SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla laika od zera.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1084

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 466
Witam, mam 17 lat, wzrostu mam 180cm, waga to 58kg (wiem, że niedowaga, ale tym chcę się zająć pisałem już przy odżywianiu).
Jest to moja pierwsza przygoda z siłownią, wcześniej tylko sporadycznie uprawiałem sporty, spowodowane to było kontuzją kolana.

Dostęp do siłowni full osprzęt,
Celem generalnie zwiększenie masy.

Chciałbym prosić was o pomoc w ustaleniu planu według którego mógłbym już teraz powoli zacząć sobie ćwiczyć przy odpowiedniej diecie, którą mam nadzieje doradzą mi. Większych ograniczeń co do wykonywania ćwiczeń nie mam, jednak jestem po kontuzji kolana (zerwanie więzadła) a więc nie mógłbym wykonywać ćwiczeń typu martwy ciąg czy przysiady (cokolwiek co wymaga nacisku na nogi w dużym stopniu).
Jeśli chodzi o kolano aby utrzymać jego "dobry stan" po operacji jeżdżę na rowerze stacjonarnym.
Także prosiłbym Was o ustalenie treningu i rozpisanie go na 3 dni.
Na siłkę planuję chodzić poniedziałek, środa, piątek, tak aby było to dla mnie odpowiednie.

Z góry dziękuję.

Zmieniony przez - Cassualis w dniu 2011-11-18 22:37:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 35178
Witam.
Dla takiego kogoś jak Ty najlepsze by było FBW, ale nie wiem czy ma ono sens bez przysiadu i MC.
Poczekaj jeszcze na wypowiedź bardziej doświadczonych, bo zerwane więzadła to dosyć poważna kontuzja z tego co wiem.

Kręci młynarz fletem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 466
Odświeżam, byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś się podjął pomocy w ustaleniu mi zestawu ćwiczeń przy tej kontuzji i wykluczając ćwiczenie w.w partii. Chciałbym w najbliższym czasie zacząć ćwiczenie, lecz nie chcę sobie pogorszyć stanu kolana, a jednocześnie efektywnie poćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Cassualis

1.ankieta działu wypełnij wklej.
2.co to za kontuzja - diagnoza, czy była konsultacja z lekarzem w tej sprawie?? jak sie wypowiadał na temat treningu siłowego ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 466
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17

Waga : 58

Wzrost : 180

Cel treningowy : Zwiększenie masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni : Zerowy. Chcę zacząć na przełomie grudnia/stycznia, a niestety nie mogłem znaleźć odpowiedniego planu z uwzględnieniem mojej kontuzji.

Uprawiane inne sporty : Wcześniej intensywnie siatkówka, taniec, rzadziej piłka nożna.

Dostęp do sprzętu : Full osprzęt

Dieta : Jeszcze nie do końca ułożona, ale w tym temacie czekam na pomoc i próbuję coś wykombinować
https://www.sfd.pl/Przybranie_na_masie_pilne.-t818469.html

Przeciwskazania medyczne : Jakiś rok temu doznałem kontuzji lewego kolana, mianowicie zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, co w wielkim stopniu ogranicza moje możliwości. Na kolanie wykonane zostały 2 operacje, teraz czekam na ostatnią tj. *rekonstrukcja*. Jednak to nie koniec, z lewym kolanem jest także problem, pęknięta łękotka. Dosyć spore problemy są z tymi nogami u mnie. Owszem diagnozę miałem co było potrzebne do operacji i to nie raz, generalnie na chwile obecną wykonuję na nogi w domu ćwiczenia izometryczne oraz podstawowe na mięsień czworogłowy itd, oraz systematycznie zalecono mi jeździć na rowerze stacjonarnym ze średnim obciążeniem (także to wykonuję w domu). Także jeśli chodzi o nogi to w grę wchodzi jedynie rower stacjonarny oraz podstawowe ćwiczenia na łydki, uda itd które mogę w domu wykonywać bez przesadnego obciążenia.

Zażywane suplementy : Brak.

Ostatnio przerabiany plan: Brak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Cassualis

proponuje ci wziaść wszelkie papiery i udać sie do lekarza lub rechablitanta o specjalizacji sportowej i z nim ustalać trening , zbyt duże kontuzje żeby doradzać sie przez internet.

poważnie mozesz jedynie wiecej krzywdy sobie zrobić niż dobrego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 466
Tak wiem o tym, jedynie co z tymi nogami jest taki problem. Rehabilitacje itd mialem i pytalem o cwiczenia i tak jak juz wyzej pisalem zabroniono mi w jakikolwiek sposob wykonywac cwiczen z naciskiem(obciazeniem) na nogi. Tak to jestem pod stała kontrola lekarska . Dlatego moje pytanie brzmi jakie cwiczenia moge wykonywac odstawiajac przysiady, martwy ciag, i wszystko co wiarze sie z takim naciskiem na nogi. Oraz czy ma sens cwiczenie gory + cwiczenia nog tak jak mi zalecono w domu bez obciazenia i rower stacjonarny. Bo nim te kontuzje wyeliminuje i doprowadzi sie do porzadnego stanu kolan minie pare lat. Wiec moglbym stosowac rower stacjonarny na nogi z zalecen lekarza w celach rehabilitacyjnych a na silowni trenowac bez obciazania nog? Wiem ze byloby to mniej wydajne, ale mam nadzieje ze jest to mozliwe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Celem generalnie zwiększenie masy.

ale nie rozumiesz podstawowej kwestii nabierajac masy bedziesz poddawał coraz wiekszemu naciskowi kolana i w żaden sposób nie bedziesz wzmacniał mieśni odpowiedzialnych za ich odciażanie.

ja na twoim miejscu bym na ten moment poszedł na BASEN wczesniej ustalajac to z lekarzem , dobre jedzenie rechablitacja i basen.

granie w rosyjską ruletkę nie jest najlepszym pomysłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 466
W sumie masz racje nie wzielem tego pod uwage, a to dosyc wazne. W Styczniu jade na kontrole wiec wypytam o wszystko, chociaz z tego co mowiono basen wskazany.

Ok to w takim razie dam poki co sobie spokoj zeby nie robic kolejnych problemow lub nie poglebic obecnego. Ewentualnie jak cos wiecej od lekarza bede wiedzial to napisze.

Dzieki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
pewnie pisz pamientaj że czasem przez brak cierpliwości można uzyskać odwrotny efekt .

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do poprawy [ekto-]

Następny temat

Najefektywniejszy trening

WHEY premium