SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening MASOWY POMOCY !!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 982

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

17

Waga

74

Wzrost

186

Cel treningowy

MASA, SIŁA

Staż treningowy na siłowni

12 miesięcy

Uprawiane inne sporty

Pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Ławka, hantle, sztanga, sztanga łamana, obciązenie do 70kg oraz drążek.

Dieta

Amatorska jeść co zdrowe i starać się unikać słodyczy ii fast foodów

Zażywane suplementy

TREC CM3

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie na ławce 75 kg (więcej nie mam obciązenia) 16 podciagnieć na drązku podchwytem, 12 nadchwytem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69
Mam 17 lat, 186 cm wzrostu i ważę 74 kg. Ćwiczę na siłowni już 12 miesięcy. Przez ostatnie 6 tygodni zrobiłem cykl na TREC CM3, co mi pomogło na sile. Ćwiczę 4 razy w tygodniu, treningi trwają średnio od 1,5h z 15 minutowym rozciąganiem. W poniedziałek klata/tric, wtorek plecy/biceps, czwartek nogi/barki, piatek klata/biceps. Dietę mam amatorską tzn. dobrze się odżywiam dużo jajek, drobiu, różnych serów(twarogów), owoców, warzyw (babany, jabłka, pomidory) oraz piję dużo wody i jem bardzo rzadko fastfoody i słodycze, ale mam jako taki tłuszcz na brzuchu. Moim celem jest zwiększenie masy co do treningu nie mam nic do zarzucenia. Chcaiłbym kupić suplementy które by mi pomogły. Myślę kupić BCAA Olimp Mega Caps 300, oraz drugi raz CM3 (6 tygodni cyk). Nie wiem czy to dobry pomysł. Moge kupić suplementy nawet do 200 zł ale żeby były co najmniej na 6 tyg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1923
nie kupuj żadnych suplementów, ułóż porządną dietę i nic więcej nie potrzeba
to, że będziesz jadł 5 posiłków co 3 godziny nie znaczy, że będziesz jadł to co potrzeba, tyle ile powinieneś oraz tak jak należy aby osiągać wyniki...
idź do działu odżywianie, poczytaj, weź kartkę i długopis i rozpisz tak jak należy, ewentualnie daj tam do oceny

NO PAIN, NO GAIN ! . . . . . . . . . . . pomogłem... klik SOG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1923
może lepiej wydaj te pieniądze na dobre jedzenie, przy Twoim stażu spokojnie wyniki będziesz miał bez suplementów, zostaw sobie czas na nie, kiedy przyjdzie stagnacja itp... wtedy będziesz się wspomagał, więc dopracuj dietę, bo to jest podstawa w tej dziedzinie. dobrze, nie znaczy wystarczająco. jakie wyniki siłowe ? dobrze abyś dał ankietę?
no i trening skoro mamy pomóc, bo temat nie zgadza się z pytaniem.
już widać, że nie jest za dobrze z nim, ale po dokładniejszym przeglądzie coś więcej będzie można powiedzieć

NO PAIN, NO GAIN ! . . . . . . . . . . . pomogłem... klik SOG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69
Poniedziałek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69
Poniedziałek klata/triceps
Wyciskanie płasko 4 serie 10,10,8,8 60 Kg
Rozpietki 3 s 10,10,10 17kg na ręke
Wyciskanie na skośnej 3 s 10,10,10 45 kg
Wyciskanie hantelek 3s 10,10,10 17 kg na ręke
Francsukie sztangą 3s po 10 23kg
hantelka 3s po 10 10kg na reke
leżąc na ławce uginanie ramion do pasa 3s po 10 38 kg

Wtorek plecy/biceps
Martwy ciąg 3 s po 10 75kg (bo wiecej nie ma obciazenia)
Wiosłowanie sztangą 3s po 10 42 kg
Wiosłowanie hantelką 3s po 10 20 kg
Biceps podchwytem 3s po 10 27 kg
Biceps siedząc 3s po 8 14 kg
Biceps nadchwytem 3s po 10 23kg
Biceps hantelkami 3s po 10 14 kg na ręke

Czwartek nogi/barki

Przysiady 3s po 10 50kg
Wykroki 3 s po 10 17kg na ręke
Wspięcia 3s
Barki za głowy 3s po 10 32kg
Szrugsy 3s po 10 17kg na reke
Wzdłuż tułowia 3s po 10 35 kg
Wojskowe wyciskanie sztangi stojac 3s po10 32kg

Piatek Klata i biceps to samo co wyżej

Do tego drązek. Rekordy na drązku 18 podciągniec podchwytem, 12 nadchwytem.

Z piękną dietą będzie trudono, dlatego proszę o jakieś sensowne odżywki które pomogą w rozwoju masy.


Sory za orto.

Obwody.

Klata 94 cm
bicepsy 34 cm
obwód brzucha 86 cm
uda 54 cm
łydki 35 cm


Zmieniony przez - azaz123123 w dniu 2014-03-17 19:30:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 506
Wyciskanie płasko 4 serie 10,10,8,8 60 Kg / robisz te wszystkie powtórzenia na tym samym ciężarze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69
tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69
raczej źle bo powinno się zwiększać z każdą serią? W każdym ćwiczeniu czy tylko w klatce ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 506
progresje z ciężarem powinienes robić w kazdym cwiczeniu np w ławce progresja 5-10 kg w kazdej serii i np robisz 40kgx12p pozniej mozesz zrobic skok o 10kg pozniej o 5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69
A co do planu, może być ? To na klate zaczynac od 40kg po 12 potem 50 kg po 10 i 60kg po 8 ??? COś w tym stylu ? Zaczynam myśleć że mój trening podchodzi pod siłowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 506
co do cieżaru to sam powinieneś ustalic ile dasz rade zrob 12,10,8,6p i typowo masowy, na siłe robi sie 2-3 powtórzeniam oraz oczywiscie rob skoki z treningu na trening z ciezarem a nie ze odrazu na 1 treningu zrobisz swoje maxy do ciazaru powinno dochodzic sie stopniowo ja osobiscie robie 180 w ławce a zaczynam plan siłowy od 120 kg pozniej skok o 10, 5 kg , 2,5 i az dochodze w 5-6 tyg do swojego maxa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1923
Biziuk
progresje z ciężarem powinienes robić w kazdym cwiczeniu np w ławce progresja 5-10 kg w kazdej serii i np robisz 40kgx12p pozniej mozesz zrobic skok o 10kg pozniej o 5


z tą progresją to nie koniecznie, plany treningowe zakładają ćwiczenie serii tym samym ciężarem, kiedy już dojdzie do powiedzmy 12 powtórzeń w 4 seriach, zwiększa ciężar, wszystko zależy od założenia treningowego
w tym przypadku nie ma zasady.

są dobre plany, nawet siłowe gdzie założeniem jest robienie 5 serii tym samym ciężarem, a zwiększanie ilości serii np. do 10, dopiero potem progresje... bardzo ciekawa alternatywa i daje wyśmienite efekty, dlatego nie ma co pisać że właśnie "tylko" tak powinno się ćwiczyć :)

NO PAIN, NO GAIN ! . . . . . . . . . . . pomogłem... klik SOG

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Robienie maksymalnej ilości powtórzeń

Następny temat

Podciąganie na drążku

WHEY premium