zasada konfuzji mięśniowej - Poprzez ciągłe zmienianie ćwiczeń, liczby serii, powtórzeń oraz kątów prowadzenia ruchów, nie dopuszcza się do przyzwyczajenia się mięśni do konkretnego programu treningowego i unika się przemęczania. W taki właśnie sposób można ciągle zwiększać masę i siłę. Zasady dla średnio

zaawansowanych (9-12 miesięcy treningu)

1) Zasada priorytetu mięśniowego - Jej sednem jest wykonywanie ćwiczeń na najsłabiej rozwinięte grupy mięśniowe na początku treningu, gdy zasoby energetyczne organizmu są największe. Mięśnie rozrastają się przy wysokim poziomie intensywności treningowej, a intensywność waszych ćwiczeń może być wysoka tylko wtedy, gdy wasze zasoby energetyczne są największe.
2) Zasada treningu piramidalnego - Zaczynajcie od umiarkowanie wysokich ciężarów (około 60% waszego rekordowego, pojedynczego powtórzenia) i wykonajcie 8-12 powtórzeń na rozgrzewkę. Potem, z każdą serią, powoli i stopniowo zwiększajcie ciążenie, aż dojdziecie do zaplanowanych 6-10 powtórzeń. Piramidalny wzrost obciążenia pozwoli wam w pełni rozgrzać mięśnie i zapobiec kontuzjom, umożliwiając jednocześnie ćwiczenie z dużymi ciężarami.
3) Zasada treningu dzielonego - System treningu dzielonego pozwala na zwiększenie poziomu intensywności poprzez trenowanie całego umięśnienia w różnych wariantach połączeń. Możecie podjąć decyzję o trenowaniu górnej połowy ciała jednego dnia, a nóg następnego lub trenowania niektórych górnych grup mięśniowych łącznie z pewnymi dolnymi grupami. Istnieje wiele możliwych wariantów, ale efektem będzie zawsze większa intensywność treningów.
4) Zasada pompowania krwi do mięśni - Aby wywołać rozrost, trzeba spowodować napływ krwi do mięśni. Wykonywanie wielu serii na każdą grupę mięśniową powoduje przepływ krwi przez mięśnie i ich wystarczające napompowanie, oznaczające, że mięsień był właściwie trenowany.
5) Zasada superserii - Jej ideą jest wybranie dwóch ćwiczeń na przeciwstawne sobie grupy mięśniowe (np. unoszenie przedramion na bicepsy i prostowanie rąk na tricepsy) oraz wykonywanie po jednej serii każdego ćwiczenia z niewielką przerwą odpoczynkową pomiędzy nimi lub bez przerwy.
6) Zasada serii łączonych - Seria łączona jest superserią na tę samą grupę mięśniową. Dobrym przykładem może być wykonywanie przysiadów, a następnie prostowanie nóg. Wypróbujcie tę zasadę Weidera, a uzyskacie niesamowite dopompowanie mięśni.
7) Zasada treningu holistycznego - Komórki mięśniowe zawierają białko oraz układy energetyczne, które w różny sposób reagują na różny poziom ćwiczeń. Białko włókien mięśniowych rozrasta się, gdy poddawane jest ćwiczeniom z wysokimi obciążeniami. Układy aerobowe komórek (mitochondria) reagują natomiast na trening wytrzymałościowy. Aby maksymalnie więc powiększyć rozmiary całej komórki mięśniowej, trzeba wykonywać powtórzenia, stopniowo zwiększając ich liczbę. Jest to podstawowy zamysł treningu holistycznego.
8) Zasada treningu cyklicznego - W czasie jednej części waszego roku treningowego powinniście ćwiczyć według programów na masę i siłę. W innym okresie powinniście zmniejszyć ciężary, zwiększyć liczbę powtórzeń w seriach oraz ćwiczyć z krótszymi przerwami odpoczynkowymi pomiędzy seriami (trening jakościowy). Cykliczność treningowa uchroni was przed znudzeniem i pomoże zapobiegać kontuzjom, zapewniając jednocześnie uzyskiwanie postępów treningowych.
9) Zasada treningu izometrycznego - Wiąże się ona ze sterowaniem pracą mięśni. Aby zastosować tę zasadą, trzeba napiąć mięsień, na który aktualnie nie wykonuje się ćwiczeń i przytrzymać go w stanie maksymalnego skurczu przez 3-6 sekund. Wykonajcie to trzykrotnie na pojedynczą grupę mięśniową. Trening izometryczny pomoże wam, poprzez neurologiczne sterowanie mięśniami, uzyskać lepszą wypukłość i separację mięśniową.

