SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening absolutnie początkującego - kilka konkretnych pytań

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 1499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7
Witam,

O mnie: 30 lat, zdrowy, nigdy w życiu nie byłem na siłowni (nawet towarzysko), nie mam nadwagi (180/74) - kiedyś miałem dużą, ale od dwóch lat utrzymuję dietę i wagę. Nie chcę zmieniać diety, najwyżej dorzucić do niej trochę składników, jeśli trening by tego wymagał.

Cel: nabrać trochę masy mięśniowej i rzeźy, zwłaszcza: ręce, brzuch i klatka piersiowa.

Jestem systematyczny i jak już się biorę za coś, to długoterminowo. Mógłbym trenować 3-5 razy w tygodniu (poniedziałek - piątek, codziennie).

Chyba napisałem to, co najważniejsze. Wydaje mi się, że zarówno mój cel, jak i potrzeby są stosunkowo proste, w sensie treningowym (nie wymagają jakiejś wielkiej wiedzy, czy specjalnego podejścia). No i teraz moje pytania:

1. Przy takich parametrach, jak częste powinny być treningi? Ile razy w tygodniu, z jakimi odstępami?
2. Jak długi powinienen być jednorazowy trening?
3. Czy są "gotowce" prostych treningów tego typu?
4. Czy warto wziąć trenera personalnego na kilka lekcji, czy lepiej samemu się nauczyć wykonywać poprawnie poszczególne ćwiczenia?
5. Czy możecie polecić jakąś sensowną siłownię i trenera w Warszawie, oczywiście o niezbyt wygórowanych kosztach?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za sugestie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
1. Proponowałbym na początek 3x tyg
2. 60-90min
3. prosze wpisac ACT w google to powinno pokazac treningi polegane na początek ćwiczen, nauke techniki.
4. pana sprawa, ja uwazam ze warto, to jak z jazdą na snowboardzie(sam przechodzilem) bez instruktora probowalem 3dni ale jezdzilem wiecej na tylku niz na desce. po nauce z instruktorem śmigałem juz po 1dniu. a jak sie utrwali złe nawyki to pozniej ciezko jest się tego wyzbyc.
5. nie znam siłowni w warszawie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7
Dzięki... Co do trenerów / siłowni to myślałem, że na SFD są takie ogłoszenia i że można przez tę stronę kogoś takiego znaleźć lub chociaż dostać rekomendację czy sugestię :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
Jest dział Informator Mazowiecki, tam non stop ludzie pytają o siłki w wawie

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch w domu

Następny temat

Masa w domowych warunkach

WHEY premium