SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny (FBW)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 470

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 20
Cześć wszystkim,
Przez 8 miesięcy trenowałem kalistenikę i Street Workout. Z racji tego że jest zima, od 3 miesięcy ćwiczę na siłowni. Nadal wykonuję ćwiczenia kalisteniczne i progresje do elementów SW, ale ćwiczę też z ciężarami, jest to fajne urozmaicenie i muszę przyznać że jeśli chodzi o wygląd sylwetki to progres jest szybszy (przynajmniej u mnie). Chciałbym już ćwiczyć według określonego planu przynoszącego konkretne efekty, a że z siłownią doświadczenie mam niewielkie i nie wiem co ew. poprawić w rozpisce to piszę tutaj :)
ANKIETA:
Płeć : mężczyzna
Wiek : 16 lat
Waga : 72kg
Wzrost : 185cm
Cel treningowy : rozwój mięśni i lepsza sylwetka, a także siła która jest bardzo istotna w SW
Staż treningowy na siłowni : 3 miesiące (wcześniej 8 miesięcy street workout)
Uprawiane inne sporty : Street Workout
Dieta : nie mam konkretnej, ale zwracam uwagę na ogólne zasady (dostarczenie białka po treningu, węglowodanów przed nim, jem dużo nieprzetworzonej żywności typu ryż, płatki owsiane) niestety o ile z posiłkiem przedtreningowym czy kolacją mogę pokombinować to śniadanie i II śniadanie w szkole to najczęściej zwykłe kanapki.
Przeciwskazania medyczne : brak
Zażywane suplementy : brak
Ostatnio przerabiany plan: brak konkretnego planu (po przyjściu na siłownię dobierałem na bieżąco ćwiczenia)
Dostęp do sprzętu: nieźle wyposażona siłownia, nie ma tam tylko jakiś nowych wymyślnych maszyn
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach: ok.60kg w wyciskaniu sztangi, podciąganie na drążku max. +25kg (bez ciężaru kilkanaście czystych technicznie spokojnie)

PLAN TRENINGOWY (3-4x w tygodniu)
(ukośnik "/" oznacza że robię jedno z tych ćwiczeń, żeby było urozmaicenie i nowe bodźce dla mięśni)
PLECY:
1. Podciąganie na drążku (szeroko) [3 serie po 10-12 powtórzeń], z obciążeniem lub bez
2. Ściąganie drążka do klatki/karku na wyciągu górnym [3 serie po 10-12 powtórzeń]
3. Przyciąganie klamer wyciągu dolnego [3 serie po 10-12 powtórzeń]
KLATA:
1. Pompki zwykłe na ziemi lub paraletkach [3 serie po 15 powtórzeń] / Pompki diamentowe [3 serie po 10 powtórzeń]
2. Wyciskanie sztangi na ławeczce leżąc [4 serie ze zwiększanym ciężarem co serię] / Wyciskanie sztangielek 8-9kg [3 serie po 10-12 powtórzeń]
3. Rozpiętki na ławeczce leżąc [3 serie po 10-12 powtórzeń] / Rozpiętki na maszynie (butterfly) [3 serie po 10-12 powtórzeń]
4. Przenoszenie sztangielki za głowę 11kg [3 serie po 10-12 powtórzeń] / Wyciskanie sztangielek złączonych młotkowo [3 serie po 10-12]
TRICEPS:
1. Pompki na poręczach tzw. dipy z obciążeniem lub bez [3 serie po 10-12 powtórzeń]
2. Prostowanie przedramion na wyciągu [3 serie po 10-12 powtórzeń]
3. max. powtórzeń 1 seria pompki szwedzkie
BICEPS:
1. Podciąganie podchwytem na drążku [3 serie po 10-12 powtórzeń]
2. Uginanie przedramion ze sztangielkami [3 serie po 10-12 powtórzeń] / Uginanie przedramion ze sztangielkami młotkowo 3 serie po 10-12 powtórzeń]
3. max, powtórzeń 1 seria modlitewnik +10kg na gryfie
BRZUCH:
1. Wznosy nóg na drążku do pozycji L-sit [3 serie po 10-15 powtórzeń]
2. Allahy [3 serie po 15 powtórzeń]
3. Spinki z ciężarem 5kg [3 serie po 20 powtórzeń]
4. max. Plank (tzw. deska)
BARKI:
1. Wyciskanie sztangielek siedząc [3 serie po 10 powtórzeń]
2. Rotacja zewnętrzna ramion [3 serie po 10 powtórzeń]
3. Wznosy barków (szrugsy) [3 serie po 10-15 powtórzeń]
Na koniec jakieś ćwiczenie na lędźwie (gdybym zrobił je na początku przy plecach to potem byłby problem np. z l-sitem)
Oprócz tego 1 dzień w tygodniu przeznaczony na nogi, rozciąganie i progresje do elementów statycznych w street workoucie.

Co sądzicie o takim planie, coś zmienić, poprawić?


Zmieniony przez - Workoutoholik w dniu 2017-02-07 14:05:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 146 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1687
Chcesz powiedzieć że robisz te wszystkie ćwiczenia nma jednym treningu?

Jeśli tak to lekko mówiąc TROCHĘ za dużo tego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do oceny split masa

Następny temat

Zróżnicowany czas pracy a trening na masę.

WHEY premium