SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla początkującego z niedużą ilością sprzętu.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 912

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
Witam, dopiero zaczynam moją przygodę z siłownią, ćwicze od miesiąca narazie ćiczyłem u kolegi, ale teraz zaczynam ćwiczyć u siebie bo kupiłem trochę sprzętu. mam 15 lat 171 cm wzrostu i ważę 54 kg. Ektomorfik :( dietę już mam na masę sprawdzoną i dobrą :) Teraz układam plan treningowy, do dyspozycji mam gryf prosty 180 cm do tego 30 kg obciążeń, hantle 2 x 7 kg, ławeczka prosta-skośna full regulacja, i taki przyrządzik nie wiem jak to się nazywa, sam to zrobiłem bo było u kolegi, gryf i na tym na sznurku jest cięzarek 1,5 kg, który zawiaj się na gryf. To daje dużo na przedramię. Chciałbym abyście pomogli mi ułożyć w miarę dobry plant treningowy na masę, trochę czytałem o wszystkich ćwiczeniach, ciężar wyznaczę sobie sam tylko ile robić powtórzeń, serii jakie mięśnie w jakiej kolejności? Jak mam coś napisać co znam itp. to piszcie. Z góry dziękuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
troche malo tego obciazenia.
ale mozesz robic tak:
przysiady 3x10 nogi
wyciskanie lezac x3 klata
mc 2x10 plecy
wioslowanie 2x10 plecy
wyciskanie zza karku x2 barki
wspiecia na palce x3 lydki

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
Mogę spróbować rozpiętki robić, ale obciążeń styka, narazie jestem początkujący i styknie. a co na biceps i triceps? i czy martwy ciąg ma sens przy tak małym ciężarze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
gryf pewnie wazy z 5-10 kg wiec razem bys mial 40 kg na poczatek ucz sie techniki przyda sie pozniej. narazie nie cwicz bicepsa i tricepsa po jakims miesiacu dwoch mozesz dorzucic uginanie ramion ze sztanga i wyciskanie francuskie.

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
Gryf way 10 kg a wyciskanie francuskie na czym to polega jak wygląda :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
Ok juz wiem jak to wygląda, bo patrzyłem na youtube
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
popatrz takze tutaj masz opisane:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
A ułożył by ktoś teraz plan treningowy z tych ćwiczeń ? czy mogę sobie powybierać różnie ćwiczenia na różne partie i robić to co 2 dzień ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
Oto plan ćwiczen jaki ułożyłewm liczbę powtórzeń, ciężar odpoczynek ułożę sam:

Mięśnie naramienne: Wyciskanie sztangi sprzed głowy, zza głowy, wyciskanie sztangielek, unoszenie sztangielek bokiem w górę, podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.

Mięśnie klatki piersiowej: Wyciskanie na ławce, prostej, skośnej, głową w dół, wyciskanie sztangielek na ławce prostej i skośnej, rozpiętki, przenoszenie sztangielek w poprzek ławki.

Grzbiet: tutaj nie chce obciążać kręgosłupa, jestem w fazie wzrostu.. różne rodzaje podciągania i ćwiczenie i wyciskanie jednorącz francuskie w siadzie lub stojąc

Mięśnie ramion:
Uginanie ramiom ze sztangą, machanie hantlami :D :D. i mam taki przyrządzik na mięśnie przedramion, zwija się ciężarek

Triceps: Wyciskanie Francuskie sztangi, pompki w podporze tyłem, wyciskanie na ławce z wąskim uchwytem.

Wszystkie ćwiczenia zawzięte z atlasu ćwiczeń luknij na to http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Teraz co z czym połączyć i ile dni odpoczynku, ew. co dodać co odjąć itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
iampro14 lepiej poczekaj ze 2 lata z siłką, za młody jesteś...
przeczytaj:

https://www.sfd.pl/Zwolnij!_Szkoda_życia_%-_Czyli_trochę_filozofii_dla_młodych.-t359221.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 953
Nie, dlaczego ? ja nie wykonuje ćwiczeń mocno obciążających kręgosłup ani nie używam wielkich ciężarów, unikam ćwiczeń typu martwy ciąg itp. więc kręgosłupa sobie nie zjadę i narazie nie mam zamiaru walczyć z jakimiś wielkimi ciężarami, a 15 lat już mam :) więc uważam, że to co teraz robię narazie może być, już dużo czytałem na ten temat
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi na mase i sile...

Następny temat

FBW do oceny

WHEY premium