Zasady dla zaawansowanych (powyżej 12 miesięcy treningu)

1) Zasada oszukanych powtórzeń - Prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń jest podstawą sukcesu w treningu siłowym. Czasem jednak powtórzenia oszukiwane, wprowadzane po większej liczbie ruchów podstawowych, mogą pomóc w osiągnięciu znacznie lepszych rezultatów. Zasada stosowana okazjonalnie pozwoli wyrównać pewne niedoskonałości mięśni.
2) Zasada serii potrójnych - W ten sposób określa się trening tej samej grupy mięśniowej w trzech różnych ćwiczeniach, bez przerw pomiędzy nimi. Traktując mięsień na trzy sposoby, można spowodować, że będzie on wyglądał znacznie okazalej.
3) Zasada wielkich serii - Wielka seria składa się z 4 do 6 ćwiczeń wykonywanych na jedną grupę mięśni bez przerwy lub jedynie z bardzo krótkim odpoczynkiem. Powtarzanie tej serii 3 - 4 razy daje pewność, że mięśnie zostały całkowicie wyćwiczone.
4) Zasada wstępnego przemęczenia mięśni - Wstępne przemęczenie następuje wtedy, gdy pracuje się nad określoną grupa mięśni, wykonując ruchy izolujące w czynnościach podstawowych do momentu zmęczenia, a następnie natychmiast zastępuje się to ćwiczenie ruchami uzupełniającymi w ich pierwotnej postaci. Dobrym przykładem wcielenia w życie tej zasady jest wstępne zmęczenie mięśni czworogłowych uda przed przysiadami, przez wykonywanie wyprostu nóg.
5) Zasada stosowania przerw odpoczynkowych wewnątrz serii - Stosując tę zasadę, należy ćwiczyć z jak największym obciążeniem przez 2-3 powtórzenia, odpocząć przez 30 - 45s, kontynuować trening przez 2-3 powtórzenia, odpocząć 40 - 60s, wykonać kolejne dwa powtórzenia, odpocząć 60 - 90s i zakończyć serię 1-2 powtórzeniami. Okaże się, że trenując w ten sposób, można stosować serie składające się z 7 - 10 powtórzeń. Jeżeli komuś wydaje się to niemożliwe warto spróbować.
6) Zasada szczytowego napięcia mięśni - Zasada ta zmusza do maksymalnej koncentracji na mięśniu napiętym w czasie ćwiczenia. Gwarantuje to prawidłową stymulację i prążkowanie głęboko tkwiących włókien, powodując ich rozrost.
7) Zasada utrzymania ciągłego napięcia mięśni - Wielu kulturystów ćwiczy zbyt szybko, co sprawia, że ciężar przez nich podnoszony pokonuje większość drogi siłą rozpędu. Zmniejsza to niewątpliwie pracę mięśni, natomiast zwielokrotnia prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji. Trenując powoli i z całą świadomością tego, co się robi, utrzymując mięśnie w nieustannym napięciu, powodujemy, że pracują one znacznie ciężej i intensywniej.
8) Zasada Oporu w Ruchu Wstecznym - Zasada mówi o przeciwstawianiu się sile naporu ciężarów podczas ich obniżania. Ta niezwykle intensywna forma treningu powoduje częstokroć bolesność mięśni, jest jednak doskonałym sposobem stymulowania rozrostu tkanki mięśniowej. Powinna być stosowana jedynie okazjonalnie.
9) Zasada Wymuszonych Powtórzeń - Po wykonaniu tylu powtórzeń, na ile pozwalają siły, można zastosować powtórzenia wymuszone. Należy wtedy poprosić partnera o pomoc w jednym czy dwóch ostatnich powtórzeniach. Ponieważ jest to niezwykle wyczerpujący rodzaj treningu, to mimo iż przynosi niezłe rezultaty, nie powinien być stosowany zbyt często.
