SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla początkującego na poważne - Masa i Budowa mięśni.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80
Witam wszystkich forumowiczów.
Mieszkam w Anglii , aktualnie mam 20 lat , jestem dość niski (163cm) i ważę 60kg.
Chciałbym zacząć trening ma masę i budowę mięśni by były bardziej widoczne.
Sprawę potraktowałem na poważnie i w chwili aktualnej posiadam przyrząd do pompek oraz ekspander i 2 małe hantelki po 5kg.
Mieszkam na przeciwko siłowni , mogę z niej korzystać ale na początek chciałbym się przystosować do tego w domu , liczę na waszą pomoc.
Dokupić mogę następne przyrządy do ćwiczeń w warunkach domowych oraz zaspokoić organizm specjalnymi odżywkami które lepiej nawadniają organizm w witaminy.
Przechodząc do medium sprawy , potrzebuję pomocy bo nie mam bladego pojęcia na temat ćwiczeń choć przeczytałem dużo , nie wiem jakie ćwiczenia mogę robić w jakich odstępach po ile serii.
Na temat diety mam większą wiedzę i mniej więcej wiem że organizm potrzebuję bardzo wiele mikroelementów by podołać zadaniom.
Dodam że mam też pracę wysiłkową w której dużo noszę :D.

Mam nadzieję że są tutaj specjaliści którzy byliby w stanie mi pomóc a nawet się zaprzyjaźnić dla lepszej współpracy.
Traktuję to poważnie i jestem w to wsadzić całe moje zaangażowanie a nie słomiany zapał.

Pozdro ! ;)

"Gdy życie doświadcza to o wenę nie trudno..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 331 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18486
Żadne ćwiczenia przygotowawcze w domu nie są ci potrzebne, tak samo zbędne są suplementy/odżywki.

1. systematyczny trening
2. progresywne zwiększanie ciężaru
3. odpowiednie odzywianie się
4. regeneracja (sen) odpoczynek względem wysiłku

Odpowiedni plan treningowy dla ciebie wraz z przydatnymi informacjami znajdziesz tu (czytaj traktor71): http://www.sfd.pl/Plan_FBW_do_oceny-t813932.html#post4

Zmieniony przez - Kenq92 w dniu 2012-06-04 15:32:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Bo z wagą też nie jest zbyt dobrze u mnie , jestem zbity ale potrzebowałbym być troszkę większy , dla siebie po prostu bo nie czuję się z tym dobrze.

Trochę dużo tego , może coś dziś ułożę , wypiszę na kartce i zacznę ćwiczyć na poważnie.
Co jeść konkretniej żeby rosnąć? Dzięki za pomoc ale potrzebuję jej troszkę więcej , poczytam bo czytam już od rana ale zbyt wiele tego trochę. :)
Boje się że nie podołam , że będę robił coś źle i cały mój wysiłek pójdzie na marne.

Zmieniony przez - Shellerini w dniu 2012-06-04 15:35:44

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Trochę dużo tego , może coś dziś ułożę , wypiszę na kartce i zacznę ćwiczyć na poważnie.

??

Otwierasz link, widzisz post traktora i jasno jest napisane:

a konkretny plan dla Ciebie,ze szczegolami podalem tutaj:

http://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html 

nic sam nie układasz, stosuj gotowe sprawdzone plany adekwatne do poziomu wytrenowania (dla ciebie plan traktora)

Co jeść konkretniej żeby rosnąć?

DZIAŁ ODŻYWIANIE - tematy podwieszone, znajdziesz tam wiele na temat odzywiania

poczytam bo czytam już od rana ale zbyt wiele tego trochę. :) Boje się że nie podołam , że będę robił coś źle i cały mój wysiłek pójdzie na marne

Wiedza to połowa sukcesu, czytaj i czytaj to co trzeba, a będziesz wiedział co i jak robić, czego unikać, a na czym się skupić.

Gdyby czasem naszła cie refleksja "czemu tak mało ćwiczeń" lub "a ja mam umieśnione nogi i nie muszę ich ćwiczyć" - przeczytaj to, a zrozumiesz: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

Zmieniony przez - Kenq92 w dniu 2012-06-04 15:59:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok skorzystam z tego , tyle ze aktualnie u nas 2 dni swiat i te dwa dni akurat mam wolne , chcialbym pocwiczyc cos dzisiaj w domu bo nudzi mi sie a roznosi mnie dzis sila a siedzeniem przy monitorze nic nie osiagne specjalnie :)

W wolnych chwilach wykonuje proste ćwiczenia by się nie zastać , rozciągam się ekspanderem (40 rozciągnięć , 3x dziennie) + okolo (40 pompek , rowniez 3x dziennie) , wiem że to nic nie pomoże ale w moim przypadku gdy nie uczęszczałem nigdy na siłowni pewnie mi coś pomoże , odżywianie dziś poczytam choć twierdzę że i tak mam urozmaiconą dietę więc tylko dostosuje się pod jakąś dietę.

A ktoś nie mógłby mi dać gotowych planów , znaczy dostosować je do mnie i opisać jak to wykonywać ( w skrócie ) + plan awaryjny gdy siłownia będzie zamknięta.

Jak ktoś mnie konkretnie wyćwiczy i wytłumaczy będę mu wdzięczny do końca życia , bo to głównie mój target życiowy który chciałem osiągnąć , choć wiem że to nie proste jestem w chwili aktualnej zainwestować w to wszystko co posiadam :)

Zmieniony przez - Shellerini w dniu 2012-06-04 16:03:57

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 187 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5232
Możesz nauczyć się odpowiedniej techniki najważniejszych ćwiczeń, z treningu który wcześniej podał kolega : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzisiaj to przeanalizuje i użyje do tego zapewne głowy i trochę wujka google :)

Np nie wiem co oznacza prosty skrót FBW , może to i głupie ale kiedyś trzeba pomalutku wszystko ogarnąć a motwyacje mam :)

Zmieniony przez - Shellerini w dniu 2012-06-04 16:07:16

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Chcesz ćwiczyć o północy, że siłownia ma być zamknięta? Ten wolny czas lepiej wykorzystaj na szukanie sensownej siłowni, kup karnet, zagospodaruj czas i jedziesz 3xtydz. pon, śr, pt.

Nikt nie mówi o wyliczaniu ziarenek ryżu - zaglądnij do działu odżywianie i zapoznaj się z podstawami zdrowego żywienia

Dałem ci gotowy plan, masz budować podstawy siłowo masowe, do pielęgnowania elementów sylwetki jeszcze długa droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Kenq dużo przez Ciebie zaczynam rozumować i rozjaśniasz mi umysł , dzięki za to.
Pracuję po 12 godzin , tak że w jednym tygodniu posiadam wolny (pon , wt , sob , niedz) a nastepny tydzien posiadam wolny (sr , czw , piat) i na zmianę tak pracuję.
Kenq jak możesz i chcesz mi trochę pomagać i motywować podaj jakieś namiary na PW to się dogadamy :) (ten sam rocznik jestem)

Pozdro ;)

Zmieniony przez - Shellerini w dniu 2012-06-04 16:14:01

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Zapraszam do dyskusji i dalszej motywacji , pomocy , gdy będę mógł to się odwdzięcze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Chyba ze pomozecie mi moja chatke wyposazyc w odpowiedni sprzet , laweczke w sumie juz zamowilem dosc konkretna i czekam az przyjdzie , dryf i ciezarki kupie za tydzien.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase czy dobrze

Następny temat

HST zmiana priorytetu

FAME