SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1686

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

chłopak

Wiek

17

Waga

70

Wzrost

177

Cel treningowy

Redukcja tłuszczu

Staż treningowy na siłowni

"macham" od pół roku. Ogólnie to bez planu do tej pory. Chce to zmienić.

Uprawiane inne sporty

nic.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławka, sztangielki, 50kg ciezaru

Dieta

yes

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

uraz miesnia czworoglowego prawej nogi - leczenie zakonczone, ale wciaz boli.

Zażywane suplementy

clenburexin

Ostatnio przerabiany plan

-

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

robocze przysiad 40kg <- ze wzgledu na kontuzje, martwy ciag - 50kg ze wzgledu na budzet, klatka 50kg budzet.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Poniedziałek - Klatka + Biceps + Brzuch
Klatka
- wyciskanie płasko 4x 12/10/8/6
- wyciskanie skos 4x 12/10/8/6
- rozpiętki 4x 12/10/8/6

Biceps
- uginanie ramion sztanga łamana modlitewnik 4x 12/10/8/6
- uginanie ramion sztanga łamana stojąc 4x 12/10/8/6
- młotki 4x 12/10/8/6

Brzuch
- brzuszki 5x 10
Wtorek - wolne

Sroda -Plecy + Barki + Brzuch
Plecy
- martwy ciąg 4x 12/10/8/6
- podciąganie sztangi do klatki w opadzie 4x 12/10/8/6
- podciąganie końca sztangi do klatki 4x 12/10/8/6

Barki
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4x 12/10/8/6
- Wyciskani sztangi zza głowy 4x 12/10/8/6

Brzuch
- brzuszki 5x10

Czwartek - Nogi + Tricepsy + Brzuch
Nogi

- przysiad 4x 12/10/8/6
- unoszenie na prasie do nóg (czworoglowie) 4x 20
- unoszenie na prasie do nog (łydki) 4x 20
- wspięcia na palce z obciążeniem 4x 12/10/8/6

Triceps

- pompki odwrotne 4x 12/10/8/6
- wyciskanie francuskie siedząc 4x 12/10/8/6

Brzuch

- brzuszki 5x 10


Piątek (bardziej aerobicznie, bo nie mialem czego tutaj wcisnac.

- uginanie nadgarstków nachywtem w siadzie 4x 12/10/8/6
- brzuszki 5x 10
- trening na worku bokserskim 30 minut
- skakanka 15 minut

No cóż to więc tak. Zależy mi o utracie zbędnej tkanki tłuszczowej z ciała. (głównie z brzucha, bo tam mam tego najwięcej - tak wiem tłuszcz schodzi równomiernie). Nigdy wcześniej nie miałem styczności z planami treningowymi. Próbowałem ćwiczyć FBW, ale stwierdziłem, że to jednak nie dla mnie. Teraz ułożyłem coś na miarę SPLIT'a, ale nie wiem czy to do SPLITA podobne. Dlatego proszę o ocenę.

W domu posiadam ławeczkę sztangi, sztangielki i 50kg ciężaru. Póki co nie planuje zakupu więcej, gdyż pod koniec lutego zostaje otwarta profesjonalna siłownia u mnie w mieście i zamierzam tam uczęszczać od marca-kwietnia z tego powodu, że teraz będzie tam wielkie przeludnienie z powodu silowni i fitness clubu w 1 budynku :)

Chciałbym dodać, że do każdego treningu tj. Poniedzialek + Środa + Czwartek + Piatek chcialbym dodac 15 - 20 minut skakanki w ramach aerobow.

