SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla ektomorfika na mase

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5878

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 681
Cześć.Zwracam sie do was z prośbą o pomoc w ułożeniu dobrego planu treningowiego na mase dla ektomorfika.Otóz na siłownie chodze już ponad miesiąc(zaczołem na początku listopada),cwiczę
2 razy w tygodniiu(pon,środa).W pon zwyklem cweiczyc klatke z bicepsem i tricpsem a w środe plecy(same), brzuchy w domu raz w tygodniu.Wiem ze troche ten plan jest do d.up.y wiec mam zamiar go zmienic tylko nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać.Mam diete na mase sporo czasu a siłownia jest dobrze wyposażona.Pierwszym moim problemem jest laczenie grup miesni
(wiem tylko ze plecy nie z klatka).Główny nacisk chce połozyc na:
klatka ,plecy,brzuch,barki,triceps,biceps nogi mie mało interesują bo mam je wyrobione.Jak to połączyć?Lepiej rozłożyć to na 2 czy na 3 dni trenigowe(pon,śr,pt)?Brzuchy ile razy w tygodniu ćwiczyć.Na siłowni mówili mi że żle robie bo na plecy robie po pare cwiczeń(5 jakoś) że to jest na rzęzbe a nie na mase.Dowiedziałem się że powinno sie robic 2 cwiczenia na dana partie mięśni przy robieniu masy.Czy takie ćwiczenia sa w porządku na mase:
klatka:
-wyciskanie na płaskiej(ile serii propunujecie i ile ćwiczeń w serii, do 8 by było dobrze np 8,8,7,7,6,6)
-rozpiętki(też po ile to by dokładnie robić)
plecy:
-ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT)(też jak by to 8,8,7,7,6,6)
-PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE
bices:
-hantle (podnoszenie do góry
-maszyna (podnoszenie ciężaru do góry)
triceps:
-Ręce ugięte i wyciskanei za głowy
-maszunaka(ciągnięcie w dól)
brzuch:
-jak na siłce to wogule nie mama pojecia
barki:
- wyciskanie do gory na maszynce
- unioszenie hantli
Czy mógł by ktoś mi powiedzięć czy takie ćwiczenia na daną grupę mięśni dla ekto na mase są w porządku?Jak to połączyć klatka z czym ? plecy z czym?
Znalazłem cośtakiego czy to ekto tez się tyczy(to ma znaczenie z budową?):
Trening na masę-oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych w obu przypadkach),ilość powtórzeń 6-12,przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut. Każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Czas trwania:4-8 tygodni. Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce.

Za wszelkie odpowiedzi serdeczne dzięki.

cześć

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 681
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17

Waga : 70

Wzrost : 192

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na słowni : 1 mięsiąc z groszem
Uprawiane inne sporty : brak tylk o wf w szkole(an ktory mmalo c orobie)

Dostęp do sprzętu: full osprzęt siłownia

Dieta : jest

Przeciwskaznania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak

cześć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 681
No super ale to raczej nie to.Bardziej mi chodzi jak rozłżyc na 3 dni (jakie mięśnie z jakimi jak klata to z czym?) i czy podane przezemnie ćwiczenia są ok.

cześć

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening brzucha-pytania

Następny temat

laura_nat REDUKCJA przygotowanie do sezonu

WHEY premium