10) Zasada Treningu Podwójnie Dzielonego - Pozwala ona na pracę nad jedną lub dwiema częściami ciała rano i jeszcze inną wieczorem. Daje to znacznie więcej energii i zwiększa zdolność koncentracji podczas każdego z tych treningów, co pozwala ćwiczyć znacznie bardziej intensywnie.
11) Zasada Treningu Potrójnie Dzielonego - Zasada ta sugeruje ćwiczenie trzy razy dziennie, przy czym w każdej sesji pracuje się nad inną częścią ciała. Sposób ten nadaje się jednak tylko dla kulturystów posiadających duże zdolności regeneracyjne.
12) Zasada Wywoływania Palenia Wewnątrzmięśniowego - Kiedy pod koniec rutynowo wykonywanej serii decydujemy się na 2 - 3 częściowe powtórzenia, do trenowanych mięśni napływa większa ilość krwi wraz z kwasem mlekowym. Zwiększenie poziomu mleczanów powoduje uczucie podobne do pieczenia po oparzeniu. Pomaga jednak w rozroście i unaczynieniu mięśni.
13) Zasada Treningu Jakościowego - Stosowanie się do tej zasady oznacza stopniowe redukowanie czasu na odpoczynek pomiędzy seriami, przy tej samej lub wręcz większej liczbie powtórzeń.
14) Zasada Serii ze Zmniejszanym Obciążeniem - Zasada, zgodnie ze swoją nazwą, polega na obniżaniu ciężaru w trakcie serii jednego ćwiczenia. Dla polepszenia wyników można poprosić partnera, aby odejmował za nas kolejne kilogramy. Pozwoli to na intensywne kontynuowanie treningu bez konieczności robienia przerw na zmianę obciążenia.
15) Zasada Treningu Instynktownego - Tylko sam trenujący może powiedzieć, co jest dla niego dobre. Każdy powinien więc przygotować swój własny program treningowy z dopasowanymi do swoich potrzeb rodzajami ćwiczeń, liczbą serii i powtórzeń, które w najlepszy sposób pozwoliłyby na rozwój układu mięśniowego.
16) Zasada Niespójności Form Treningowych - Połączenie ćwiczeń na zwiększenie masy mięśniowej i pracy nad wyizolowaniem poszczególnych partii ciała oraz uszlachetnieniem sylwetki nazywa się treningiem eklektycznym. Technika ta pozwala na dobranie odpowiednich czynności i zasad, pracujących na korzyść budowy kulturysty.
17) Zasada Niepełnych Powtórzeń - Częściowe powtórzenia w celu zwiększenia potęgi i wielkości mięśni mogą być wykonywane na początku, w trakcie lub pod koniec ćwiczenia. Istotne jest, że pozwalają one na wykorzystanie większego obciążenia, co w dużym stopniu wzmacnia więzadła, ścięgna i inne części ciała zbudowane z tkanki łącznej.
18) Zasada Dynamicznych Powtórzeń - Zasada dopuszcza stosowanie dużego obciążenia w kontrolowany sposób. Nie koncentruje się jednak na powolnym wykonywaniu ćwiczenia, ale na energicznych i szybkich ruchach. Kiedy tylko podniesienie sztangi zaczyna sprawiać trudności, należy zwiększyć tempo ruchów.
19) Zasada Przeplatanych Serii - Tutaj zalecane jest przeplatanie serii na większe i mocniejsze grupy mięśniowe z ćwiczeniami rozwijającymi mniejsze, słabiej rozrastające się części ciała. Za przykład może tu posłużyć uginanie dłoni w nadgarstkach w czasie przerwy w serii przysiadów. Pozwala to na trening słabszych części ciała bez konieczności rezygnacji z pracy nad większymi mięśniami.
Wszystkie inne "wynalazki" sa tylko i wylacznie wariacjami na temat tych ze zasad.
Warto poprosic Marcina z dzialu Progress aby Ci pomogl, poniewaz chlopaczyna jest po AWFie i ma bardzo zdrowe podejscie do treningow, a takich ludzi jest niewielu.Pozdrawiam
Michał

