SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Shotgun + zwyrodnienie stawu kolanowego

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1535

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1245
witam,
chce sprobowac treningy shotgun, ktory tu czasem juz sie pojawial.
http://t-motywator.blogspot.com/2011/06/metoda-shotgun-z-priorytetem-na-barki.html

Jednak mam problem - zwyrodnienie stawu kolanowego i zakaz obciazania go.

Tu sie pojawia moje pytanie, czy moge jakos zastapic przysiady?
Lekarz kazal mi cwiczyc napinanie nogi, trzymajac ja w poziomie, co wzmacnia miesnie nogi, moge to robic z obciazeniem.

2ga sprawa to wioslowanie sztanga, ugiete kolana, dla mnie niewykonalne, moge zatem w shotgunie zastosowac wioslowanie sztangielka w opadzie tulowia?

pozdrawiam i dzieki ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
odpuśc shotguna i w ogóle trening siłowy skoro masz zakaz od lekarza. W shotgunie większośc ćwiczeń wielostawowych obciąża te stawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1245
bez przesady, do tej pory poprostu nie robilem przysiadow, MC na prostych nogach i spokojnie sobie radzilem.
wiec moze jeszcze jakies (konstruktywne) podpowiedzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Przysiadów nie da się zastąpić. Po konstruktywne rady udaj się do fizjoterapeuty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1245
ok, przysiadow sie nie da zastapic, a czy wioslowanie sztanga moge zastapic sztangielkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ale to już nie będzie shotgun. Zasięgnij opinii fizjoterapeuty i na jej podstawie układaj trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1245
moj kolega konczy shotgun, rowniez bez przysiadow, a osiagi mocno pchnal do przodu.
mieszam ciagle split/hst i efekty sa po kazdym cyklu, chce sprobowac czegos nowego.

ortopeda mi mowil ze pakowac moge, byle bym kolana nie obciazal. wiec nie bede robil przysiadow, okej, jak nikt nie ma pomyslow jak zrobic wioslowanie bez obciazenia kolan, to poprostu zrobie to sztangielka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1245
moj kolega konczy shotgun, rowniez bez przysiadow, a osiagi mocno pchnal do przodu.
mieszam ciagle split/hst i efekty sa po kazdym cyklu, chce sprobowac czegos nowego.

ortopeda mi mowil ze pakowac moge, byle bym kolana nie obciazal. wiec nie bede robil przysiadow, okej, jak nikt nie ma pomyslow jak zrobic wioslowanie bez obciazenia kolan, to poprostu zrobie to sztangielka.

do ortopedy chodze rzadko, bo sens ma tylko prywatnie, a to jest dla mnie za drogie zeby czesto bywac. Mialem zastrzyki, pomogly na jakis czas, teraz jest juz troche slabiej, ale generalnie ok, poprostu nie moge obciazac kolana przy jego zgieciu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
moj kolega konczy shotgun, rowniez bez przysiadow

Czyli nie shotgun.


Nie wnikam jakiego rodzaju to zwyrodnienie, zresztą nie chcesz napisać. Może po prostu wymigujesz się od ciężkich ćwiczeń.

Możesz wiosłować w oparciu o ławkę, możesz leżąc brzuchem na ławce (sztangą). Ale to już nie to samo co ciężkie wiosło sztangą.


Zastanawiam się ile wynosi Twój staż treningowy skoro zadajesz takie banalne pytania.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do sprawdzenia

Następny temat

forma nog-duzy problem

WHEY premium