SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - zrzucenie ciałka i poprawa kondychy.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 887
Witam!
Jest zima, dużo czasu do lata, ale żeby coś osiągnąć trzeba trochę poćwiczyć.
Otóż mam 15 lat, mierzę 160+ i ważę coś około 65 ~ kg. Chciałbym zrzucić trochę tych fałdek z brzucha, a także poprawić sobie kondychę, bo u mnie z tym cienko.
Właśnie zacząłem ćwiczyć wg. poradnika Mawashiego -https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html, jednak nie jestem pewien czy on nie jest tylko na poprawienie mięśni. Mi zależy na tym, aby ten tłuszczyk zrzucić i poprawić kondychę. Moglibyście mi coś ciekawego i skutecznego zaproponować?

PS. W domu posiadam hantle 1x 3kg i 2x 1.5kg, jakby były jakieś inne potrzebne jest możliwość dokupienia.

Zmieniony przez - Danci w dniu 2010-02-11 20:20:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 887
Wiem, że mi Cokta podałeś hantle, które mam kupić, ale mam pytanko
te http://www.allegro.pl/show_item.php?item=965192444
czy te
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=969882904
One różnią się tylko tym, że mają mniej krążków, ale praktycznie tako samo obciążenie (0.5kg różnicy). Ja obstawiam przy tych co mi podałeś, ale nasłuchałem się tyle opinii na innych forach, że sam nie wiem...
A może jakieś inne? Obciążenie to 2x po 10kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Ja proponuje Ci ACT - wytrzymałościówka, przy której można co nieco zrzucić. Dokup sobie dwa hantle po 6-10 kg i drążek rozporowy, na początek wystarczy, później w miarę możliwości możesz rozbudowywać swoją pakownię. I ułóż sobie jakąś dietę z ujemnym bilansem energetyczym, prawidłowe odżywianie jest niezbędne przy zrzucaniu wagi. Na poprawę kondycji dobra jest też skakanka, teraz jak znalazł bo za oknem śnieg i mróz, a samo "urządzenie" jest taniutkie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Na poczatku wystarczy ze ograniczy sie do 10 wskazowek - wyrzucenia fast foodow, napojow gazowanych, ograniczenie smazonych rzeczy. I jedzenie regularnie co 3 h.
To + ACT + aeroby ( bieganie - takze na kondyche ) da efekt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 887
ACT to np. ten Mawashiego tak? Aeroby to jakie? No w zimę za bardzo jakoś nie pobiegam itd. Wiosna, alto to oczywiście basen + rower itd.
Co do drążków to czy przy takich trzeba coś wiercić w ścianach czy jak? A hantle jakie kupić... Myślę, że może 5 kg, bo zaawansowanym nie jestem więc 10 może za duzo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Tak ACT to ten Mawashiego.
Aerobami moze byc chociazby bieg w miejscu.
Drazek moze byc rozporowy do futryny. Lub pokombinuj inaczej. W SPAMIE mozesz zobaczyc jak ja to zrobilem.
Kup lepiej sztangielki z mozliwoscia regulacji - jak bedzie za malo to dokupisz pozniej obciazenia.
I pamietaj ze dieta to podstawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
OK piąteczki starczą, w końcu ACT ma być gdzieś na 70% ciężaru maksymalnego.
Wszystko o ACT - sk2.pl/10008
sk2.pl/10009
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 887
No więc tak:
- drążek do podciągania będzie w niedługim czasie jednak wmontowany do ściany, ponieważ wydaje mi się bezpieczniejszy i wytrzymalszy.
Narazie ćwiczenia z drążka na plecy i brzuch zastępuje. Na brzuch to normalne brzuszki, a na plecy to takie coś:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy_pliki/image048.gif
Z tym, że robię to na łóżku i na zmianę podnoszę cieżarek prawą ręką po 20x i potem zmiana na lewą.
A co do hantli to jakie? Myślę takie z rączką jakąś metalową czy jaką i na wkręcane ciężarki (to wtedy 2x 2.5kg ta?). Bardzo bym prosił o jakieś aukcje z Allegro.
I jeszcze mam pytanie co do tych ćwiczeń na plecy. Jestem w okresie rozwoju i z tego co słyszałem, powinienem jak najmniej obciążać kręgosłup i plecy... Tu właśnie nie wiem czy robić te ćwiczenia czy nie - nie chce sobie krzywdy wyrządzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 887
No więc tak:
- drążek do podciągania będzie w niedługim czasie jednak wmontowany do ściany, ponieważ wydaje mi się bezpieczniejszy i wytrzymalszy.
Narazie ćwiczenia z drążka na plecy i brzuch zastępuje. Na brzuch to normalne brzuszki, a na plecy to takie coś:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy_pliki/image048.gif
Z tym, że robię to na łóżku i na zmianę podnoszę cieżarek prawą ręką po 20x i potem zmiana na lewą.
A co do hantli to jakie? Myślę takie z rączką jakąś metalową czy jaką i na wkręcane ciężarki (to wtedy 2x 2.5kg ta?) (chyba, że te takie nie regulowane też są dobre?). Bardzo bym prosił o jakieś aukcje z Allegro. Najlepiej byłoby wziąć jakieś najtańsze, ale i dobre
I jeszcze mam pytanie co do tych ćwiczeń na plecy. Jestem w okresie rozwoju i z tego co słyszałem, powinienem jak najmniej obciążać kręgosłup i plecy... Tu właśnie nie wiem czy robić te ćwiczenia czy nie - nie chce sobie krzywdy wyrządzić.

