SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening GVT Wodyna skończony, prośba o pomoc.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4342

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 183 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9346
Witam, właśnie skończyłem 5 dniowy trening GVT Wodyna, zrobiłem sobie tydzień regeneracyjnego FBW na niskich ciężarach i planuje nowy trening zastanawiam się nad Splitem 2x partia w tygodniu, bądź push pull, najbardziej zależy mi na poprawie klatki i bicepsów.

NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA: ilość dni treningowych jest ściśle uzależniona od tego jak pracuje, 24 godziny pracy i 2 dni wolnego, i tak w kółko, jedynie nogi mogę ćwiczyć w pracy, bo mam do tego warunki

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: HUlaszusza
PŁEĆ: M
WIEK: 23
WZROST: 178
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 3

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 84
OBWÓD PRZEDRAMIENIA: 36
OBWÓD BICEPSU: 42-42,5
OBWÓD ŁYDKI: 42
OBWÓD UDA: 62
OBWÓD WOKÓŁ PEMPKA: 80
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 110
OBWÓD BARKÓW: 130
OBWÓD NADGARSTKA: 17

PRZYSIAD TYLNI: nie robiłem nigdy mniej niż 10 powt, robie tylko dużo powt, jak nie miałem dostępu do siłowni potrafiłem zrobić 500 powt, w 1 serii
MARTWY CIĄG: 140 x6p
WYCISK SZTANGI NA PŁASKIEJ: 120 x 4 powt
WIOSŁOWANIE SZTANGI : 90 x 8p
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : 80 x 8p

****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE MEZOCYKL :

MASA JAKOŚCIOWA/
INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH : 8-10

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] : GVT 5 dniowe 7 tygodni

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: skręcone obydwie kostki, jedna bardzo poważnie, od kwietnia nie mogę biegać przez dłuższy czas
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:brak

Siłownia domowa, ale wszystko jest
bilans diety na 0 i będę patrzył czy dodać, czy odjąć
odżywki assault MP, kre alkalyn, DAA, GABA, ZMA

Zmieniony przez - Hulaszusza w dniu 2012-11-13 23:02:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Ja Ci powiem tyle z autopsji - nawet pomagając sobie zabawkami robiąc trening z MD (mam na myśli ogólnie splity i sporo serii) nigdy nie urośniesz porządnie mimo zapierniaczania. Prosi też nie zaczynali od klata+bic, plecy, barki+tric, nogi tylko większość (ale nie wie wszyscy) robili treningi typowo trójbojowe, zbudowali mocne podstawy i dopiero kilku latach łapali się na dzielony trening. Stąd teraz już nie spotykamy na siłowniach ludzi z wielkimi klatkami czy bicepsami (trafi się czasem paru) - wszyscy robią za dużo ćwiczeń a nie zwracają uwagi na regenerację, bez której nie ma mowy o przyrostach, gdy ma się już jakiś staż.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
GVT to dość wyczrepujący plan, jak chcesz klatę nadgonić to proponuję PPL z priorytetem np. w takim schemacie:
PRACA
Push
LEGS
PRACA
PULL
PUSH
PRACA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 183 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9346
Dzięki za odpowiedź, trochę inaczej musiałoby być: Push-Legs-Praca-Pull-Push-Praca i od nowa. Tylko wtedy mało odpoczynku między pushami? A co myślicie o tym: Push-Pull- Legs(w pracy)-push-pull- praca i od nowa? Jeszcze wcześniej robiłem split 2 x partia/week, z wykorzystaniem FBW 15-10-5, bo bardzo dobrze działał na mnie ten trening, ale nie mam jak go teraz wykonywać. Robiłem Klatka -przód barków- tricepsy , następny dzień plecy-tył barków- bicepsy, następny dzień nogi, następny Klatka -przód barków- tricepsy, następny dzień plecy-tył barków- bicepsy, później Wolne i od nowa. i co trening zmieniałem powt. 15-10-5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Ten Pull zamień z Pushem wtedy masz dwa pełne dni odpoczynku między puszami a i nogi są bardziej oddalone od pleców więc jest ok. ta opcja co rozpisałeś Push-Pull-Legs(w pracy)- itd to aż 5 treningów tygodniowo? Jak natural to odpada, bo zamiast rosnąć będzie regres.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 183 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9346
No 5 treningów to sporo jak na 6 dni, zamienię chyb a tak jak piszesz, jeszcze nigdy push/pullem nie ćwiczyłem masz jakieś propozycje, nie chciałbym już z martwym przsadzać, żeby talii nie poszerzyć,bo w formie schodze do 74 cm i chce przy tym zostac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
PUSH
WL 5x5 progresja co trening
wycisk hantli na skosie + 3x10 progresja co serię
push press 4x10 progresja co trening
wyciskanie wąsko 4x8 progresja co trening