NIE sądzisz, że masz ochotę dać mi SOGA?
W końcu Ci pomogłem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1491 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29541
Staż ponad 12 miesięcy, udokumentowany tu, odkąd prowadzę blog na SFD, czyli od 14.10.2009.
W tym czasie były:
-miesiąc split
-5 miesięcy FBW 15-10-5 Wodyna
-2 miesiące split partia 2x/tydzień
-3 miesiące FBW 5x5
-7 tygodni split wg Wodyna

Michał, Marek:
założenia FBW 5x5
https://www.sfd.pl/[art]_Full_Body_Workout_5x5-t395867.html 

Sam plan jest prosty

Dodam, że na FBW ćwiczy mi się zdecydowanie lepiej niż splitem. Jest większa motywacja, no i jakby nie patrzeć to wyniki jakie udało się osiągnąć porównując split i FBW, lepsze były po FBW.

TEST-RYWALIZACJA NA SUPLACH IRON HORSE GOLDEN LION
http://www.sfd.pl/-t675369-s45.html#post2
ODWIEDŹ DZIENNIK - ZAPRASZAM
http://www.sfd.pl/-t537506-s43.html#post5 - podsumowanie, nowe foty.
Nowe podsumowanie s. 63!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 3745 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13799
Witam!
Po konsultacjach, które przeprowadziliśmy zostaw ten trening w takiej formie w jakiej czujesz się najlepiej.
Będzie to dzieki temu dodatkowa motywacja dla Ciebie.
Osobiście uważam, że do tego testu najlapiej byloby miec prostszy trening w opisie bo wtedy jest to bardziej czytelne ale to ma byc ocena suplementów a nie treningu a sam może być.
Co prawda używasz wielu skrótów ćwiczeniowych postaraj się opisując ćwiczenia troszkę lepiej je nazywać bo nie wszyscy mogą wiedzieć o co chodzi.
Zatem ustalamy że trening zostaje!

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1491 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29541
Rozumiem, jeszcze kilka spraw:
-wprowadzać modyfikację z priorytetem na klatkę?
-modyfikować na 15-10-5 powtórzeń? Czyli zaczynam 15A(sob), 10B(pon), 5A(śr), kolejny tydzień 15B(sob), 10A(pon), 5B(śr) itd?
-zostawić jak jest, czyli standard 5x5?

Co do skrótów ćwiczeniowych, po zatwierdzeniu planu, w temacie testu zostanie przedstawiony plan, w taki sposób, że każdy powinien wiedzieć o co chodzi.

Zmieniony przez - radoslaw88 w dniu 2010-12-05 11:19:19

TEST-RYWALIZACJA NA SUPLACH IRON HORSE GOLDEN LION
http://www.sfd.pl/-t675369-s45.html#post2
ODWIEDŹ DZIENNIK - ZAPRASZAM
http://www.sfd.pl/-t537506-s43.html#post5 - podsumowanie, nowe foty.
Nowe podsumowanie s. 63!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 3745 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13799
Radku
Wg mnie ta modyfikacja będzie nieco skuteczniejsza tym bardziej, że angażuje różny rodzaj włókien myślę, że możesz wprowadzić.
Co do ćwiczeń nie ma problemu tak aby ludzie zrozumieli i jest ok
Tu masz kopię przyjętej rozpiski suplementacji na ten test:

