SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla początkującego

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 541

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

88

Wzrost

188

Staż treningowy

Koszykówka, Piłka ręczna amatorsko 3 lata.

Obwód pasa

92

Obwód klatki piersiowej

ok. 100-110

Obwód uda

Nie wiem.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Praca fizyczna, czasami piłka nożna

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Żadnych

Stan zdrowia

Zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej

Cokolwiek co może mi pomóc, ale nie lubię biegać, tyle ile będę musiał tyle będę biegał.

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Nie mam pojęcia, nie prowadziłem takiego spisu.

Wrażliwość na stymulanty

Nigdy nie brałem.

Możliwosci finansowe

Ok. 100 złotych miesięcznie, w razie pilnej potrzeby może więcej

Cel/problem/opis

Poprawienie kondycji (do stanu żebym 1500 mógł przebiec w czasie +/- 6.30 może mniej)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15
Witam, nie bez powodu jestem w dziale dla początkujących. Otóż od 2-3 lat (teraz jestem w liceum) prowadzę wolny tryb życia, dużo nauki i pracy (głównie z drewnem), więc, co tu dużo mówić kondycja leży. Jestem dosyć silny, nie mam jak tego sprawdzić bo nie mam przyrządów, ale bele drewna po 80-90 kilogramów bez problemu noszę. Sęk w tym że kondycja jest słaba strasznie. W pierwszej klasie nie dobiegłem 1500 bo miałem kolkę, w drugiej było już lepiej. Stąd pytanie: chciałbym otrzymać porady dotyczące jakiegoś dobrego sposobu na wyrobienie kondycji i straty tłuszczu (niedużo 2-3 kilo) w ciągu +/- 5 miesięcy. Mam 188 cm wzrostu i ważę 87 kilogramów. Bardzo słabo biegam więc muszę zaczynać od absolutnych podstaw. To tylko przygotowanie, potem mam zamiar już ćwiczyć bardziej na siłę, bieganie to tylko na nasz W-F, bo pod koniec 3 klasy będzie bieg na 6 km, no i jak możecie się domyślić ręce mi się trzęsą na samą myśl. Dzięki z góry za odpowiedź, każde informacje postaram się podać w razie potrzeby. Dodam, że mamy w naszej miejscowości siłownię, więc mogę płacić za jakieś przyrządy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234169
myslales o czyms typu crossfit?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15
Hm, ktoś musiałby mi ułożyć jakiś plan, ale nie jestem pewien czy podołałbym 30 minutom. Siła siłą, kondycja kondycją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234169
https://www.sfd.pl/FitRage,_CROSSFIT_i_Dieta_PALEO-f432.html
od czegos trzeba zaczac w dziele wyzej masz w tematach podwieszonych wszystko opisane

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta - MASA (do oceny)

Następny temat

Plan Treningowy dla mnie

WHEY premium