LEGS
Squat 5x5 progresja co trening (szeroki rozstaw)
Front squat 3x10 progresja co trening (rozstaw na równo z barkami)
hack squat ze sztangą 3x15 progresja co trening (nogi bardzo wąsko)
Dead lift na prostych sztangą 4x8 progresja co trening
uginanie na maszynie leżąc 3x15 progresja co trening
wspięcia stojąc 4x20 progresja co trening

PUSH
wycisk sztangi na skosie dodatnim 15-10-5
pompki na poręczach (wersja na klatkę) 3 max (dodatkowy ciężar)
wznosy hantli przodem (skoro klata priorytet to nie ma co przodu maskarować ciągle) 3x12 progresja co serię
pompki w podporze 12-10-8-6 dodatkowy ciężar co serię

PULL
wiosło nachwytem 5x5 progresja co trening
drążek nachwyt 4 max (z ciężarem)
półsztanga (bez żadnych uchwytów typu V same dłonie oldschoolowo) 4x10 progresja co trening
szrugsy sztangą za plecami 3x12 progresja co trening
wznosy hantli bokiem stojąc w super serii ze wznosami w opadzie 3x15 progresja co trening


Zmieniony przez - kdelook w dniu 2012-11-15 13:34:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 183 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9346
Zacząłem wczoraj ten trening, trochę czasu trwa, ale w porządku mi się ćwiczyło, 5x5 męczące, już mnie barki pobolewają po tym GVT, jak nie przestaną, wejdę na więcej powtórzeń, reszta ćwiczeń jak najbardziej mi pasuje, zamienię tylko pompki w podporze, bo nie chce mi się zakładać 80 kg na siebie co serie, dam chyba francuskie jednorącz siedząc, albo leżąc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Długi Ci schodzi trening? Ja mam podobne ćwiczenia/ilość powtórzeń i serii i z rozgrzewką w 60min się mieszczę lekko. Na barki (przód) masz zakres 10 powtórzeń. Czujesz je przy klacie? To coś może nie tak z ułożeniem korpusu/rąk? Opisz może jak ławe robisz. No tak mi się niewygodnie samemu na pompki wrzucało talerze, nie zauważyłem, że na domowej trenujesz myślałem, że na profesjonalnej, gdzie sporo ludzi się przewija. Ja bym Ci proponowało czachołamacze, mam tylko u siebie 1 dzień push ale jeśli miałbym wybrać sobie drugie ćwiczenie obok wyciskanie wąsko to właśnie byłby to francuz leżąc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 183 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9346
jak w GVT robiłem 10 s po 5 p w ostatnim tygodniu to czułem, że stawy są mocno obciążane. Ćwiczę w domu, ale mam wszystko. Dam francuskie leżąc hantlami, nie chce, żeby mi zbytnio urósł, bo już jest za duży i przytłacza biceps
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Zawsze triceps w proporcjonalnej łapie będzie większy od bica. No jasne nawet pokusiłbym się o francuza jednorącz siedząc lub stojąc jak nie chcesz trica dowalić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 183 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9346
Tu masz zdjęcie trica sprzed jakieś 1,5 roku. Pasowałoby bicpes nadgonić, ale nie chce za bardzo iść.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening kulturystyczny + siła w wycisku

Następny temat

Split do sprawdzenia

WHEY premium