Sorry za post up, ale coś mi net zafreezował i myślałem, że posta mi nie wysłało, dlatego drugi trochę zmieniony napisałem. Proszę na ten patrzeć tamten nie ważny :)

Słyszałem także, że hantle źle wpływają na kręgosłup u nastolatka. Co o tym sądzicie?



Zmieniony przez - Danci w dniu 2010-02-12 17:17:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Hantle może takie? http://www.allegro.pl/item905190537_hantle_zeliwne_20_kg_2_x_10_kg_16_talerzy_25_10s.html Gdyby było za ciężko odejmowałbyś trochę, albo dorzucał jakbyś czuł progres, jakby nie patrzeć sprzęt na długi czas.

Daj sobie spokój z tymi brzuszkami - dobre jako ćwiczenie uzupełniające, zamiast tego daj spinanie w leżeniu. Od wiosła raczej się wad kręgosłupa nie nabawisz, działa tylko na górną część grzbietu, w ogóle nie obciąża dolnej partii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 887
Spinanie w leżeniu to chodzi o to, że uginam nogi leżąc i robię takie jakby pół brzuszki zatrzymując się w "punkcie krytycznym", żebym czuł te napięte mięśnie czy jak?

EDIT:
Kurde drogie te hantle ;/ Narazie takich funduszy nie mam :) Hmm... chyba poczekam najpierw i bd katować na moim 1x 3kg, chyba że lepiej kupić jakiś taki normalny z otuliną gumową 2x 5kg czy coś... Wiem, że tamto bardziej przyszłościowe, ale narazie funduszami nie dysponuje (za 1 - 1.5 miecha by może było coś, ale czy czekać? :D)

Zmieniony przez - Danci w dniu 2010-02-12 20:56:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Wioslo nie obciaza w ogole dolnej partii, hmmm? Od kiedy?

Spinanie to tylko takie lekkie unoszenie glowy. Tylko nie staraj sie jej przyciagac do nog, tylko tak jakby do gory..

Jesli nie masz stwierdzonych zadnych wad kregoslupa smialo mozesz wykonywac cwiczenia ze sztangielkami.

Zmieniony przez - kooteK92 w dniu 2010-02-12 20:59:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy ma on sens??

Następny temat

Trening domowy a trening SW

WHEY premium