SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla początkującego - plan

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1671

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1118
Witam. Postanowiłem zacząć ćwiczyć aby po woli zacząć rosnąć w mięśniach. Wiem, że do tego potrzebna dieta ale to swoją drogą. Chciałbym dla siebie ułożyć plan, który pomoże mi rozwijać mięśnie. Chciałbym aby nie był zbyt lekki, abym po jakimś czasie widział rezultaty ale też żeby nie był niewykonalny przeze mnie. Zwracam się o pomoc, abyście pomogli mi ułożyć dobry teoretyczny plan dla mnie. Info o sobie dodaje. Zacznę od tego, że znalazłem na internecie gotowy plan dla początkujących, ale może ci, którzy się znają bardziej ode mnie pomogą wprowadzić jakieś poprawki :)

Rozkład w ciągu tygodnia.
1 dzień: klatka + tricepsy + brzuch
2 dzień: wolne
3 dzień: grzbiet + biceps + przedramię
4 dzień: wolne
5 dzień: barki + kaptury + nogi
6 dzień: wolne
7 dzień: wolne

Klatka:
- wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową w górę: 3 serie po 10-12 powtórzeń
- wyciskanie sztangi na ławce prostej 3 serie 12/10/8 powt.
- rozpiętki na ławce prostej 3 serie 10-12 powt.

Triceps:
- ściąganie linki wyciągu górnego 3 serie po 12 powt.
- pompki w podporze tyłem 3 serie po 10-12 powt. (jak trzeba to dodać obciążenie na uda)

Brzuch:
- unoszenie nóg w zwisie na drążku 3 serie 12-20 powt.
- spięcia mięśni brzucha 3 serie 15-20 powt.
- skręty z kijem na barkach (byle by nie z obciążeniem - bo może poszerzyć w pasie)

Grzbiet:
- ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki 3 serie po 12 powt.
- wiosłowanie półsztangą 3 serie 12/10/8 powt.
- wyprosty tułowia na ławce rzymskiej 3 serie po 12 powt.

Biceps:
- unoszenie przedramion ze sztangą stojąc 3 serie 12/10/8powt.
- uginanie przedramion ze sztangielkami stylem młotkowym 3 serie po 10 powt.

Przedramię:
- uginanie nadgarstków ze sztangą nachwytem (nadgarstki wystają za koniec ławki) 2-3 serie 10-12 powt.
- uginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem (nadgarstki wystają za koniec ławki) 2-3 serie 10-12 powt.

Barki:
- unoszenie rąk ze sztangielkami bokiem w górę - 3 serie 10 powt.
- wyciskanie sztangi zza karku lub z klatki piersiowej siedząc 3 serie 12/10/8 powt.
- unoszenie wyprostowanych rąk ze sztangą wąskim chwytem leżąc 3 serie po 10 powt.

Kaptury:
- szrugsy ze sztangielkami 3 serie po 12 powt.

Czworogłowe ud:
?
- przysiady ze sztangą na barkach lub trzymaną z przodu 3 serie 15/12/10 powt.
Dwugłowe ud:
?

Łydki:
- wspięcia ze sztangą na barkach 3 serie 15-20 powt.

Już powstają problemy, otóż w domu nie mam ani ławki skośnej ani linki wyciągu górnego. Prosze o analizę i poprawki.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
ten plan jest średnio słaby że tak napiszę(bo widywałem gorsze dlatego nie słaby). Jak dopiero zaczynasz to weź jakiś całościowy,typu fbw pozbawiony zbędnych izolacji. Podstawy typu siady,ciągi,wyciskania,drązek,wiosło.
2

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1118
hmm tak myślałem że fbw na początek będzie bardziej realny. Szukając wczesniej po ''internetach'' natknąłem się na temat z taką propozycją.

PLAN TRENINGU:
TRENING 1
Przysiady ze sztangą 5x5
Podciąganie podchwytem 3x8
Wiosłowanie sztangą 5x5
Wyciskanie na ławce prostej 5x5
Wyciskanie żołnierskie 5x5
Wyciskanie francuskie 3x8
Uginanie ramion ze sztangą 3x8

TRENING 2
Przysiady ze sztangą 5x5
Martwy ciąg 5x5
Wyciskanie na ławce skośnej w dół 5x5
Wyciskanie żołnierskie 5x5
Szrugsy 3x16
Wyciskanie sztangi wąskim uchwytem 3x8
Uginanie ramion ze sztangą 3x8


1 tydzień 1/2/1; 2 tydzień 2/1/2

Teoretycznie myślę dałbym radę. Jutro się zabiorę za sprawdzenie praktyczne a was pozostawiam do oceny powyższego pomysłu.


Zmieniony przez - czujek22 w dniu 2015-07-26 21:40:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
dużo lepszy.
Jeśli tylko masz możliwosaci techniczne wykonywac taki plan i jeśli tylko podołasz, bo plan jest dośc ciężki. Samą kostrukcję znalazłeś, pamiętaj jednak że nie chodzi w tym planie o to by każdą serię robić na max...
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1118
z powtórzeniami zobaczę. Jeszcze jedno małe, dośc głupie pytanko ponieważ mam to dopasować do siebie ale jak z ciężarem sztangi ? Jaki na początek, bo mam zamiar sobie sam zrobić całą sztangę i nie wiem od jakich obciążeń zacząć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
musisz porobić maxy żeby wiedzieć od czego zaczynać.
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1118
Jakie przerwy między ćwiczeniami i seriami ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
wedle uznania,byle nie tak długo że zdążysz ostygnąć

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1118
Ostatnia sprawa. Otóż mam skoliozę i nie jestem pewny czy z tym ćwiczyć aby sobie czegoś nie zrobić. Jest to bodajże tylko niecale 10 stopni ale lekki dyskomfort obok łopatki odczuwam. Przez to też mam krzywo położone niesymetryczne mięśnie brzucha ale to nie jest problem nad którym miałbym się zastanawiać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
a to wg jakiegoś konkretnego podziału?
Bo z tego co kojarze o skoliozie mówimy jak skrzywienie przekroczy 10 stopni.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie ćwiczenia podczas diety na mase?

Następny temat

Ćwiczenia w domu na redukcji, sztanga, hantle

WHEY premium