SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening HST proszę o ocenę

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Proszę o ocenę mojego planu HST.Wszystkich ćwiczeń wykonuję po 2 serie:

Przysiad Tylni
Wspięcia na palce ze sztangą
Uginanie nóg leżąc na prasce
Martwy ciąg
Wiosłowanie w opadzie
Wyciskanie płasko
Pompki na poręczach
Wyciskanie sztangi siedząc na barki
Unoszenie hantli bokiem stojąc
Uginanie ramion stojąc
Francuz siedząc/prostowanie ramion na wyciągu ze sznurem
Unoszenie prostych nóg na poręczach
Allachy

Czy powinienem coś dodać do treningu lub zmienić.Zastanawiałem się nad dodaniem ściągania drążka do karku na szerokość pleców.

I drugie pytanie.Jak układałem ten plan i robiłem pomiar ciężarów do poszczególnych ćwiczeń to ciężary były w miarę ok.Ale zaczynając już treningi zacząłem również cykl na monohydracie kreatyny i nitrobolonie energizerze i teraz te poszczególne ciężary wydają mi się podczas ćwiczeń trochę za małe.Co w takiej sytuacji zrobić?? Zwiększyć każdy następny trening o jakąś ilość obciążenia czy jechać według ustalonego wcześniej schematu??

I trzecie moje pytanie jest takie czy przy HST zawsze jest tak ,że do maksymalnego ciężaru z ,np. 15stek dochodzę na 10 tkach dopiero na 3-4 treningu?? Czy tylko u mnie tak wychodzi mi??

Dzięki z góry za odpowiedź i pomoc


Zmieniony przez - GhostRecon w dniu 2012-03-30 15:58:02

Kto pyta, nie błądzi

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Proszę podać jakieś informacje na temat stażu treningowego,wieku itp

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
wiek:22 lata
wzrost:192cm
waga:~105kg
staż treningowy:5-6 lat jednak z początku tak nie stale.Stale to tak 4 lata jednak też z przerwami czasem(sesja studia).

Osiągi siłowe trudno mi podać bo ćwiczę na własnej siłowni na której mam tylko 112 kg obciążenia na chwile obecną i na podstawowe ćwiczenia jak wyciskanie leżąc,przysiad czy martwy ciąg mam za mało ciężaru.W każdym razie więcej niż 112kg:)

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43870
jesli to pierwsz HSt to trochę przeładowane, odciąłbym do podstawowych złozonych cwiczeń
co do mono -to zostaw kg ok, ewentualnie w mikro10-5 bedziesz kombinował ( chociaż wątpię)
ta cofka ze maksam cwiczy sie na 3-4 treningu to nosi nazzwę zig-zag i jest on normalny;)

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Nie to nie pierwsze moje HST,tzn. nie pierwsze w życiu ale przed tym HST robiłem splita.Ogólnie nie odczuwam jakiś specjalnych zakwasów przy tym treningu itd. więc dlatego pytam czy nie byłoby lepiej dołożyć ćwiczenie na plecy jedno.Myślę konkretnie o podciąganiu szeroko do klatki na drążku w cyklu 5 i negatywów.

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43870
jesli masz na mysli odczucia po 15-tkach to sie nie przejmuj, nie maja one znaczenia stricke hipertroficznego
ja wizdziałbym to tak
Przysiad Tylni/mc
Wspięcia na palce ze sztangą
Wiosłowanie w opadzie
Wyciskanie płasko
Pompki na poręczach
Wyciskanie sztangi siedząc na barki
Uginanie ramion stojąc
Francuz siedząc
+ brzuch

pokombinuj z seriami i bedzie ok

Zmieniony przez - canecorso w dniu 2012-04-02 19:55:13

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Mam na myśli odczucia po 10 tkach które właśnie kończę (6 trening).Czyli myślisz ,że dorzucenie drążka będzie złym pomysłem?? Bo nie mam nic na szerokość pleców tutaj a na niej mi zależy:)

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43870
przeciez masz wiosło w opadzie, dodaj drązek jak chcesz, skoro nie czujesz treningu to wina w maksach/technice itp jest wiele czynników

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRening

Następny temat

Trening mięśni brzucha

Wiecej