SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening siłowy - osoba początkująca

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 409

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 25 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 33
Dzień dobry. Zwracam się z pytaniem w jaki sposób mogę ułożyć dla siebie trening oraz dietę albo gdzie mógłbym te rzeczy uzyskać, np. podpatrzeć w youtube film z treningami dla początkujących, artykuły? Pytam ponieważ absolutnie się na tym nie znam co się jeszcze bardziej da się we znaki w dalszych szczegółach postu.

Moimi celami są uzyskanie większej siły, nabranie masy mięśniowej, poprawa sylwetki, poprawa kondycji ale to tak na dłuższą metę.

Obecnie chciałbym zwiększyć swoją siłę, masę mięśniową ponieważ przez całe życie praktycznie nic nie robiłem, z aktywnością fizyczną ćwiczeniami siłowymi miałem niewiele a nawet nic wspólnego. Przez prawie 23 lata się nic robienia stałem się strasznie zaniedbany. Przestawię jak to wygląda.

23 lata w tym roku
76.5 kg masy ciała na dzień dzisiejszy
Testowałem trochę swoją formę i wyszło że potrafię zrobić 7 pompek i to w dwóch seriach (po 4, po 3) nie potrafię zrobić przysiadów ponieważ już przy niecałym półprzysiadzie lecę na tyłek zanim nogi osiągną kąt 90 stopni czyli nie trzymam równowagi (zrobiłem tylko 4 niepełne), 36 brzuszków (najdłuższa seria 16 dalej 5,10,3,2), zmierzyłem 1 RM przy ćwiczeniu na biceps z użyciem hantla jedynego jakiego posiadam o wadze 6,4 kg i wyszło mi ok 11,3 kg na prawą rękę i 13,65 kg na lewą i tyle rzekomo potrafię podnieść na raz daną ręką, stojąc pod ścianą oparty o nią z ugiętymi nogami w kącie 90 stopni wytrzymałem 36 sekund ale przy 27 już się zaczęły trząść, na drążku nie podciągnąłem się ani razu, ruszyłem się może z milimetr do góry ale na więcej mi ręce nie pozwalały, tylko mięśnie napiąłem. W marcu na teście coopera wyszło mi 2,06 km przez 12 minut biegu co stanowi prawie górną granicę odległości kwalifikowanej jako słaba kondycja.

W moim mniemaniu przedstawia się to tragicznie. Całe życie zaniedbywania się, dlatego właśnie chciałbym rozpocząć pracę nad sobą ale nie wiem jak i od czego zacząć dlatego proszę o pomoc lub porady w celu ustalenia diety i treningów na podstawie tych wyników. Preferowałbym trening domowy z użyciem własnego ciała przeważnie ponieważ, jedyny sprzęt jaki posiadam to właśnie wymieniony wcześniej hantel 6,4 kg. Na więcej sprzętów czy siłownię mnie nie stać a do drążka mam bardzo rzadko dostęp. Czy da się pogodzić taki stan rzeczy i zacząć coś robić konkretnego w tym kierunku?

Proszę o odpowiedzi lub podpowiedzi i z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33053 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Co do treningów to tutaj masz wszystko super opisane https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Jeśli chodzi o kwestie jedzenia to w dziale odzywianie w tematach podiweszonych masz super zbiór linków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53180 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400644
Skoro chcesz trenować w domu, to proponowałbym zakup na start z dwóch gum oporowych żeby zacząć w ogóle coś robić, bo opisujesz, że jest dość słabo.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Podstawą kształtowania sylwetki i najlepszych wyników pod tym kątem będzie trening siłowy i dobrze dobrana dieta. Odnośnie do diety, zapraszam do działu odżywianie. W nim postaramy się pomóc w ułożeniu:

https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html

W tym dziale zajmiemy się treningiem. Najlepszym rozwiązaniem dla osoby początkującej, będzie trening ogólnorozwojowy - full body workout. Niestety patrząc na Twoje ogranicza w sprawności. Niezbędna jest pomoc trenera personalnego.

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jaki-trening-dla-poczatkujacych-wybierz-fbw-6102
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 25 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 33
Super dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening push pull priorytet

Następny temat

Budowa masy mięśniowej - początkujący

WHEY premium