SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Interwałowy (HIIT)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 528844

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
1. Co to znaczy "uwzględniając to w diecie"?
2. Co to znaczy "wkt"?
3. Jeśli w ramach HIIT biegam, to nogi nie będą za bardzo zajechane? W zasadzie będą "ćwiczone" 6 razy w tygodniu...

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
1. Co to znaczy "uwzględniając to w diecie"? - zapewne dodac pewna ilość kalorii.
2. Co to znaczy "wkt"? - chodzi zapewne o zwiekszenie spoczynkowj przemiany materii...
3. Jeśli w ramach HIIT biegam, to nogi nie będą za bardzo zajechane? W zasadzie będą "ćwiczone" 6 razy w tygodniu...- jest to trening raczej wpływający ogólnie na organizm- poszczegolne mięśnie nie pracuja aż tak intensywnie więc raczej bym się tego nie obawiał.

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2007-12-26 20:27:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Ale po co mam dodawać kalorie, żeby je palić HIITem? Raczej chodzi o to, żeby spalać sadło, a nie dodatkowy "wrzut" kalorii...

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wszystko zależy od pozycji wyjściowej- powinienes ocenic od jakiej ilości zaczynać.
jeżeli będzie ona za mała - wtedy straty masy będą zauważalne- to dodajesz i przeciwnie.

podalem to przykladowo- sugerując sie "ingerencja w metabolizm"- zbytnie obniżenie bowiem kalorii powoduje efekt przeciwny- tzn. jego wyhamowanie.

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2007-12-26 20:41:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wkt to wolne kwasy tłuszczowe.
W takiej formie tłuszcz z tkanki jest dostarczany do mitochondriów.
Po HIIT'cie do 24 godzin zwiększone jest spalanie tych wkt.
a w diecie masz dodać tyle kcal ile stracisz na wykonanie treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2634
i ten trening nie naraza miesni na taki spadek jak w aerobach??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgadza się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5
Witam Niedawno usłyszałam same pozytywy o treninu interwałowym. Niedawno nabyłam rower stacjonarny i co drugi dzień pedałuję po około 40-50minut. Niestety mija miesiąc a ja nie widze efektów :( mam 26 lat i 70kg żywej wagi (przy 165cm) jeszcze rok temu było 60kg- nagle zaczełam tyc pomimo niezmienionego stylu zycia (fitnes 3 x w tyg, jedzeie warzyw, unikanie węgli, chleba, mącznych, zup zabielanych i tego wszystkiego co jadają śmiertelnicy)jem duzo warzyw (oj święta są wyjątkiem), gotowane mięso, mało nabiału, gotowane ryby, surówki i sałaty na oliwach (wyjątkiem znowu są Świeta:( ) Będę wdzięczna za pomoc w walce z samą sobą bo już jakoś straciłam nadzieję i zacęłam, się bać iż otyłość jest mi poprostu pisana.Zależy mi na schudnięciu tak do 58-60kg Szfagier polecił mi ten typ treninów- zastanawiam się jednak czy proporcje 1/1 są dla mnie na początku dobre? JAk mogę zastosować interwały na rowerze? Jak często treningi interwałowe? Co w dni pomiędzy interwałami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
45 minut HIIT?
Obijasz się
Jeżeli nie leci fat to znaczy że nadwyżka kcal. jest w diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 310 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10903
Felimena albo jesteś chora, albo masz sporą nadwyżkę kalorii.
Przebadaj się, jeśli jesteś zdrowa,ułóż dietę, jedz mniej a częściej, i zap...aj na tym rowerku bo ja na swoim po 15 min HIITa jestem trupem, i kolejne interwały robie tylko dzięki sile woli...

A jeśli rowerek jest za słaby, wio do parku biegać! Wtedy zrozumiesz co to interwał...

ja zrozumiałem na obozie rugby, jak czołgałem się do ośrodka międzyczasie żygając...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Czy "szóstka" Weidera ?

Następny temat

kto wie o co chodzi ??

WHEY premium