SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 811

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

21

Waga

102

Wzrost

185

Cel treningowy

redukcja

Staż treningowy na siłowni

2 lata

Uprawiane inne sporty

airsoft

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

intermittent fasting

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

kreatyna, beta alanina

Ostatnio przerabiany plan

split
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66
Cześć, ocenilibyście czy moje push&pull trzyma się jako tako kupy? W planie brak nóg ze względu na to że wykonuję po prostu z pamięci i nawet nie zapisywałem, a też przez fakt że zredukowałem już 30 kilo i przez zwiększone obciążenie we wszystkim, nawet w wykonywaniu codziennych czynności nogi strasznie odstają mi w przód i raczej staram się ich za bardzo nie budować dalej, po to aby nadgonić resztą ciała.

push
wyciskanie sztangi na ławce skośnej(głową do góry)-3x8
-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej(głową do góry)-3x8
-rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej-2x8
-wyciskanie sztangielek siedząc-3x8
-wyciskanie sztangi z klatki piersiowej siedząc-3x8
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia -3x8
-unoszenie ramion bokiem w górę w opadzie tułowia- 2x8

pull
1.Podciąganie sztangi w opadzie(wiosłowanie)podchwytem- 5x5
2.Podciąganie sztangielki jednorącz w opadzie- 5x5
3.Przyciąganie(ściąganie)linki wyciągu górnego uchwytem neutralnym-5x5
4.Przyciąganie(ściąganie)linki wyciągu górnego podchwytem-5x5
5.nogi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
pokaż te nogi skoro nie musisz ich cwiczyc ;)
nie potrzebnie dublujesz cwiczenia jak wycisk hantli na barki a póznije wycisk sztangi - w jakim celu?

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66
Zmieniam hantle na sztangę w celu przełamania rutyny. Co do nóg to nigdzie nie stwierdziłem że nie muszę cwiczyć, jak na razie staram się ich jedynie nie rozbudowywać dalej ;) Chodziło mi tylko o to, aby zaznaczyć że ćwiczeń na nogi nawet nie wrzucam bo tutaj akurat problemu nie ma i porad nie potrzebuję.


Zmieniony przez - Ghost07PL w dniu 2016-01-18 21:25:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
zmieniaj sztang/hantle co trening, ale nie wykonuj dwóch na raz na 1 treningu

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Traktuj nogi większymi zakresami powtórzeń, takie przysiady po 20-25 w serii to ogromny wydatek energetyczny potrzebny do redukcji tkanki tłuszczowej, do tego poprawisz kondycje i wytrzymałość. Rzeczywiście możesz mieć większe nogi od dźwigania swojego dużego ciała, jednak nie warto rezygnować z ich trenowania. To motor napędowy redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66
Dzięki za porady. Co prawda nogi ćwiczę min. na leg press. Wrzucam 260kg i robię w 4 seriach po 10 powt. Nogi mam potężne też przez to że że rok ćwiczyłem na ergometrze wioślarskim i robiłem 15km 6x w tygodniu. Jest więc sens de facto dublowania podobnych ćwiczeń? Jeszcze co do pleców. Wszystko jest okej, każda grupa mięśniowa będzie dobrze ćwiczona? Czy raczej coś do zmiany?



Zmieniony przez - Ghost07PL w dniu 2016-01-19 17:44:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Potężne nogi zaczynają się od 200-220kg na serię w pełnym przysiadzie. Maszyna nie jest żadnym wyznacznikiem

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66
Nogi są potężne porówując do innych partii ciała, prze co są nieproporcjonalne, a nie w porównaniu do nóg innych ćwiczących. Prosiłbym o porady i wstrzymanie się od nic nie wnoszących postów i nie pisanie więcej o tym temacie. Wszyscy uczepili się moich nóg i chcą zdjęć, udowadniają że potężne nie są. To nie o to tu chodzi, dodałem informację o nogach właśnie po to by o tym nie pisać i zaznaczyć że tutaj problemu nie ma...


Zmieniony przez - Ghost07PL w dniu 2016-01-19 20:35:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase (do oceny)

Następny temat

Trening Aerobowy

WHEY premium