Co do treningu zajrzę zaraz pod ten post tu opiszę Ci stosowanie suplementacji zgodnie z tym co ustaliliśmy min. z Dorotą, Markiem, Michałem czyli ogólnie Progress :)
zatem:

Kreatyna:
Dni treningowe 5g ok 20 min przed treningiem 5g po treningu
Nietreningowe 5g rano na czczo i 5g w ciągu dnia pomiędzy posiłkami

Glutamina:
Dni treningowe 5g rano na czczo 5g po treningu
nietreningowe: tak jak kreatyna

Karnityna:
W dni treningowe 0,5 fiolki ok 1 godziny przed treningiem
nietreningowe 0,5 fiolki rano na czczo.

Bcaa:
w dni treningowe przed treningiem 3 tabletki po treningu 3 tab.
nietreningowe 2 tabletki rano na czczo i 2 tabletki na noc.

Whey:
Zgodnie z Dietą istotna porcja po treningu jednak podst. założenie jak w diecie.

Ps. Wszystko mieszasz w bajeranckim szejkerze
Mając na sobie koszulkę Golden Lion
Tu oczywiście żartuje Pozdrawiam serdecznie

No i oczywiście powodzenia.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1491 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29541
Tylko, o której modyfikacji mówisz?
15-10-5 czy priorytet?
Ten priorytet wymaga jeszcze konsultacji.

Jeszcze wykombinowałem, że przy standardowym 5x5 można by na zmianę wyciskanie leżąc zamieniać z wyciskaniem na ławce skos w górę.
Czyli:
1 tydz: A(WL), B, A(skos)
2 tydz: B, A(WL), B
3 tydz: A(skos), B, A(WL)
4 tydz: B, A(skos), B
5 jak 1
6 jak 2
7 jak 3
8 jak 4

Dzięki za dawkowanie supli.

Dodając aero po siłowym będzie pewnie tak:
po siłowym, przed aero porcja glutaminy, BCAA,
po aero WPC, kreatyna
później posiłek

Bez aero po siłowym to pewnie 20-30 min po porcji glutaminy, kreatyny, BCAA

W nietreningowe, bcaa 1g/10kg masy przed aero, porcja glutaminy
Po aero WPC
Posiłek

Aero na czczo.

Będzie?

TEST-RYWALIZACJA NA SUPLACH IRON HORSE GOLDEN LION
http://www.sfd.pl/-t675369-s45.html#post2
ODWIEDŹ DZIENNIK - ZAPRASZAM
http://www.sfd.pl/-t537506-s43.html#post5 - podsumowanie, nowe foty.
Nowe podsumowanie s. 63!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 206 Napisanych postów 3300 Wiek 57 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28036
o Miszczowie ale tych teorii, gubię sie w tym. zbyt skomplikowane jak dla mnie. Jak widać ,Miszczowie potrafią skomplikować nawet tak prostą czynność jak trening siłowy.
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 3745 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13799
Co do klatki jeśłi chcesz zachować klasykę spoko ale może skos dół a nie górę?
Co do supli dokładnie tylko najpierw kreatyna przed białkiem daj jej z 15 min :)

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1491 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29541
Niestety nie ma skosu w dół.

Czyli po siłowym, przed aero porcja glutaminy, BCAA, kreatyna
po aero WPC

Jakieś porady nt diety?
https://www.sfd.pl/Dieta_do_oceny__radek-t673845.html

Zmieniony przez - radoslaw88 w dniu 2010-12-05 15:15:17

TEST-RYWALIZACJA NA SUPLACH IRON HORSE GOLDEN LION
http://www.sfd.pl/-t675369-s45.html#post2
ODWIEDŹ DZIENNIK - ZAPRASZAM
http://www.sfd.pl/-t537506-s43.html#post5 - podsumowanie, nowe foty.
Nowe podsumowanie s. 63!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do rywalizacji

Następny temat

Dieta do oceny - radek

Obnizka