SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening bez niebezpiecznych ćwiczeń

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1181

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam czy da się ułożyć dobry plan fbw bez ćwiczeń obciążających kręgosłup? Ponieważ chcę trenować, zbudować masę i treningiem wyleczyć wady postawy które mam czyli
okrągłe plecy i hiperlorodza ale także mając 15 lat chcę jeszcze urosnąć
Mówię tu o takich ćwiczeniach jak: przysiad ze sztangą trzymaną na plecach, martwy ciąg, wiosłowanie, wyciskanie stojąc czyli ohp


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851

Jesteś bardzo młody i w Twoim wieku priorytetem jest niwelowanie wad postawy. To wiek, w którym na prawdę sporo można podziałać pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. A jak fizjo da Ci jakiś konkretny plan działania to wtedy z nim ustal jak trenować na siłowni aby swojej wady nie pogłębiać lub nie zatrzymywać postępów planu rehabilitacyjnego.

To nie jest tak, że jak ktoś ma wadę postawy nie może robić podstawowych ćwiczeń, oczywiście, że może ale musi je wykonywać poprawnie z zachowaniem pozycji technicznej. Pogłębiona lordoza nie jest przeciwwskazaniem do robienia przysiadów po prostu świadomie musisz ustawić miednicę w takiej pozycji żeby wadę zniwelować to nie jest łatwe ale do zrobienia.

Dlatego lepiej najpierw wadę skorygować, a dopiero później zająć się budowaniem sylwetki.

Odpowiedz sobie na pytanie czy teraz jesteś w stanie budować sylwetkę czyli mieć zaplanowane dokładnie treningi i przede wszystkim pilnować dietę na 100% bo wiele osób chce działać z sylwetką, a później z dietą różnie, a szkoda czasu bo bez dopiętej diety nie da się kształtować, a ten czas lepiej przeznaczyć na korektę wady.

A jeśli możesz wszystko trzymać to trening z fizjo ustalić i działać.





Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-06-23 14:14:00

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 691
Ok, dziękuję za odpowiedź jakby coś to ja ten co pisał te pytanie ale ja mam też pytanie. Bo gdzieś przeczytałem w internecie, że te ćwiczenia mocno obciążają kręgosłup i osoby które chcą jeszcze coś urosnąć to nie mogą ich wykonywać, czy to prawda?


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 691
Chciałem się też zapytać to nie powinienem trenować? Bo podobno można wyprostować plecy mięśniami i po prostu będę trenował planem fbw i będę robił ćwiczenia na wyciągu i się podciągał aby nie obciążać kręgosłupu aby urosnąć coś jeszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Wzrost jest determinowany przez nasze geny i z reguły jeśli nie masz jakichś ukrytych chorób to trening siłowy nie wpłynie negatywnie na nasz wzrost. Jeśli nie trenujesz z katastrofalną techniką to nic złego się stać nie powinno.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
To nie jest prawda, jakby tak było to większość osób pracujących fizycznie by miało problemy, u mnie sporo osób od małego pomagało rodzinie w gopodarstwach i byli wysocy i silni, poza tym odpowiednio wykonywane ćwioczenia nie będą nic ograniczały.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Nie ma czegoś takiego jak niebezpieczne ćwiczenia, czy też obciążające w znacznym stopniu kręgosłup. Są za to źle wykonywane ćwiczenia, zła technika, źle dobrane obciążenie, zła rozgrzewka, i wiele innych. Tutaj bym szukał możliwych problemów, a nie w konkretnych ćwiczeniach.

Poza tym, to jaką aktywność fizyczną warto abyś stosował, sugeruję ustalić z fizjoterapeutą, który zna Twojej problemy z aparatem ruchu. Pokaże on również Tobie co i jak robić, aby je zniwelować w jak największym stopniu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

Wiecej