SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW z ćwiczeniami izolowanymi (lekki zastój, pomocy)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
Witajcie. Od Miesiąca ćwiczę FBW w systemie 2-3 w tygodniu. Z uwagi,że nie jestem w stanie wykonywać niektórych ćwiczeń typowych dla FBW (przysiad ze sztangą = ból pleców, podciaganie = nieproporcjonalna masa do siły itd) zastąpiłem je izolowanymi. Przez pierwsze 3 tygodnie miałem przyrost w postaci 1 cm, gdzie normalnie jestem w stanie w miesiąc na izolowanych (klata-triceps itd) zrobić 0,5. Od 2-3 tygodni zauważyłem teraz lekki zastój. Mięśnie stoją w miejscu a czasami wydaje mi się,że objętość jest troszkę mniejsza.
Ćwiczę co 3 dni,więc wydaje mi się,że to raczej nie jest przetrenowanie,bo jakiś tam czas na regenerację jest. Dietę mam całkiem niezłą, bez odżywek, ale ryże,kurczaki,serki wiejskie, twarogi, jajka,wędliny, tuńczyki są chyba w stanie zastąpić te wspomagacze. Nie wiem teraz co robić, postanowiłem trochę zmienić swój trening, oto on:

TRENING A
Łydki: wspięcia na obie nogi 3 x 10
Uda: wykroki w przód z hantlami 2 x 10
Biceps: z supinacją 3-4 x 8-10
Triceps: odwrotne pompki 2 x 10
Barki: wyciskanie żołnierskie siedząc 3 x 8-10
Plecy: wiosłowanie sztangą 3 x 10


TRENING B
Łydki: przysiady rampa 8
Uda: uginanie nóg leżąc 2 x 10
Biceps: martwy ciąg (?)
Triceps: wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie 3 x 10
Klata: wyciskanie sztangi 3 x 10
Barki: żołnierskie (?)

Co zrobiłem?

Wywaliłem wspięcia na 1 nogę, dodałem przysiady.
Dodałem martwy ciąg (czy przy tym ćwiczeniu rozwija się biceps?)
Dodałem wąski uchwyt i odwrotne pompki na triceps (nie wiem czy to są dobre ćwiczenia)
(ciągle robię biceps z supinacją, na stojąco w oparciu o ścianę, nie wiem może potrzebuję jakiegoś innego bodźca,żeby mój mięsień rósł?)

Zwiększyłem ciężar 1-2 + kg (np. biceps z 5 na 7 kg, żołnierskie z 16 na 18 itd)


MOJE PYTANIE BRZMI: CO ROBIĆ? JAK MOGĘ ZMIENIĆ TEN TRENING TAK, ŻEBYM NADAL MÓGŁ SIĘ ROZWIJAĆ, ŻEBY NIE BYŁO ZASTOJU I PRZETRENOWANIA ORAZ, ŻEBY MOJE MIĘŚNIE NIE PRZYZWYCZAJAŁY SIĘ DO CIĘŻARU I STALE SIĘ ROZWIJAŁY?

ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ,ŻE NA FBW TO BEZ IZOLWOANYCH, ALE NIE JESTEM W STANIE CZĘŚCI ĆWICZEŃ WYKONAĆ. MAM NADZIEJĘ,ŻE TEN TRENING WCALE NIE WYGLĄDA TAK ŹLE, A JEŻELI TAK TO PROSZE WAS O POMOC, BARDZIEJ DOŚWIADCZENI UŻYTKOWNICY. DZIĘKUJĘ.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Dodaj uzupełnioną ankietę. Co powiedział lekarz odnośnie ćwiczeń siłowych?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Po pierwsze, za dużo na ramię. Po drugie co ma biceps do MC? Nie możesz przysiadów, a robisz MC?! Wiesz jak to w ogóle wygląda? Po trzecie, pełna ankieta.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
I tak na marginesie można w FBW stosować ćwiczenia izolowane. Wszystko zależy od celów i etapu na jakim się znajdujesz.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
Tygrys_85
Po pierwsze, za dużo na ramię. Po drugie co ma biceps do MC? Nie możesz przysiadów, a robisz MC?! Wiesz jak to w ogóle wygląda? Po trzecie, pełna ankieta.



Dopiero dodałem martwy, nie wiem jak to będzie wyglądało. Słyszalem,że biceps się rozwija przy MC,ale nie wiem czy to prawda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
ronie220
I tak na marginesie można w FBW stosować ćwiczenia izolowane. Wszystko zależy od celów i etapu na jakim się znajdujesz.


Jestem początkujący, od 2 miesięcy ćwicze po 2 letniej przerwie. Uważasz,że ten trening jest okej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
To lepszym rozwiązaniem będzie jakiś gotowiec z podwieszonych nie ma za bardzo sensu tutaj dokładać ćwiczeń izolowanych bo przy odpowiedniej diecie będziesz się dobrze rozwijał.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
Co sądzisz o takim rozwiązaniu?

https://scr.hu/0tbf/3xtia


Zmieniony przez - Kroko93 w dniu 2016-07-08 17:57:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
W zestawie B zamiast wyciskania sztangi na klatkę-hantle na skosie dodatnim.
Reszta ujdzie. Z czasem warto dodać coś na bicepsy i tricepsy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Góra sztanga hantle

Następny temat

Nadaje się ? :)

WHEY premium