Coockawsky.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Dzięki za odpowiedź!
W moim życiu nie wiele widziałem sztang łamanych ja mam taką jak tutaj na zdjęciu:


Jest ok? czy robić prostą 180cm?
I sorry za takie głupie pytanie - jak robię biceps to łapki mam wkładać tam gdzie jest zaznaczone na czerwono czy na niebiesko ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
co to za kontuzja ?? byłeś u lekarza ? jeśli tak to co powiedział ?? czemu stwierdziłeś że FBW nie jest dla Ciebie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
W maju robilem przysiady u kolegi na strychu na takiej ala silowni. I jego mlodszy brat skoczyl mi na barki, kiedy kucalem poczulem przeszywajacy bol w obok kolana. Kumpel odrazu pomogl mi odlozyc sztange i wstac. Oczywiscie skopalismy jego braciaka, bo noga bolala tylko troche i zaraz przestala :). Po 2 dniach pomagalem sasiadce w sklepie robic porzadek wieczorem czasami tak mnie prosi pani Krysia :P I kiedy bralem skrzynke z bananami ukucnalem i wtedy to sie zaczelo. Straszny bol i zrobil sie krwiak. Posmarowalem jakas mascia altacet chyba przez noc nic nie dalo. Z samego rana pobieglem do lekarza, chirurg nie wiedzial co i jak- pierwszy raz sie z tym spotkal skierowal mnie do hajnówki do ortopedy (jestem z ok. Bialegostoku). tam zrobili przeswietlenie jakies zerwanie miesnia czworoglowego prawej nogi noga 2 tygodnie w unieruchomieniu byla pozniej po ok 4 msc wizyta u ortopedy i lekarz stwierdzil, ze leczenie jest zakonczone i zebym uwazal na noge. W miejscu krwiaka zostala mi taka chrzastka/kostka, ktora bedzie mozna usunac dopiero jak przeane rosnac. I teraz boli mnie w tym miejscu, kiedy robie przysiady, skacze na skakance.

Co do FBW no nie wiem sam :P Jakos wolalbym SPLITEM 3-4 dniowym. Po FBW jakby moje cialo jest zmeczone strasznie i nie mam sily zajrzec nawet po odpoczynku do ksiazek czy cokolwiek innego :P Moze za bardzo mialem je przeladowane albo cos... :D

Sorry za brak polskich ø znaków, ale moj laptop zaczál swirowac pawiana :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
No trening to nie jest gra w szachy i trzeba się zmęczyć trochę. Poczytaj https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html  i proponuję etap 3 lub 4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Rozumiem.

A co z moim planem? Co w nim jest zlego?

Co do ETAPU 3 to znaczy, ze mam 3-4x w tygodniu cwiczyc 1.Przysiad
2.Wyciskanie
3.Martwy ciąg
4.Military press
5.Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokci
6.Uginanie ze sztangą

tak?

w pon, srode, czwartek i piatek to samo ?

Zmieniony przez - coockawsky w dniu 2013-02-14 21:34:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5424
3x w tygodniu + oczywiście dobra dieta, a na nogi nic nie możesz robić ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Nie no na nogi napisalem w pierwszym poscie spokojnie moge robic przysiady i inne. Tylko musze uwazac by z ciezarem nie przesadzic, poki te bole jeszcze wystepuja. Nie chce miec powtorki z przeszlosci

Wiec takie cos bedzie ok?

Trening na pon, srode, piatek
Przysiad 4x 12/10/8/6
Wyciskanie plaskie 4x 12/10/8/6
Rozpietki 4x 12/10/8/6
Martwy Ciag 4x 12/10/8/6
Military Press 4x 12/10/8/6
Wyciskanie waskim chwytem z flarowaniem lokci 4x 12/10/8/6
Uginanie ramion ze sztanga lamana 4x 12/10/8/6
brzuszki 5x 10
aeroby po treningu 30min
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
odswiezam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Skoro "machasz" już pół roku,weź FBW z dwoma zestawami.Gotowiec również w artykule do którego dostałeś link.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Jestem dzisiaj strasznie zmęczony. od 5 na nogach. Mówisz o tym?
Zestaw A

Przysiady tylne 5x10
Wiosłowanie 5x10p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x10p
Military press 5x10p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x10p
Martwy ciąg klasyczny 5x10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Tak.Tylko ostrożnie z przysiadami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

New Plan - Korekta

Następny temat

RADOSLAW007 Robimy całkowity restart + rehabilitacja

WHEY premium