SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Trening dla koszykarza w wieku 14 lat

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 339

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 14 lat Na forum 203 dni Przeczytanych tematów 286
Siemka. Może mnie pamiętacie z poprzedniego tematu. Przybywam z kolejnym tematem o innej tematyce. Zaczne od tego, ze zamierzam żyć z koszykówki. Mierze wysoko bo na ligę hiszpańską. Mam 178 cm, tata 192 cm mama 170 około. Moja pozycja to 2 i 3, więc w dużej mierze muszę umieć rzucać czego nie znoszę, wolę wbić się pod kosz i wykończyć dwutaktem. Mam takie treningi
Drybling 3 dni w tyg
Rzut 3 dni w tyg
FBW z hantlami 3 dni w tyg
Trening mobilny 4 dni w tyg ( rozciąganie statyczne )
Skakanka codziennie
Rower codziennie
Co o tym sądzicie? Głównie celuje w atletycznosc, bo to mój walor.

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3122 Napisanych postów 50493 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 675876
Nic za bardzo nie napisałeś o tym treningu, a chodzisz na jakąś sekcję koszykarską czy sam trenujesz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 14 lat Na forum 203 dni Przeczytanych tematów 286
Zmuszony jestem sam trenować jeszcze rok. Jak dołączę do szkoły sportowej w liceum to zacznę grać w drużynie koszykarskiej. Rozpisać wszystko jak wyglądają te treningi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3328 Napisanych postów 42701 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 329435
Masz dostęp do profesjonalnej siłowni?

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
nie, tylko 2 hantelki i drążek. Rodzice mi obiecali ławeczkę sztangi i 100 kg obciążenia, ale ile w tym prawdy to ja nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 300 Napisanych postów 362 Wiek 32 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 30971
Sądzę, że specjalizacja do gry na konkretnej pozycji TO WIELKA GŁUPOTA, zwłaszcza, że zaczynasz trenować i masz dopiero 14 lat. W sportach drużynowych należy umieć grać na co najmniej dwóch pozycjach - opinia mojego trenera.
Trener będzie miał głęboko w dupie, gdzie ty chcesz grać. Postawi cię na takiej pozycji, na jakiej on będzie cię widział.
Jak chcesz grać w kosza, skoro nie lubisz rzucać?? Nie zawsze przeciwnik wpuści cię na dwutakt. To tak jakby w siatkówce środkowy bloku miał TYLKO atakować i blokować. A tak naprawdę musi jeszcze: bronić (ZAWSZE), wystawić piłkę, kiedy rozgrywający tego nie może zrobić (swoją drogą w polskiej reprezentacji nie ma już środkowego, który to potrafi), czyli to, co jest sprzeczne z nazwą jego pozycji.
Ucząc się tylko jednej rzeczy, nawet jeśli będziesz to robił na poziomie mistrzowskim, nic nie osiągniesz. Zwłaszcza w trudnej lidze hiszpańskiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jestem silny i masywny co wykorzystuje prostym wbiciem pod kosz. Nie porównuj siatki do kosza, zupełnie dwie inne dyscypliny sportowe. Powiem Ci, ze Ben Simmons nie umie rzucać, a sieje spustoszenie godne samego lebrona. To, ze nie lubię rzucać nie znaczy, ze nie potrafię pierwszy lepszy osobisty trafiam z łatwością, ale preferuję prosty crossover i wejść pod kosz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3328 Napisanych postów 42701 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 329435
Z hantlami nic konkretnego nie zrobisz. Możesz polecieć takim fbw:

1.Wykroki z hantlami
2.Podciąganie na drązku
3.Pompki na ziemi
4.Wyciskanie hantli stojąc na barki
5.Uginanie stojąc
6.Wyciskanie francuskie leżac na ziemi
1

Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Czy ja wiem, samymi pompkami mam triceps widoczny, klata też nie jest zła, nawet śmiem powiedzieć, ze 2 razy bardziej napompowana niż moich kolegów a co do siły no to możliwe jest to, ze dojrzalem po prostu, ale z łatwością dorzucam za 3 punkty ( wcześniej nie dawałem rady ) a w siatkówce mimo tego, ze nie skupiam się na tym sporcie robię najmocniejsze ataki w klasie, więc siła na pewno się zwiększyła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Ale w jaki niby sposób pompki są powiązane z Twoimi wynikami w koszykówce ? Nijak nie przekładają się na wyskok czy szybkośc.

Nowy blog:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Chodzi mi o sylwetkę i siłę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy oceni ktoś mój plan treningowy?