SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - prosze o rady.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1355

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 798 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5588
Jest to moj pierwszy post na forum dlatego wypadalo by sie przywitac

---> WITAM WSZYSTKICH <---

Wymiary:
wzrost:180
waga:103 --> cel 93-95 (tak na poczatek )
pas: 110
klata:112
plecy:114
biceps P/L: 40/39/5
przedramie P/L (reka wyprostowana): 30/30,5
udo P/L: 65,5/65,5
łydka P/L: 49/49,5
Dieta: jest

Troche o mnie:
Przez okolo dwa lata podnosilem cieżary, nie prowadzilem zadnej diety (jak pojawilem sie na silowni wazylem 123kg/180cm wzrostu - poprostu bylem masakrycznie zalany), potem kontuzja i powrot na krotko, zaczely sie matury i do maja 2008 bylem praktycznie bez silowni(okolo rok czasu), pracowalem fizycznie przez ten czas i nadal pracuje. Po okolo dwuch tygodniach roztrenownia czyli od 1 maja jade planem jak ponizej.
Moim celem jest redukcaj naprawde sporej ilosc smalcu ale tez i budowa masy miesniowej.
Do dyspozycji mam:
hantle, sztanga prosta krótka,drążek, porecze do pompek i 36kg obciążęnia.

PLAN JAKIM JADĘ:
TRENING I
KLATKA:
1.pompki 3x20 potem na poreczach 2x max (z roznym rozstawem dloni)
2.pompki glowa do dolu 3x15 potem na poreczach 1x max (j.w)
3.wyciskanie hantli lezac na podlodze 4x12
TRICEPS:
1.pompki francuskie 4x15
2.wyciskanie francuskie hantelką 4x10

TRENING II
PLECY:
1.podciaganie na drążku 5x max
2.wiosłowanie sztanga 4x 16/16/14/14
3.MC 4x20(na podwyższeniu, sztanga ponizej lini stóp kiedy zaczynam róch)
BICEPS:
1.uginanie ramion stojąc ze sztangą 4x12/12/10/10
2.uginanie ramion stojac z hantlami chwyt mlotowy 4x12/12/10/10

TRENING III
BARKI:
1.wyciskanie sztangi nad glowe 4x 14/14/12/12 (na jednym treningu z przdu na kolejnym z tylu glowy)
2.wznoszenie hantli na boki 4x15
3.wznoszenie hantla oburacz do przedu(plecy oparte o sciane) 4x12
4.szrugsy 4x25
NOGI:
1.przysiady 4x20/20/18/18 co drugi tydzien wykroki 4x12
2.wspiecia na palce.

w dni nie treningowe robie hiita 30x30 i brzuch. Co szesc dni odpoczynek 1 dzien.

Ilosc powtorzen np w przysiadach jest duza poniewaz niemam obciazenia tak sam jak przy MC.

Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrwiam Grot --->
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jeśli masz odpowiednią dietę redukcyjną, wcześniej ćwiczyłeś przez 2 lata podnoszenie ciężarów (czyli jesteś zaawansowany), oraz wykonujesz ćwiczenia aerobowe lub HITTa w wolne dni to na efekty poprostu musisz czekać. Plan poprawnie ułożony, po 6-8 tygodniach trenowania odpocznij przez tydzień i zmień plan na bardziej wytrzymałościowy. Nie musisz nawet zmieniać ćwiczeń, wystarczy, że zwiększysz ilość powtórzeń w zakresie 12-20 i skrócisz odpoczynki do 60 sek przy dużych i 30 sek przy małych partiach mięśniowych. Po kolejnych 6-8 tygodniach odpoczywasz tydzień i wracasz na wiesze ciężary i odpoczynki 2 min na duże i 1 min na małe partie mięśniowe.

Jeśli mimo tego nie będziesz tracił na wadze około 1 kg tygodniowo należy zweryfikować dietę.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 798 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5588
zastanawiłem sie nad robieniem rozpietek na linie, czy moge te 6-8tyg ich nie robic a potem na kolejne 6-8tyg wprowadzic zamiast wyciskanie hantli?

No i co do pompek głową w dół to wybralem te bo przy takiej ilosci fatu, cyce sa takie obwisle i chce je troche podniesc, czy to bedzie dobra metoda. Planuje pozniej(jak zobacze wyraźną poprawe) robic na zmiane tydzien głowa w dół i tydzien głowa w góre (wiem ze to moze wydawac sie dziwne ale na taboretach da rade robic takie pompki ze stopami na ziemi)

I jeszcz czy powtórzeniami 12-20 zrobie dobra definicje bo miesnie sa takie jakby brakowalo im twardości.

I jeszcze dwa pytania odnośnie diety bo mam wątpliwości:
1. czasme zdarza mi sie robic trening tak ze koncze okolo 21 no i to ze z 200g kury to oczywiste tylko z czego węgle, bo wiem ze na noc nie powinno sie jesc a po trening trzeba dotychczas jadlem 50g brązowego.
2.ile bialego ryżu po treningu? 50g czy 100g czy moze jakos inaczej to sie dobiera.

I zapomnialem dodac ze wcinam HMB, czuje sie bardziej wypoczety i lepiej wyspany jak łykam.

Zmieniony przez - Grott w dniu 2008-05-20 10:59:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Liny jak najbardziej możesz wrzucić do późniejszego planu. Możesz je nawet robić dodatkowo a nie zamiast jakiegoś ćwiczenia.

Co do cycków i fatu, to będzie się to poprawiało z ubywaniem tkanki tłuszczowej. Narazie nie ma większej różnicy jakie ćwiczenia wykonujesz, ważne aby pobudzały całe mięśnie.

Gęstość mięśni również zależy od ilości tłuszczu i wody. Z biegiem czasu również będzie się to poprawiało. Trening wytrzymałościowy trochę w tym pomoże, ale ma on być głównie odmianą przed kolejnym zmasowanym atakiem

Co do diety to polecam Ci zapoznanie się z dietami typu low carb, np. CKD. Nie będziesz miał problemów z tym co i kiedy jeść a przy sporej ilości tłuszczu do zrzucenia będzie to najszybze rozwiązanie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 798 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5588
co do CKD to moze zastosuje jak po obecnej diecie bedą mało zadowalające mnie efekty, czyli tak za okolo 5-6tyg.

Dziekuje za rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 798 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5588
cos troche z innej beczki: chciałbym założyc taki temat w ktorym opisałbym diete, trening, zamieścił jakies info o sobie, fotki i co jakis czas (w przypływie natchnienia) pisał coś od siebie, uaktualniał wymiary, plany, pisał przemyślenia etc, zaznaczam ze nie chce prowadzic typowego dziennika treningowego z codziennymi wpisami ale cos podobnego. I nie wiem w którym dziale to zacząć.

Zmieniony przez - Grott w dniu 2008-06-03 17:49:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Dzienniki treningowe Nie musisz się tam dopisywać codziennie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta i sumplementacja- prosba o korekte

Następny temat

Trening 14 latka

WHEY premium