SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla 14-latka po 2 ,,kontuzjach'' POMOCY

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 646
Witam,tak jak w temacie,opisze wszystko po kolei.Kilka miesięcy temu miałem zapalenie jądra(prawego) po czym nie mogłem ćwiczyć przez 2 tyg.potem było już wszystko ok,ale po zwiększeniu ciężarów oraz dodaniu kilku nowych ćwiczeń znów zaczęło mnie boleć,i tym razem było jeszcze gorzej niż wtedy,i chyba pożegnam się z siłownią na jakiś miesiąc.Nie chce żeby było tak co kilka miesięcy,więc proszę was o pomoc.To był mój poprzedni plan treningowy: wyciskanie sztangi,rozpiętki,wyciskanie sztangi na ławce skośnej,rozpiętki na ławce skośnej,pompki odwrotne,wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie,martwy ciąg,wyciskanie sztangi zza karku,wznosy sztangielek bokiem,przysiady ze sztangą,(różne ćwiczenia na maszynie do robienia nóg),wyciskanie hantlami na ławce,wyciskanie hantlami stojąc,uginanie ramion ze sztangą,brzuszki na ławce skośnej,ABS. Ćwiczyłem 4 razy w tygodniu,wszystkiego po 2 serie(zajmowało mi to około 1 godz. 30 min.) Ile razy w tygodniu powinienem ćwiczyć żeby więcej takich sytuacji nie było ? I chodzi mi o ćwiczonka na rzeźbę.Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 646
pomoże ktoś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 207 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1824
szczerze ? wez sie za pilkie nozna jak kazdy chlopak w twoim wieku albo jakis inny sport na silownie wroc za minimum 2 lata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 646
za dużo w to włożyłem żeby się teraz poddać,przeciez młodsi ode mnie ćwiczą i nic im nie jest,na pewno jest jakiś sposób
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
żadnego ćwiczenia w Twoim wieku siłowego, ćwicz ale na masie własnego ciała, pompki, podciąganie itd. będzie to o wiele skuteczniejsze i bezpieczniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 646
ale sam zobacz,co mi tak naprawdę dadzą że co drugi dzień zrobię no nie wiem,z 50 pompek i kilka razy się podniosę na drążku ? W jakim sensie skuteczniejsze,bo nie rozumiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
dużo Ci da, a co Ci da machanie sztangą ? Jesteś za młody, uszkodzisz sobie stawy, rośniesz po co Ci to? Techniki nie masz, nikt Cie pilnować nie będzie i będzie tylko gorzej. Pompki klasyczne, pompki w podporze tyłem i już masz ramiona i barki, do tego podciąganie, przysiady i wykroki, brzuszki, wiele tego jest. Trening domatora, czytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 646
właśnie da dużo.jestem wysoki,a staram sie unikać ćwiczeń (a jak juz to mało powtórzeń) które szkodzą kręgosłupowi.A technike znam,bo jak byłem na siłowni pokazali mi jak sie robi poprawnie różne ćwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
a jakie cwiczenia szkodza na kregoslup? Bo ja wolalbym robic martwy ciag i podciąganie niz machanie na biceps ciezarkami, jeszcze machajac przy tym jakbym mial sie wzniesc w powietrze. Masz opinie a pytasz, po co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 646
bo mam 14 lat,ćwiczę 7 miesięcy,i wole znać opinie bardziej doświadczonych osób.Mam już prawie 15 lat,za kilka miesięcy,a tak jak czytałem,ćwiczyć można juz zacząć od 14 roku życia,ale tylko ćwiczenia które nie obciążają kręgosłupa,i właśnie to bym chciał wiedzieć,jakie to są
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
zacznij od treningu domatora i sportow ogolnorozwojowych jak kosz , sw czy plywanie da Ci to fajne podstawy pozniej do zrobienia fajnej sylwetki

co do samego pytania do lekarza a nei na forum , najwazniejsza rzecz to przyczyna a ja bym tego nie bagatelizował
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak nabrac 10 kg w 1 Rok (problem z dietą )

Następny temat

Przetrenowanie z psychicznego punktu widzenia

WHEY premium